SHKARKO APP

Turpërohet keq Bayerni, mundet thellë nga Gladbahu dhe eliminohet nga Kupa

27 Tetor 2021, 21:12, Sport CNA
Turpërohet keq Bayerni, mundet thellë nga Gladbahu dhe eliminohet nga

Byern Munich ka pësuar humbje një të thellë në kuadër të Kupës së Gjermanisë. Borussia Monchengladbach ka arritur të mposhte bavarezet bindshëm 5-0 në kuadër të fazës 1/8 të Kupës. Vendasit qe në fillim treguan superioritetin dhe kaluan në epërsi në min e 2? me golin e Ramy Bensebaini.

Edhe në vazhdim Gladbach ishte më mirë dhe arriti të dyfishojë epërsinë në min e 15? serish me Ramy Bensebaini. Vetëm pak minuta më vonë Bensebaini realizoi sërish për 3-0, rezultat me të cilin u mbyll pjesa e parë.

Edhe pjesa e dytë i takoi në tërësi Borussia Monchengladbach që shënuan edhe dy gola të tjerë. Fillimisht në min e 51? shënoi Breel Embolo për 4-0. Ishte sërish Embolo që realizoi në min e 57? për rezultatin përfundimtar 5-0. Kështu Borussia kualifikohet tutje në Kupën e Gjermanisë duke eliminuar Bayernin me rezultat të thellë./ CNA.al