Connect with Us

Koha kur Basha po tërheq zvarrë Berishën

Politikë

Koha kur Basha po tërheq zvarrë Berishën

Publikuar

-

Një javë pas humbjes në zgjedhje, ajo që pritet nga opinion publik është reagimi i Lulzim Bashës. A do japë dorëheqjen dhe do sillet si lider, duke njohur rezultatin apo do ngelet peng i karriges së kryetarit dhe për këtë do qëndrojë ne krye të PD, duke tërhequr zvarrë militantët dhe vetë Sali Berishën.

Sot PD ka nevojë të hapet, të ndryshojë dhe të bashkohet, jo të tërhiqet zvarrë për Lulzim Bashën. Sot ai është një emër që nuk i thotë më asgjë askujt.

5 gjërat që i dinim se i ka bërë Berisha, por që ai na thotë se i ka bërë Basha
PD pas 16 vitesh ka ngelur vetëm një ofertë Luli, Luli, Luli. A nuk është e turpshme për një parti që ka një histori 30 vjeçarë, nga oferta Sali Berisha ka ngelur tek oferta Luli po nga Sali Berisha.

Kjo nuk ka më asnjë kuptim jo vetëm politik por edhe për shqiptarët, prandaj dhe nuk sjell rritje dhe fitore. Në 2005 ofertë KOP-i ishte Luli, pastaj për qeverisje Luli ministër Transportesh, Luli ministër i Jashtëm, Luli ministër i Brendshëm, qeveria si mësimore për Lulin dhe ai në çdo ministri vraponte skandal pas skandali.

Më tej Luli kryetar Bashkie një katastrofë, pastaj Luli kryetar partie njëherë, humbës, përçarës i kompleksuar dhe i vogël. Pastaj sërish Luli kryetar partie duhet shansi i dytë e kemi kandidat për

Kryeministër dhe sot sërish Luli, ai do jetë oferta e PD nesër?

A nuk është e turpshme që sot PD të mos ketë emra që mund të garojnë vërtet, të bashkohet të jetë e hapur. E vërteta e kësaj gjendje politike fillon në 22 korrik 2013, dhe mungesa e zgjedhjeve dhe garës në PD. Në ato zgjedhje ka një emër dhe përgjegjës, atë masakër brenda PD e shkaktoi Sali Berisha dhe jo Lulzim Basha. Luli thjesht bleu vota me para e vende pune në bashki. Basha e humbi atë garë, por Berisha e përçau PD, për të bërë Lulin kryetar.

Herën e dytë Luli e bëri vetë nuk i duhej Doktori, mjaftoi që Berisha ta mbronte publikisht, dhe tani po tërhiqet zvarrë për të mbajtur Lulin. Dhe ja ku jemi sot. Sërish Doktori po e mbështet dhe po e mban kryetar. Po po, Doktori ka projekt Lulin, që shpalli fitoren të dielë, të hënë tha janë kutitë e PS-së se po i zgjedh Rama, të martën tha m’i vodhën e blenë votat.

LEXO EDHE:  Kokaina 180 mln euro/ Basha: Paratë e drogës po pastrohen në ekonomi

Po sytë e partinë ku i kishte Luli?

Si mund të ecet përpara apo të rritesh duke akuzuar demokratët dhe shqiptarët se u shitën, po pse nuk i bindi Basha dhe oferta e opozitës të mos shitëshin?

Pse nuk bëri një mal me vota që as blerja dhe as shitja të mos e përmbysnin fitoren që në fakt nuk ka ndodhur kurrë. Thjesht justifikime për të tërhequr zvarrë PD dhe demokratët për Lulin, por po hiqet zvarrë dhe vetë Sali Berisha për një njeri që duhet të ikë.

E në rast se do vazhdohet më këtë frymë e sjellje, qytetarët nuk janë pa sy e pa veshë, por shohin degjojnë dhe analizojnë, me këtë sjellje me panik e kërcënime, me fitoret që për 24 orë kthehen në humbje. Dikush po eksperimenton duke bërë gjithmonë të njëjtën gjë me të njëtin person dhe te pret rezultate te ndryshme. Shqiptarët e kanë kuptuar, tani duhet ta kuptojë edhe ai që po bën eksperimentin e radhës.

Në fund Lulzim Basha dhe Sali Berisha, i pari me qënien si instrument i pavlerë tashmë në dorë të dikujt tjetër, dhe I dyti duke tentuar ta shesë si produkt të ri kur ai mall ka skaduar, thjesht po i sigurojnë që sot Edi Ramës mandatin e 4-ët./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Kënga Magjike/Zbulohet prezantuesja e netëve finale

Publikuar

-

Nga

Prezantuesi i Këngës Magjike, Ardit Gjebre ka njoftuar se kush do të jetë bashkë prezantuesja e tij në netët finale të spektaklit. Bëhet fjalë për këngëtaren Marsela Çibukaj. Në foton e publikuar në Instagram, Gjebrea e quan këngëtaren artiste.

“Gëzuar! Për prezantimin bashkë të netëve finale të. Kënga Magjike 2021. Marsela Cibukaj mbi të gjitha,  Artiste!”, shkruan Gjebrea./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

‘Rilindja e Krujës’/ Rama publikon videon nga qyteti historik tashmë i transformuar

Publikuar

-

Nga

Rama: Patronazhistët janë garancia e fitores sonë

Në datën e lindjes së Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeut, kryeministri Edi Rama ka postuar një video nga qyteti historik i Krujës. Rama në mbishkrimin e videos shprehet: ‘Rilindja e Krujës’.

Në video shihet transformimi që ka pësuar qyteti dhe një pamje krejt tjetër ka edhe Kalaja e Krujës, pas restaurimeve dhe ndriçimit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Rama nuk e shkarkon dot Metën”/ Zheji: Po e bën për ta nxjerrë nga binarët

Publikuar

-

Nga

“Rama nuk e shkarkon dot Metën”/ Zheji: Po e bën për ta nxjerrë nga binarët

Analisti Artur Zheji ka reaguar pas nismës së Partisë Socialiste, e cila për të dytën herë po tenton të shkarkojë presidentin Ilir Meta.

Zheji tha se Edi Rama nuk e shkarkon dot Metën, por pretendon se të gjithë këtë po e bën për zhurmë dhe për ta nxjerrë Kreun e Shtetit nga binarët.

“Nuk e shkarkojnë dot, po bëhet për zhurmë. Është një përpunim topi. Unë mendoj që duan të acarojnë Metën. Është një luftë për ta nxjerrë atë nga binarët. Ai ka gjetur një antidote”, deklaroi analisti në emisionin “Të paekzpozuarit”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE