Connect with Us

Nesër votohen kandidatët për deputet në Durrës/ Zbardhet lista me 27 emrat e propozuar

Politikë

Nesër votohen kandidatët për deputet në Durrës/ Zbardhet lista me 27 emrat e propozuar

Publikuar

-

Nesër votohen kandidatët për deputet në Durrës/ Zbardhet lista me 27 emrat e propozuar

Demokratët e qarkut të Durrësit pritet të votojnë nesër kandidatët për deputetë për zgjedhjet e ardhshme.

Ndërkohë është zbardhur lista e emrave të propozuar nga anëtarësia, të cilët kanë kaluar filtrin paraprak të verifikimit nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve.

1.Ardian Muka
2.Arjan Dedej
3.Arlind Boshku
4.Armand Teliti
5.Artion Bajramaj
6.Blerina Reçi
7.Dejana Burgia
8.Edlira Devolli
9.Edmond Hoxha
10.Erald Dervishi
11.Erzen Laçi
12.Fatbardha Kadiu
13.Florid Shazivari
14.Gazmend Oketa
15.Igli Cara
16.Ivo Jorgoni
17.Manjola Luku
18.Merita Danovelli Çela
19.Mirela Shala
20.Nasild Alikaj
21.Neritan Golja9
22.Oerd Bylykbashi
23.Pëllumb Berisha
24.Redi Myshketa
25.Riselda Kalia
26.Sokol Kapedani
27.Xhorxh Aleksi

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Ringritja e PD/ Nishani: Berisha ka forcën për këtë sfidë

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Ish-presidenti, Bujar Nishani është shprehur se pas aktit të Lulzim Bashës për përjashtimin e Sali Berishës nga partia, PD ka vetëm dy rrugë.

Sipas tij partia ose do të shkrihet ose do të rigjenerohet dhe do të jetë më e fortë.

“Ky akt ka groposur të ardhmen e PD-së. Problem nuk është e shkuara por e ardhmja. E ardhmja ka dy mënyra ose do shkojë drejt shkrirjes totale ose do të rigjenerohet,  do modernizohet duke krijuar koncepte të tjera” theksoi Nishani  në Open.

LEXO EDHE:  Lulzim Basha tallet me demokratët/ Jam investimi juaj

LEXO EDHE:  Partia Agrare Ambientaliste apel deputetëve/ Jeni betuar për Shqipërinë, jo për babëzinë!Ai shtoi se kjo do të jetë një sfidë e madhe dhe Berisha ka forcën për të nisur këtë proces.

“Është sfidë e madhe, bllokimi i çdo tentative për ta zgjeruar dhe futja e detyruar e Bashës në këtë projekt. Berisha mund të ndihmojë për nisjen e këtij procesi dhe e ka forcën. Shpresoj shumë që PD ta vijojë këtë proces dhe mendoj se është alternativa më e mirë”, tha Nishani./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Luftimi në bazë do të marrë kohën e vet”/ Berisha: Synimi do të jetë realizimi i Referendumit

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Ish-kryeministri dhe lideri historik i PD, Sali Berisha, është shprehur se luftimi në bazë do të marrë kohën e vet dhe se synimi i kësaj lëvizjeje do të jetë realizimi i Referendumit.

Ai ka thënë gjithashtu se padisktutim që do të jetë pjesë mbledhjeve e Partsë Demokratike.

“Padiskutim që do të shkoj në mbledhjet e Partisë Demokratike, po varet sipas axhendës që do të kem. Luftimi në bazë do marrë kohën e vet se do shkohet në të gjithë vendin dhe po e presim me interes të madh. Kur të përfundojë synimi është të realizohet Referendumi, si shkalla më e gjerë e demokracicë”, ka thënë Berisha për Syri TV.

Më tej ai shtoi se  në lëvizje është e hapur dhe mund të marrë pjesë kushdo.Takimet janë të hapura për ish-drejtues, drejtus, simpatizantë, lëvizjë për të gjithë ata që duhet të vijnë edhe nga grupi parlamentar. Lëvzija ime ka të bëjë me anëtarësinë e PD, por nuk synon krijimin e një grupi” shtoi ai.

LEXO EDHE:  Listat për deputetë/ Mustafaj del kundër Rulit: Berisha ka dhënë kontribut të çmuar në PD

LEXO EDHE:  Lëvizja për Ringritjen e PD i dorëzon Bashës platformën

I pyetur nëse njeh ndonjë opozitë që mund të fitojë ndaj Edi Ramës, ku është shpallur non grata, ai është përgjigjur se fitimi ka disa kushte.

“Kushti i parë i opozitës është të jetë sovvrane. Një opozitë e tillë, e cila fiton zemrat dhe mendjen e qytetatrëv, pavarësisht se e ka të ndaluar të udhëtojë këtu apo aty. Një opozitë josovrane nuk fiton kurrë. Demokracia vetëm ndihmon. Nëse PD ëhstë në këtë situatë pesimizmi që e zhyti, është vednimi krejtësisht pa asnjë bazë i zotit Basha”, tha ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Frikë nga SPAK?/ Berisha i sfidon të gjithë

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha u shpreh se nuk ka frikë nga asnjë hetim nga SPAK, duke u shfaqur i sigurtë se ndaj tij nuk do të ketë asnjë provë për të inkriminuar.

“Sali Berisha nuk  ka frikë nga asnjë lloj akuze që mund ti behet sepse ka zbatuar ligjin dhe vetëm ligjin gjithë jetën.LEXO EDHE:  Ekskluzive/Anëtarja e kryesisë së PD: 6 arsyet që demokratët shohin si shkaktarë kryesorë të humbjes në 25 qershor

LEXO EDHE:  Lëvizja për Ringritjen e PD i dorëzon Bashës platformën

Kanë dërguar me dhjetra dosje në SPAK. Le të dërgojë edhe me qindra të tjera se janë të gjitha të përputhje me ligjin”, theksoi Berisha në Syri tv./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE