Connect with Us

Dashuria në fokus/ Parashikimi i astrologut të famshëm italian për ditën e sotme

Horoskopi

Dashuria në fokus/ Parashikimi i astrologut të famshëm italian për ditën e sotme

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Zbuloni këshillat e astrologut për ditën e sotme

Dashi

Hëna do të hyjë në shenjën tuaj të zodiakut nesër në mbrëmje dhe tashmë ju do të mendoni se keni më shumë energji për tu përqëndruar në marrëdhëniet sentimentale. Kur bini në dashuri gjithashtu bëheni shumë kokëfortë dhe të vendosur: është e vështirë për ju të luftoni në tërheqje derisa të merrni atë që dëshironi. Sidoqoftë, këshilla është që të realizohen edhe projekte të tjera. Nesër do të jetë dita ideale për të planifikuar atë që dëshironi të bëni në funksion të vjeshtës.

Demi

Më në fund po rikuperoni lartësinë , pavarësisht një shqetësimi ose një problemi të vogël personal ose familjar që ju ka shoqëruar gjatë javës së kaluar. Tani është e nevojshme të rikuperoni stabilitetin . Ndonjëherë nuk e kuptoni që edhe nëse jeni të fortë mund të keni nevojë për mbështetjen e të tjerëve dhe kjo mbështetje mund të vijë nga familja juaj ose partneri juaj.

Binjakët

Dita e sotme ju shikon pak të zhytur në mendime dhe mbase ka shumë tension në ajër. Në nivelin sentimental ekziston një fazë e ngadaltë e rimëkëmbjes : mbase është më mirë të shkurtoni distancat dhe të mos injoroni asnjë problem. Sidoqoftë, duket se tani jeni shumë i zënë dhe ju po vendosni pjesën tjetër në sfond.

Gaforrja

Sot këshilla për ju është të flisni hapur , gjithashtu sepse kjo Hënë e bukur ju ndihmon. Nesër, nga ana tjetër, ju mund të përjetoni disa momente shqetësimesh në veçanti në një nivel marrëdhëniesh. Në marrëdhëniet me Virgjëreshën, Akrepin dhe Peshqit, mund të lindin intuita të mira .

Luani

Në këtë periudhë ka pakënaqësi të mëdha në lidhje me sferën e punës dhe atë praktike dhe për këtë arsye duhet të përkushtoheni në ndjenja. Ata që nuk kanë partner duhet të punojnë shumë për ta gjetur, ndërsa ata që tashmë kanë një duhet ta mbrojnë atë. Këto janë yje të rëndësishëm edhe për ata që duan të ndërmarrin hapa përpara në çështjet familjare.

Virgjëresha

Dita e sotme mund të nisë me disa tensione , mbase për shkak të shumë gjërave që keni për të bërë. Nga ana tjetër, ju jeni ata që merrni përsipër një mijë përgjegjësi për të mbajtur kontrollin e gjithçkaje. Me kalimin e kohës duhet të kuptoni se ndonjëherë është mirë të dini se si të delegoni.

Nëse ka pasur një ndarje ose mbase e doni një person por për arsye të ndryshme e keni parë më pak, tani duhet të rikuperoheni .

Peshorja

Ju jeni duke pritur për lajme. Ky muaj dhe tjetri do të jenë pak të lodhshëm, veçanërisht për ata që duhet të marrin një konfirmim pune. Midis ditës së sotme dhe nesërme këshilla është të mos lëshoni tension në dashuri , gjithashtu sepse mund të keni vlerësuar së fundmi një ndjenjë. Ata që kanë qenë me dikë për vite me radhë, mund të kenë arritur një qëllim të shkëlqyeshëm.

Mbrëmja e sotme mund të jetë paksa e nënshtruar në një nivel fizik ose mbase do të ndiheni pak dembelë.

LEXO EDHE:  Puthje ëndrrash/ Këto shenja do t'ju çojnë në qiell me puthjet e tyre

Akrepi

Yjet ju favorizojnë dhe keni Hënën dhe Marsin në pamje të shkëlqyeshme. Ju keni dhuratën e shkëlqyeshme për të qenë në gjendje të rikuperoni tonin sapo të perceptoni dashurinë përreth jush . Në fillim të kësaj jave keni pasur ndjesi të çuditshme dhe ndoshta u ngritën polemika, por tani mund të rikuperoheni për një fundjavë shumë energjike.

Shigjetari

Këshilla për ju është të lini provokimet edhe nëse nuk është e lehtë. Ju gjithashtu duhet t’i kushtoni vëmendje historive që lindin në një mënyrë disi të paqartë dhe veçanërisht në marrëdhëniet me ata që kanë lindur në shejnën Binjakëve, Virgjëreshës, Akrepit dhe Peshqit që mund të jenë pak të mprehtë.

Bricjapi

Ju jeni gati të bëni gjëra të mëdha , por tani duhet të kuptoni se si të lëvizni. Për shembull, studentët mund ta mendojnë këtë si një vit të zgjedhjeve të shkëlqyera sa i përket përgatitjes, ndërsa për këta dy muaj mund të lejojnë zhvillimin e projekteve, por gjithashtu të paraqesin vonesa . Në çdo rast, do të keni mundësi të arrini më shumë në gusht sesa në shtator dhe do të jeni në gjendje të tregoni veten në maksimumin e aftësisë suaj.

Sidoqoftë është e qartë që do të duhet të heqësh dorë nga diçka, por pa u penduar. Nëse ky 2020 do të ndërpresë diçka, do të thotë që nuk ia vlen të vazhdohet, veçanërisht në dashuri.

Ujori

Këto janë ditë të rritjes për ju , të cilat gjithmonë duhet t’i vlerësoni. 2020 është një vit me një forcë të madhe për të gjithë Ujorët që nuk kanë ndërmend të kënaqen dhe këto ditë do të sjellin disa lajme gjithashtu në një nivel ekonomik : për shembull, mund të mendoni për një shitje ose një qira.

Në këtë periudhë do të ziheni sepse doni të ndryshoni gjithçka. Edhe nëse nuk jeni në gjendje të kryeni transformime epokale, të paktën mund të rinovoni gjëra të vogla.

Peshqit

Me Hënën në shenjën tuaj të zodiakut jeni në gjendje të eksitoheni , të jepni shumë dhe gjithashtu të përjetoni situata me efektivitet më të madh se në të kaluarën. Ju jeni të qetë , edhe nëse Marsi në shenjën tuaj të zodiakut tregon se ka disa shqetësime siç është një problem fizik .

Ndoshta ju dëshironi të bëni një rregullim të vogël ose të kontaktoni një person ekspert. Është një kohë kur duhet të keni kujdes që të mos bëni gjëra të nxituara./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 12 prill 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 janar 2021

Dashi

Është një ditë shumë e mirë. Vetëm për të përfituar nga kjo situatë, këshilla është që të merreni me punë. Mos kaloni një ditë ulur në divan, por keni përvoja të reja dhe hapuni për takime të reja.

Demi

Për nesër është më mirë të shmangni çdo ndërlikim ose marrëdhënie me njerëz që nuk ju pëlqejnë. Ju vetëm do të rrezikonit të prishni ditën tuaj.

Binjakët

Në këtë periudhë do të kishit shumë nevojë për pak mirëkuptim dhe afeksion. Kaloni këtë ditë me familjen tuaj dhe merrni ndihmë nga ata që ju duan vërtet.

Gaforrja

Nesër do të jeni në gjendje të mbështeteni në pamjen e shkëlqyeshme të Hënës. Ekziston një gjallëri dhe dëshirë e madhe për të bërë. Dilni, ikni, argëtohuni dhe kaloni ditë që do të lënë një shenjë pozitive në zemrën tuaj.

Luani

Pamja astrale e së nesërmes absolutisht fton për kujdes. Thjesht kaloni një momente me të dashurit tuaj pa prishur shumë planet.

Virgjëresha

Sigurisht që ditët e vështira që keni kaluar janë vetëm një kujtim, por nga ana tjetër ju ende nuk e keni rikuperuar të gjithë energjinë fizike dhe mendore të shpenzuar. Bëni durim, së shpejti gjithçka do të zgjidhet.

Peshorja

Nesër duhet një lloj reflektimi si për ndjenjat ashtu edhe për të ardhmen e punës tënde. Përballja e vetes me ata që vërtet të duan mund të të ndihmojë.

LEXO EDHE:  Zbuloni kush do të jetë shenja më me fat e vitit 2018

LEXO EDHE:  Puthje ëndrrash/ Këto shenja do t'ju çojnë në qiell me puthjet e tyre

Akrepi

Hëna ka hyrë në shenjën tuaj, kjo ju kthen një energji të papritur dhe gjithashtu një dëshirë të madhe për të bërë gjërat si duhet. Ndiqni instiktin tuaj dhe këtë herë nuk do të pendoheni.

Shigjetari

Ju keni një dëshirë të madhe për të eksploruar. Përfitoni nga dita e nesërme dhe ato që do të vijnë për të nisur veten në aventura të reja interesante.

Bricjapi

Ju jeni në një moment kur duhet të reflektoni, të ndaleni për një moment. Ditë më të mira do jenë ato në vazhdim, ndoshta edhe duke përfituar nga prania e njerëzve që ju duan dhe që mund t’ju ndihmojnë.

Ujori

Fatkeqësisht ndiheni shumë i lodhur për shkak të situatave të caktuara që keni përjetuar në javët e fundit. Nesër është një ditë ideale për t’u çlodhur dhe rimbushur si fizikisht dhe mendërisht.

Peshqit

Hëna është në një aspekt të favorshëm i cili ju jep energji të madhe. Nesër, mund të merrni disa surpriza të mirëseardhura dhe të papritura.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi, e Diel, 11 Prill 2021

Publikuar

-

Nga

horoskop

Dashi

Aftësitë tuaja me kompjuterat dhe forma të tjera të teknologjisë duhet të rriten me shpejtësi. Kjo do të ishte një ditë e mirë për të mësuar diçka që në fillim ju dukej e papërshtatshme.

Demi

Ju duhet të ndiheni veçanërisht të fortë, të motivuar dhe të përqendruar. Qëllimet tuaja duken më të arritshme dhe kjo ju duket inkurajuese. Marrëdhëniet me të tjerët duhet të jenë të ngrohta, shoqërore dhe bashkëpunuese sot

Binjaket

Zhvillimet e papritura pozitive në lidhje me familjen mund të sjellin një ndryshim të madh në të ardhmen tuaj. Ju mund të jeni në vendin e duhur në kohën e duhur për të takuar personin e duhur sot.

Gaforrja

Aspekti profesional mund t’ju mbajë të zënë, ashtu si detyrat e vogla që ende kanë nevojë për kujdesin tuaj. Në një moment, dokumentet financiare mund të marrin shumë nga koha juaj, Tregoni kujdes me investimet.

Luani

Sot mund të zbuloni një talent të ri që kurrë nuk e dinit se e kishit. Ju mund të habiteni, por do të dëshironi të zhvilloni këtë aftësi të re. Mund të përfshijë teknologji në një farë mënyre, ose mund të kërkojë punë në aspektin financiar.

Virgjeresha

Rezistojini tundimit për ta kaluar pasditen duke luajtur! Ju duhet të jeni veçanërisht aktiv tani, kështu që kjo është një kohë e mirë për të organizuar ose marrë pjesë në aktivitete fitimprurëse. Në mbrëmje nuk do të mungojë argëtimi.

Peshorja

LEXO EDHE:  Puna, financat dhe dashuria/ Horoskopi javor 29 Qershor deri më 5 Korrik

LEXO EDHE:  E paparashikueshme/ Karakteristikat e Peshores

Bashkimet emocionale me miqtë ose të afërmit që nuk keni parë prej kohësh mund të ndodhin sot. Disa nga këto mund të jenë të paplanifikuara. Mbrëmjen do ta kaloni me të dashurit tuaj.

Akrepi

Një grindje me një mik mund t’ju bëjë që t’i vendosni të gjitha kartat tuaja në tryezë dhe t’i tregoni atij ose asaj saktësisht se si ndiheni. Nuk është gjithmonë e lehtë të jesh kaq i sinqertë, por sot forca e sinqeritetit tënd do të lërë mbresa.

Shigjetari

Nëse keni menduar të nisni një karrierë të re, kjo është dita për të filluar. Eshtë gjithashtu një ditë e mirë për t’u marrë me disa dokumenta financash. Në aspektin sentimental do të keni të gjithë vëmendjen e partnerit.

Bricjapi

Mund të planifikoni ose të përgatiteni për një udhëtim të gjatë sot. Çështjet shpirtërore mund të jenë në mendjen tuaj tani, ashtu siç janë ato sentimentale. Me paratë do të duhet të tregoni kujdes.

Ujori

Lajme të dobishëm financiare mund të vijnë në drejtimin tuaj. Kjo është një kohë e mirë për të investuar ose për të filluar një plan të ri kursimesh. Sa i përket dashurisë, sot do ta ndjeni më shumë mungesën e partnerit.

Peshqit

Sot do të ishte një ditë e mirë për të ndjekur disa çështje profesionale. Ndonjë punë që e keni shtyrë shumë do të ishte e këshillueshme ta përfundonit. Me partnerin do të kaloni një pasdite shumë të këndshme.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 10 prill 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 janar 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Kjo e shtunë është një ditë që funksionon veçanërisht mirë, sidomos në punë ku ju prisni shumë duke pasur parasysh angazhimin e madh që keni bërë për të. Ki durim dhe gjithçka do të jetë ashtu sikundër shpreson.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Bëni kujdes me financat tuaja te shtunen. Shpenzimi i tepërt nuk është i mirë, veçanërisht nëse doni të realizoni projektin që keni në mendje për disa kohë deri në verën e ardhshme.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Do të jeni në gjendje të arrini diçka më shumë, edhe nëse gjendja në lidhje me dashurinë mbetet e ndërlikuar. Përdorni këtë ditë për të hedhur një hap drejt partnerit tuaj dhe për të zgjidhur çështjet që ju kanë tërhequr gjatë kësaj kohe.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Do të jetë ditë pozitive teksa Hëna do të hyjë në shenjën tuaj duke favorizuar ndjenjat. 48 orë ju presin me energji të madhe dhe motivim të madh.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Kjo e shtunë do të jetë një ditë goxha e çuditshme. Ju jeni duke studiuar strategji të reja për t’u zbatuar në ditët në vijim, mbase duke filluar nga java tjetër. Ky ligjërim mund të jetë i vlefshëm si në vendin e punës ashtu edhe në sferën sentimentale.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Kur ka probleme, veçanërisht në çifte, gjëja ideale është të peshoni mirë fjalët tuaja dhe të matni ndërhyrjet tuaja për të shmangur diskutimet që mund të dëmtojnë vetëm të dy.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Do të jetë një ditë e rënduar, e lodhshme dhe stresuese. Ndërsa angazhimet e shumta të cilave ju nënshtroheni në punë ju nervozojnë, nga ana tjetër ato ju japin kënaqësi të madhe.

LEXO EDHE:  Takime, ndarje dhe njohje të reja/ Horoskopi javor për dashurinë

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e martë për ju

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Venusi do të hyjë në shenjën tuaj, kjo tregon se më në fund mund të ktheheni duke përjetuar emocione të papritura dhe që sinqerisht e meritoni pas një periudhe të ndërlikuar.Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Do të jetë një ditë e mërzitshme për dikë me një histori që nuk funksionon. Edhe në vendin e punës, përgjigjet që prisnit nuk mbërrijnë, gjithashtu duke marrë parasysh punën e shkëlqyer të bërë deri më tani, jini të durueshëm nga java tjetër gjithçka do të jetë në rregull.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Është një periudhë e rëndësishme për të gjithë ata që duan të rikuperojnë dëshirën për të dashur. Nëse një marrëdhënie nuk është më e rikuperueshme, është më mirë të hiqni dorë dhe të shikoni përreth, nëse jo, jepini vetes një mundësi tjetër, mund të jetë zgjedhja e duhur.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Falë hyrjes së Hënës në shenjën tuaj, duke filluar nga e shtuna do të gjeni energjitë fizike dhe mendore të shpenzuara ditët e fundit për shkak të ngarkesave të tepërta të punës.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Disa prej jush kanë pasur një dilemë të vogël kohët e fundit. Kjo e shtunë do të shërbejë për të kuptuar që ju duhet t’i bëni gjërat me qetësi pa nxituar në kohën e zgjedhjeve tuaja.

LEXO TE PLOTE