Connect with Us

Fotot me dron nga CNA.al-Tirana më e “pabindura”/ Qytetarët nuk qëndrojnë në shtëpi, por dalin shëtitje nga liqeni

Sociale

Fotot me dron nga CNA.al-Tirana më e “pabindura”/ Qytetarët nuk qëndrojnë në shtëpi, por dalin shëtitje nga liqeni

Publikuar

-

Numri i personave të konfirmuar me koronavirus në Shqipëri tashmë ka arritur në 38, ndërsa kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme deklaroi se duhet të jemi të përgatitur pasi numri mund të rritet.

Ndërkohë, qeveria ka ndërmarrë masa drastike për të kufizuar lëvizjet, në mënyrë që të parandalojë përhapjen e Covid-19, si dhe iu ka bërë apel qytetarëve të qëndrojnë në shtëpi, që të shmangen kontaktet me njëri-tjetrin.

LEXO EDHE:  COVID-19 në Shqipëri/ Maliqi: Të izolojmë “Koronavirusin që drejton timonin e qeverisë”

Por, pavarësisht masave ekstreme dhe apelit të qeverisë por edhe profesionistëve, duket se qytetarët e Tiranës janë më të pabindurit.

CNA.al sjell më poshtë fotot me dron, të cilat tregojnë se shumë qytetarët të Tiranës jo vetëm nuk kanë qëndruar në shtëpi sipas udhëzimeve, por kanë dalë shëtitje nga liqeni./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Në krye të detyrës për të luftuar Covid/ Mjekët tek ‘Infektivi’ nuk harrojnë festën e flamurit

Publikuar

-

Nga

Ky është vitit i dytë që Shqipëria festoon ditën e Pavarësisë në një situatë të pazakontë.

Vitin e kaluar Shqipëria ishte në ditë zi për shkak të viktimave që shkaktoi tërmeti i 26 nentorit. Ky vit sërish e gjeti Shqipërinë në një situatë të vështirë për shkak të Covid. Mirëpo nuk kanë munguar urimet në këtë ditë të shënuar nga shume personalitete.

Pavarësisht se ata janë në krye të detyrës në përballje me koronavirusin, edhe mjekët në spitalin Infektiv nuk kanë harruar festën e flamurit.
Ministrja Ogerta Manastirliu ka publikuar dy foto në profilin e saj në Facebook ku shfaqen 3 mjekë që valëvisin ngjyrat kuqezi në ballkonin e spitalit Infektiv./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

“Një tjetër rreze drite ngrohu zemrat tona”/ Deputetja socialiste bëhet nënë për herë të dytë

Publikuar

-

Nga

Deputetja socialiste, Blerina Gjylameti është bërë nënë për herë të dytë.

Sot, në ditën e e Pavarësisë Gjylameti ka sjellë në jetë djalin e saj të cilit i ka vendosur emrin Kron. Lajmin e ka bërë të ditur vetë deputetja në një postim në mediat sociale ku ka zbuluar edhe emrin të voglit të saj.

“Një tjetër rreze drite ndriçoi mendjet e ngrohu zemrat tona ! Mirë se erdhe Kron”- shkruan Gjylameti./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Tjetër humbje nga bluzat e bardha/ Covid i merr jetën mjekut

Publikuar

-

Nga

Një tjetër mjek në vendin tonë ka humbur jetën si pasojë e Covid.

Bëhet fjalë për mjekun okulist Ferdinand Shkrepa, i cili ndërroi jetë në moshën 68-vjeçare.

Mësohet se mjeku i njohur nga Elbasani po luftonte me COVID-19 prej një jave, ndërsa kishte disa ditë që ishte shtruar në spitalin Infektiv./CNA.al

LEXO TE PLOTE