LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Do apeloj vendimin e Gjykatës”/ Çili kërkon pafajësi dhe dëmshpërblim pas arrestimit

5 Mars 2020, 11:39, Aktualitet CNA

Pronari i UET, Henri Çili ka bërë me dije se do të apelojë vendimin e Gjykatës për masën e dhënë ndaj tij ?detyrim paraqitje?.

Në një konferencë për shtyp, Çili u shpreh se do të kërkojë pafajësinë si dhe dëmshpërblimin përkatës.

?Do apeloj vendimin e Gjykatës, do kërkoj pafajësi e do kërkoj dëmshpërblimin përkatës. Nuk mendoj se jam viktimë e ndonjë procesi politik, kjo është çështje e interoretuar politikisht. Kjo çështje nuk shëprben si bilanc i luftës ndaj krimit?, u shpreh Çili./CNA.al

Lajmet e fundit nga