Connect with Us

Këshilltari mizerabël sulmon Bashën

Politikë

Këshilltari mizerabël sulmon Bashën

Publikuar

-

Neritan Sejamini, i ashtuquajturi këshilltari mizerabël  nga ish kryeministri Sali Berisha, pas zgjedhjeve tw vitit 2017, ka sulmuar kreun e Republikës së re, Lulzim Basha.

Sipas tij marrëvëshja Basha-Rama nuk është firmosur sot, kur u bë publike, në takimin për formën zgjedhorë.

“Është e qartë se marrëveshja që u bë publike, sot është arritur më parë, në negociata jopublike dhe jo në takimin e shkurtër sot”, ka  deklaruar Sejamini.

Sejami ka shkuar edhe më tej, ndërsa deklaron se tëkimi në Pallatin e Kongreseve ka pasur për qëllim, rehabilitimin e Damian Gjiknurit.

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Punësim vetëm duke u regjistruar anëtare e PS!

“Takimi në Pallatin e Kongreseve duket se patur vetëm një qëllim: të rehabilitonte Gjiknurin dhe të përdhoste imazhin e opozitës”, është shprehur më tej ai./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Politikë

Marrëveshja për Reformën Zgjedhore/ Vjen reagimi i parë nga ndërkombëtarët

Publikuar

-

Nga

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar pas firmosjes se marrëveshjes të bashkëpunimit me pozitës dhe opozitës.

Sipas Sorecës, kjo është një arritje e rëndësishme për rivendosjen e stabilitetit politik të Shqipërisë dhe në kontekstin e procesit të integrimit të BE të Shqipërisë.

“Ne mirëpresim marrëveshjen e sotme ndër-partiake mbi rrugën përpara për një reformë gjithëpërfshirëse zgjedhore, në përputhje me rekomandimet e OSBE / ODIHR.
Është një arritje e rëndësishme për rivendosjen e stabilitetit politik të Shqipërisë dhe në kontekstin e procesit të integrimit të # BE të Shqipërisë. Ne besojmë se të gjitha partitë do të vazhdojnë të punojnë së bashku për të përfunduar një reformë zgjedhore në kohë që do të miratohet nga Parlamenti, në të mirë të qytetarëve shqiptarë dhe të ardhmen e tyre evropiane”, shkruan Soreca./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Mbyllja e hetimeve dhe reforma zgjedhore/ Godet Jozefina Topalli: Përsëri në krahët e njëri tjetrit

Publikuar

-

Nga

Ish kryeparlamentarja, Jozefina Topalli ka reaguar pas firmosjes së marrëveshjes mes pozitës dhe opozitës për Reformën Zgjedhore.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Topalli thotë se Rama dhe Basha u rikthyen sërish në krahët e njëri tjetrit pas pushimit të çështjes nga gjykata për lobimin rus.

“Ja kështuuu… pasi pushoi “çështjen gjykata”.. rikthehen përsëri në krahët e njeri tjetrit”, shkruan Topalli.

Kujtojmë se dje Gjykata e Tiranës vendosi pushimin e çështjes për kreun e PD-së, Lulzim Basha si dhe zyrtarët e PD-së, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi, pasi u akuzuan për e falsifikimin e formularëve, lidhur me kontratat e lobimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikë.

LEXO EDHE:  Lulzim Basha ka gënjyer edhe për shkollën e lartë/ Me korrespodencë dhe i ka zgjatur 12 vite

LEXO EDHE:  Lulzim Basha ka gënjyer edhe për shkollën e lartë/ Me korrespodencë dhe i ka zgjatur 12 vite

Ndërkohë ditën e sotme, PD ka firmosur marrëveshjjen e bashkëpunimit për Reformën Zgjdhore. Pak më herët Basha bëri me dije se opozita ka mandatuar Oerd Bylykbashin dhe Petrit Vasilin si dakordësues me mazhorancën për miratimin e Reformës Zgjedhore./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Rama ka kapur sistemin e drejtësisë”/ Andi Përmeti publikon provën

Publikuar

-

Nga

Deputeti i “Bindjes Demokratike”, Andi Përmeti ka komentuar takimin e përfaqësuesve të opozitës joparlamentare me atë parlamentare për reformën zgjedhore.

Më anë të një fotoje, ku të pranishëm janë kreu i Komisionit për Reformën Zgjedhore, Damina Gjiknuri, Oerd Bylykbshi nga PD, Petrit Vasili nga LSI dhe Rudina Hajdari nga opozita parlamentare, Përmeti ka  akuzuar Ramën për kapjen e sistemit të drejtësisë.

Duke risjellë tërhorazi në vëmendje pushimin e hetimeve për çështjen e lobimit rus, ku i pandehur ishte Lulzim Basha, Përmeti ka deklaruar se  ky takim është prova që Edi Rama  ka kapur plotësisht sistemin e drejtësisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE