Connect with Us

Skandale në fakultete, gjoba dhe orgji/ Krimet e “Qorrave” dhe palaçove nga skutat e errëta

Politikë

Skandale në fakultete, gjoba dhe orgji/ Krimet e “Qorrave” dhe palaçove nga skutat e errëta

Publikuar

-

Funksionojnë si gjoja grupime të shoqërisë civile apo organizata, në fakt janë disa sekte ku shoqëria por edhe vetë institucionet duhet t’ju japin përgjigje.

Në një fasadë si revolucionarë apo marksistë të rinj që mbrojnë popullin, pas tyre fshihen veprime të mirëfillta krimi, gjobash që në një hetim serioz do i klasifikonin si pjesë e krimit të organizuar.

Fillon me gjobat ndaj biznesit, duke u përdorur për interesa kriminale. Paguhen nga njëra palë dhe pas disa kohësh betejë, bëjnë paqe edhe më palën tjetër, urtë me të gjithë, duke braktisur kauzën për të mbushur xhepat me lekët, që më pas konsumohen shpejt në ambientet e orgjive ku droga derdhet lumë.

Këto veprime kundër biznesit kanë një qëllim mbledhje fondesh të cilat më pas u shërbejnë për veprimet e tyre “revolucionare”, por në fakt janë thjeshtë disa të mjerë të keq përdorur nga pedagodë të akuzuar dhe të përdorur nga rryma të ndryshme politike.

Dispozicioni ndaj politikës vjen edhe si shërbim për bëmat dhe gjëmat që kjo klasë ka në dorë për të tillë instrumenta. Skandale të fshehta në korridoret e fakulteteve, orgjitë në shtëpi në periferi të Tiranës, apo dosje gjobash e shantazhesh të cilat mbahen në sirtare thjeshtë dhe vetëm për ti përdorur kur palët kanë nevojë. I përdorin sërish e sërish si letër higjenikë e riciklueshme.

LEXO EDHE:  Elbasanasit po bëhen “bullgarë dhe rumunë”

Gjobat dhe orgjitë, janë ajo që ata mendojnë se nuk duken dhe askush nuk i di, pasi janë sekretet e tyre. Shqiptarët nuk janë “Qorra” dhe viktima të përdhunimeve psikologjike dhe fizike nga pedagogë që përtej fasadës përfaqësojnë skuta të errëta kriminale. Bota sot është e vogël, gjithçka e mëson dhe investigon shpejt edhe pse orgjitë bëhen në vende “sekrete” apo gjobat meren në mirëbesim duke ju hedhur antarëve të organizatës, drogë si lëmoshë.

Këta janë “Qorrat” dhe palaçot që dalin nga skutat e errëta të orgjive dhe drogës./vijon… CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
3 Komente

3 Comments

 1. Titi

  27 Dhjetor, 2019 at 3:51 am

  Nuk e besoj!!!!!Ne kemi Sander Lleshaj.🤪🤪🤪🤪

 2. BlediB

  27 Dhjetor, 2019 at 11:19 am

  Krujuni me Samir Manen ju Qorrat, se ju dalin sheshit te gjitha horlliqet.

 3. Adelina

  27 Dhjetor, 2019 at 1:23 pm

  Qorri ishte bashke me lalin ne protesten e 21 janarit, qe lyenin me boje te kuqe protestuesit per te nxitur dhunen. Arlind qori ehste mik dhe pjelle e Mjaftisteve, Fuga, Lali Eri, Kola dhe Kananaj, dhe smund te jete ndryhe nga ta dhe soji i tyre

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Artan Hoxha i publikoi foton me Ramën/ Reagon Ardian Çapja

Publikuar

-

Nga

Ardian Çapja, i akuzuar për kryerjen e disa krimeve në qytetin e Elbasanit, ka reaguar për foton e tij me kryeministrin Edi Rama, të publikuar nga gazetari Artan Hoxha.

Çapja i ka dërguar një mesazh moderatorit të emisonit “Opinion” Blendi Fevziut dhe mohon që të ketë dalë në foto me kreun e qeverisë.

Ai pretendon se fotoja është e modifikuar, ndërsa ngre akuzat se në media ka shumë shpifje dhe mashtrime.

Kujtojmë se kjo foto është publikuar në 27 janar të vitit 2017 në faqen zyrtare të resortit “Univers”, në pronësi të fisit Çapja dhe sipas Hoxhës është bërë para fushatës zgjedhore të vitit 2017./ CNA.al

Publikohet fotoja e Ramës me Ardian Çapjan/ Artan Hoxha zbulon lidhjen

LEXO TE PLOTE

Politikë

Gjuzi deklaratë të papritur/ “Nëse Basha bëhet kryeministër, jap menjëherë dorëheqjen”

Publikuar

-

Nga

“Nëse Lulzim Basha bëhet kryeministër, unë menjëherë jap dorëheqjen nga kryetari i Partisë Konservatore”.

Kështu deklaroi mbrëmjen e sotme deputeti Kujtim Gjuzi, teksa po fliste për marrëdhëniet mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha

Sipas tij, mes liderit të demokratëve dhe kreut të qeverisë nuk ka më lidhje, pasi pretendon se dashuria e vjetër është shkatëruar.

LEXO EDHE:  Parlamenti vesh me tuta, poshtë e poshtë Kushtetuta

LEXO EDHE:  “Ndikon edhe vapa”/ Patozi sugjeron test mendor për politikanët

“Unë kam ruajtur Parlamentin në datën 7 qershor që thanë do ta shembim Parlamentin, me një mesazh. Mesazhi shkonte tek Baca. I thashë: ‘Bac më duket se nuk të kanë marrë leje ty’”, tha deputeti, ndërsa theksoi se Basha është penduar që doli nga Parlamenti duke djegur mandatet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Paskal Milo zbulon marrëveshjen e heshtur Rama-Basha

Publikuar

-

Nga

Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo, zbuloi mbrëmjen e sotme paktin e fshehtë Rama-Basha para marrëveshjes së vitit 2017.

Sipas tij, krerët e dy partive politike më të mëdha, kanë nënshkruar një marëveshje të fshehtë para se të nënshkruanin marëveshjen përfundimtare që është edhe publike.

“Duhen bërë zgjedhje me rregulla të pastra loje. Jo me rregulla ku dihet paraprakisht se kush do t’i fitojë zgjedhjet. Tani zgjedhjet i përcakton sistemi, përpara kemi patur sistem zgjedhor relativisht të mirë. Tani nuk ka garë, është vetem mes dy partive PS-PD, në mes tyre ka një rotacion me marrëveshje të heshtur. Para marëveshjes në vitin 2017, ata kanë pasur një marrëveshje të fshehtë që ka dërguar në atë përfundimtaren”, theksoi Milo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE