LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Udhëtimi i parë si një familje/ Meghan dhe Harry do të vizitojnë Afrikën

27 Qershor 2019, 18:05, Lifestyle CNA

Ditën e djeshme komisioneri i lartë britanik në Afrikën e Jugut, Nigel Casey ka treguar se Duka dhe Dukesha e Cambridge  së shpejti do të vizitojnë Afrikën e Jugut në vjeshtë.

Sot, Pallati i Buckingham ka konfirmuar lajmin se Princ Harry do të vizitojë tri vende të tjera të Afrikës gjatë turneut të tij në kontinent.

Harry do të vizitojë Angolën, Malawi dhe Botswana gjatë kësaj vizite mbretëore.

Nuk është vërtetuar ende nëse gjatë këtij udhëtimi Harry dhe Meghan do të marrin djalin e tyre Archien por Sussex-i mbretëror ka konfirmuar se ky do të jetë udhëtimi i parë i tyre si një familje. /CNA.al

Lajmet e fundit nga