Connect with Us

Veliaj kapet “mat”/ Thellohet skandali i vjedhjes

Aktualitet

Veliaj kapet “mat”/ Thellohet skandali i vjedhjes

Publikuar

-

Një ditë më parë CNA.al, raportoi për një vjedhje që Bashkia e Tiranës ju bën hapur qytetarëve të saj.

Bashkia e Tiranës së fundmi ka kryer ndërhyrje në një segment rrugor në rrugën Asim Vokshi, e cila nuk është më shumë se 100 metra.

Ajo që na ra në sy dhe që shikohet edhe nga fotot e siguruara nga CNA.al është se segmenti ku janë kryer punimet nuk ka patur asnjë gropë dhe si i tillë nuk ka qenë e nevojshme ndërhyrja.

Në këtë pikë ngrihen dyshimet se kemi të bëjmë me një vjedhje të hapur nga ana e kryebashkiakut Erion Veliaj, i cili me justifikimin se po investon, po mashtron për ditën me diell , duke vjedhur qytetarët e Tiranës.

Në këtë segment rrugor përreth 100 metra, punimet për të cilin zgjatën më shumë se katër ditë, s’ është bërë gjë tjetër vetëm është hedhur një gisht asfalt dhe për më tepër, sot një makinë është bërë “viktima” e radhës e “Lali Erit”.

LEXO EDHE:  Kur vërsulet Qorri i Lulit

Bashkia jo vetëm që ka ndërhyrë në një rrugë ku ishte e panevojshme, por edhe ka lënë të hapur dhe të paizoluar një pusetë.

Një qytetar bëri të ditur për CNA.al se një makinë kishte ngecur mëngjesin e sotëm tek kjo pusetë. Ai ka kontaktuar firmën përgjegjëse, e cila i ka kthyer përgjigje se do ta rregullojnë nesër. Pasi kanë punuar me ritme shumë të ngadalta në një segment vetëm 100m, është nëvlerësuar edhe detaji i pusetës, i cili sjell rrezik si për automjetet, por edhe për këmbësorët. Kjo përkthehet si një neglizhencë totale nga Bashkia e Tiranës dhe një taktikë për të vjedhur sa më shumë nga fondet publike. Megjithatë ne do të jemi këtu për të parë nëse firma do ta mbajë fjalën dhe urojmë që deri nesër mos të ketë të tjera viktima të grabitjes së Veliajt./ CNA.al

Foto-Mashtrimi me investimet/ Erion Veliaj kapet duke vjedhur

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

E shoqëruan në komisariat/ Policia e Lezhës liron ish-deputetin Ndocaj

Publikuar

-

Nga

Policia e Lezhës ka lënë të lirë ish-deputetin Eduart Ndocaj, i cili u shoqërua mëngjesin e sotëm.

Ndalimi i tij ishte bërë në momentin që Ndocaj kishte shkuar për të marrë pjesë në inaugurimin e shtëpisë së Gjergj Fishtës, ku do të ishte i pranishëm edhe kryeministri Rama.

Sipas ish deputetit, shoqërimi i tij ishte bërë pasi ai nuk kishte ftesë për të marrë pjesë në aktivitet./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

“Je minë më sahat”/ Rrëfehet Klodiana Lala pas çmimit nga BE: Nuk po e shijoj fëmijërinë e fëmijëve të mi

Publikuar

-

Nga

“Je minë më sahat”/ Rrëfehet Klodiana Lala pas çmimit nga BE: Nuk po e shijoj fëmijërinë e fëmijëve të mi

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer emocionet pasi fitoi çmimin e parë nga Bashkimi Europian për shkrimin investigativ në lidhje me blerjen e votave nga krimi i organizuar.

Gazetarja Klodiana Lala e cilëson një motovim marrjen e këtij çmimi për të cilin thotë se nuk do të ndalet së kryeri investigime të tjera.

“Ishte një garë që unë rezultova fituese, BE shpëndan çmime çdo vit në mënyrë që të inkurajohen gazetarët të shkruajnë.Jam ndier vetëm, sidomos kur shkova në shtëpi, pasi është përgjegjësi e jashtëzakonshëm, kishte shume kronika dhe shkrime cilësore në garë. U ndjeva mirë në fillim por pyetja që i bëra vetes është a e meritova vërtetë këtë çmim?

A do jemi unë gjithmonë unë në nivelin që jam që mos të zhgënjej publikun, apo njerëzit që punoj. Miku im i luftës, Artan Hoxha më thotë unë jam minë me sahat, por jo çdo ditë ka gjëra të bukura, janë ato lajme që janë të këqija për shtetarët, ne jemi njerëzit që gjurmojmë të kundërtën e asaj që thonë politikanët, biznesmenët etj. Institucionet shqiptare kanë dyer hermetike, unë kam bërë minimumin me këtë investigim pasi ka shumë korrupsion, ngjarje pafund që duhet t’i prekim, ndihem në shumë presion është përgjegjësi prandaj ndihem vetëm. Ngjarjet janë pafund.

Vajza ime e vogël 4 vjeç Elize me telefonoi pasi mora çmimin, gjithçka që kam ja kushtoj familjes, ata e kanë ndier mungesën, iki ditën natën në ndjekje të lajmit. Nuk po e shijoj fëmijërinë e fëmijëve të mi, më dhemb shumë kjo, i falënderoj shumë. Neës 24 është familja ime e madhe dhe më ka dhënë zë çdo moment. Jemi shumë njerëzor, unë nga natyra jam që atë që e mendoj e them, nuk ka televizion si Neës 24 për harmoninë që ka, më të mirë se ne nuk kemi parë. Janë njerëz dashamirës të mi, më kanë besuar në integritetin tim, unë nuk do t’i shisja kurrë. Ata që kanë bashkëpunuar prej vitesh me ta më njohin, e dinë që unë gjithçka e bëj për publikun, unë nuk do t’i tradhtoja ata kurrë. Gazetaria investigative është në zhdukje por ka gazetarë që përpiqen, ky profesion është shumë i vështirë, kolegët e mi dalin mbi palët.

LEXO EDHE:  Ekskluzive nga Kastriot Myftaraj/Skandali i parkingut nëntokësor në Sheshin “Skënderbej”

LEXO EDHE:  “Punojnë me trafikantët dhe marrin rryshfet”/ Lubonja i nxjerr të pa larat Ramës dhe Veliajt

Po ka momente që unë prekem, emocionohem jam njeri, faleminderit për këtë pyetje. Unë nga natyra jam implusive jam e fortë dhe shpesh jam gjykuar që marr rolin e prokurores, por publiku i thjeshtë e kupton. Më telefoni Limoz Dizdari unë nuk e kam takuar kurrë, më bëri të ndihesha mirë se më përgëzoi, më telefonoi Elsa Demo, ishte urim i sinqertë, më kanë marrë pafund njerëz që nuk i kisha takuar kurrë, jam ndier shumë mirë. Edhe unë gaboj ndonjëherë por kam kurajon dhe kërkoj falje, kurrë nuk kam cënuar dikë në mënyrë të qëllimshme, kam dëgjuar qëndrime nga më të ndryshme por unë do jem kjo natyra e fortë, por unë e dobët jam kur mbyll derën e shtëpisë atje unë mund të qaj, qaj pranë frigoriferit, jam detajiste , i kam dëgjuar të gjitha anët e medaljes. Por publiku na mat punën, është peshë përgjegjësie ky çmim, i jam shumë mirënjohëse publikut. Unë i përulem publikut, i kërkoj ndjesë për gjithçka që nuk kam arritur ta ndjek”,- u shpreh gazetarja Klodiana Lala në emisionin “Rrugëtim me Anilën”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Zbërthehet” Spiropali/ Tregon dhuratën që i bën kryeministri çdo ditëlindje

Publikuar

-

Nga

“Zbërthehet” Spiropali tregon dhuratën që i bën kryeministri çdo ditëlindje

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka treguar momente nga jeta e saj përtej politikës.

E ftuar në ‘Abc neës’ me gazetarin Ermal Peçi, Spiropali ka treguar se i shoqi nuk është njeri i dhuratave, por e përmbush në pikëpamje të tjera. E pyetur se ç’dhuratë ka marrë nga kryeministri Edi Rama, ministrja thotë se ka marrë një shishe verë dhe kjo është traditë në kryeministri.

“Im shoq nuk është njëri i dhuratave, por më përmbush në pikëpamje të tjera. Rama dhuron shishe me verë për ditëlindje, është një traditë në kryeministri. S’kam suvenir tjetër, vera mjafton, por s’e kam provuar, shpresoj të jetë e mirë”, tha Spiropali.

LEXO EDHE:  Shkoi për të vjedhur dhe u rrëzua nga ndërtesa/ Ndërron jetë shqiptari në Itali

LEXO EDHE:  Finalizohet operacioni “Motorri 1”/ Arrestohen 3 persona

E pyetur nëse në dollap ka veshje që nuk i ka veshur kurrë, ajo e ka pohuar këtë fakt.

“Kam një stil dhe qëndroj në atë stil”, tha Spiropali.

Më tej ajo foli edhe për fobinë që ka që në vogëli, gjilpërën.

“Kam një fobi nga gjilpëra, sa herë që duhet ta bëj, madje kur shkova të lind fëmijët, fola me mjekun dhe i thash duroj gjithçka, të lutem vetëm serum mos më bëni. Më ka bërë alergji në vogëli penicilina dhe që atëherë më ka mbetur kjo fobi”, tha ajo./CNA.al

LEXO TE PLOTE