LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Cup Song Albania’ synon rekordin Guinnes

23 Mars 2017, 18:09, Sociale CNA

?Paqe, dashuri, bashkëjetesë, e gjithë Shqipëria një zemër, një ritëm, ndodh vetëm në vendin tonë ndaj mos e braktisni vendlindjen?. Është ky mesazhi që synon gjithë përfshirjen e të rinjve përmes ?Cup Song Albania?.

?Cup Song Albania? do të interpretohet njëkohësisht më 25 mars në Tiranë, Durrës, Shkodër, Korçë, Elbasan, Vlorë dhe Gjirokastër.
Sepse mesazhi i saj i shkon situatës së Shqipërisë. Kur një soliste e vetmuar këndon në skenë dilemën ?Të rri apo të iki?, 2017 performues përplasin duart dhe kupat në tokë duke prodhuar ritmin e qëndrimit, tingullin e identitetit të tokës që e prodhon.

Në shkollën 9-Vjeçare  ?Lef Sallata? në Vlorë po zhvillohen përgatitjet e fundit për ?Guinness Record Cup Song Albania?

Për Realizimin e Cup Song ka qenë bashkëpunimi i mësuesve dhe nxënësve , mësueses së muzikës Rezarta Llakaj dhe dy mësuesve të edukimit fizik : Ermal Mellara dhe Qemal Merdani.

Gjithashtu një mbështetje të madhe ka dhënë drejtoria e shkollës e në veçanti drejtoresha Eglantina Xhemalaj .

Një përkushtim dhe impenjim të madh kanë treguar nxënësit e përzgjedhur për realizimin e ?Cup Song Albania?.

 

Lajmet e fundit nga