Connect with Us

Foto Erion Veliaj- Petrit Fusha/ Gazetari i kronikës: Prokurori ka 5 dosje për kryebashkiakun

Aktualitet

Foto Erion Veliaj- Petrit Fusha/ Gazetari i kronikës: Prokurori ka 5 dosje për kryebashkiakun

Publikuar

-

Gazetari i kronikës Flamur Vezaj ka komentuar sot foton e publikuar nga citynews ku kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj shihet me kryeprokurorin e Tiranës Petrit Fusha.

Në një postim në rrjetet sociale, gazetari Flamur Vezaj shkruan se Petrit Fusha ka 5 dosje të hapura për kryebashkiakun Veliaj dhe kjo është një nga arsyet që Vezaj shprehet se duhet Vettingu.

Sipa gazetarit, fotoja e publikuar nga citynews tregon se hetimet ndaj tij do të arkivohen.

Komenti i Plotë i Flamur Vezaj

Ja pse duhet Vetingu! Ne foton e publikuar nga portali “Citynews” ku duket qarte Lali Eri me shefin e akuzes se Tiranes prokurorin Petrit Fusha i cili ka 5 dosje (qe dihen) te hapura per kreun e Bashkise Erion Veliaj!

  1. Per gjoben e PD-se per demet e protestes se “8 dhjetorit” qe doli firma fals e policit bashkiak!
  2. Per ndertimin e parkut te femijeve te Liqeni!
  3. Protesten para Gjykates se Apelit Administrative!
  4. Vrasjen e A.Gjoklaj ne landfillin e Sharres dhe procedurat e tenderit per kompanin e riciklimit!
  5. Hetimin per parkingun e sheshit Skenderbej, ku firma e kusheririt te P.Fushes e ka fitu tenderin!
LEXO EDHE:  E gjithë Shqipëria në izolim/ Betoni hidhet 30 metër larg shtëpisë së Lali Erit

Mire qe ne dasmen e cunit lali Eri i shkoi per te bere “detyren” si kryetar! Po ky takim dhe kjo foto, tregon se hetimet per keto raste e te tjera qe nuk i dime, do arkivohen! Pse nuk dalin keta te mazhorances, qe vdesin per te akuzu prokururin dhe gjykaten si te korruptuar, te thone nje fjale per kete takim koke-koke me teme “mbylljen e dosjeve”! P.S. Foto e shkrepur dje (shtune) dhe iken pa paguar faturen, se ja kishin pagu tjeret qe po festonin aty dreken e fundvitit (burimet)! #fakirat_ne_burg# #pushteti_te_vjedh_e_abuzoj# #prokuroria_qe_sduam#

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

98 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut/ Regjistrohen edhe dy viktima

Publikuar

-

Nga

98 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut/ Regjistrohen edhe dy viktima

Maqedonia e Veriut ka regjistruar sot dy viktima  dhe 98 të infektuar me koronavirusin e ri, nga 1,253 teste të kryera në 24 orët e fundit.

Sipas raportit të Ministrisë së Shëndetësisë, viktimat janë nga Ohri dhe Radovishi të moshës 54 dhe 51 vjeç, me çka numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur në 648 persona.

Sa i përket rasteve të reja me COVID-19 (sëmundjen që e shkakton koronavirusi), shumica janë nga Shkupi (17), Kumanova (13), Prilepi (11), Tetova (10) ndërsa numër më i vogël është shënuar në 18 qytete tjera.

Gjatë orëve të fundit, sipas të dhënave të publikuara, në Klinikën Infektive në Shkup janë pranuar dhjetë persona, ndërsa numri i përgjithshëm që po trajtohen në spitale është 85, prej të cilëve 44 janë në aparate të frymëmarrjes.Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për infektimin edhe të një punonjëse të një kopshti në Sveti Nikollë, për çka më pas është vendosur për mbylljen e gjithë objektit. Të premten ishin regjistruar dy infektime në kopshtet në Shkup dhe Manastir, duke çuar në izolimin e fëmijëve dhe të personelit të kopshtit.

LEXO EDHE:  Veliaj në Dajt: Do të fitojmë si kombëtarja ndaj Francës

LEXO EDHE:  E gjithë Shqipëria në izolim/ Betoni hidhet 30 metër larg shtëpisë së Lali Erit

Që nga paraqitja e rasteve të para me COVID-19 e deri më tani janë diagnostikuar 15,791 persona dhe prej tyre 13,184 janë shëruar, ndërsa aktivë janë 1,959 persona. Numër më të madh të rasteve aktive ka në Shkup (564), Kumanovë (221), Prilep (139) dhe Tetovë (127).

Për shkak të mosmbajtjes së maskave mbrojtëse, gjatë 24 orëve të fundit Ministria e Punëve të Bredshme ka shqiptuar 517 gjoba./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rasti i familjes Cakoni/ Berisha nxjerr dokumentin: Kontrata për dhurimin e banesës u bë katër ditë pas denoncimit të PD

Publikuar

-

Nga

“Qeveria asnjë përpjekje për sigurimin e vaksinës”/ Berisha ngre alarmin: Pasojat do jenë të mëdha

Kryeministri Edi Rama iu kundërpërgjigj sot akuzave të PD në lidhje me rastin e Manjola Cakonit, e cila humbi burrin dhe vajzën në tërmetin e 26 nëntorit.

Pas kësaj ka ardhur reagimi i ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili deklaron se Rama po mashtron për dhurimin e apartamentit.

Berisha ka publikuar një dokument të siguruar nga një qytetar dixhital dhe deklaron se kontrata për dhurimin e banesës është nënshkruar katër ditë pas denoncimit të PD.

“Përgënjeshtrim i Edvin Hajdutit! Mashtrim i pafytyrë i Edvin Hajdutit dhe narkozyrtarëve të tij për kontratën për apartament e familjes Cankoni që humbi 8 pjesëtarë të familjes nga tërmeti.

LEXO EDHE:  Veliaj lë në harresë qindra fëmijë/ “Stop” zbarkon në kopshtin e mbyllur pas tërmetit

LEXO EDHE:  Ish-zv.ministri i nxjerr “bojën” Veliajt/ Të tregojë si ka falsifikuar dhe vjedhur diplomën

Kontrata u nënshkrua me datën 7 shtator, 4 ditë pas denoncimit nga mediat të braktisjes dhe mashtrimit të kësaj familje nga Edvini”, shkruan ish-kryetari i PD-së.Ndërkohë, kujtojmë se denoncimi i parë u bë nga ish-deputetja e PD-së Grida Duma më 3 shtator, ndërsa në dokument thuhet se dokumenti është firmosur më 7 shtator./ CNA.al

“Aktrimi” pranë familjes së Manjola Cakonit/ Grida Duma del dy herë bllof

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video-Situata e rëndë në Dibër/ Fëmijët shesin misra për të blerë librat e shkollës

Publikuar

-

Nga

Video-Situata e rëndë në Dibër/ Fëmijët shesin misra për të blerë librat e shkollës

Ish deputetja e PD-së Dhurata Çupi ka publikuar një video në rrjetet sociale ku denoncon realitetin e vështirë, me të cilin përballen fëmijët në rrethin e Dibrës dhe të Matit.

Çupi shprehet se fëmijët në këto zona detyrohen të shesin misra në rrugë, me qëllim që të blejnë librat e shkollës.

“Nesër do të shikoni pamje nga fasada e qeverisë me shkollat, por duhet të njihni edhe një realitet tjetër, larg propagandës.

Me dhjetra fëmijë në rrugët e Matit e Dibrës dalin në rrugë për të shitur misra apo çajra të ndryshme, në përpjekje për të blerë librat ose veshjet për shkollën.

Ministrat që kanë kaluar dy ditë më parë në atë rrugë me makina superluksoze as nuk kanë ndërmend të bëjnë diçka për të ndryshuar situatën.

Varfëria dhe dëshira për dije luftojnë me njëra-tjetrën në çdo cep të Dibrës. Fatkeqësisht, tani kemi një kryeministër që nuk do t’ia dijë për fëmijët e Dibrës.Na duhet një qeveri që të luftojë varfërinë, bashkë me dibranët dhe t’u japë fëmijëve mundësinë për të mësuar dhe për të bërë përpara në jetë me dijet e tyre.”/CNA.al

Nesër do të shikoni pamje nga fasada e qeverisë me shkollat, por duhet të njihni edhe një realitet tjetër, larg propagandës. Me dhjetra fëmijë në rrugët e Matit e Dibrës dalin në rrugë për të shitur misra apo çajra të ndryshme, në përpjekje për të blerë librat ose veshjet për shkollën. Ministrat që kanë kaluar dy ditë më parë në atë rrugë me makina superluksoze as nuk kanë ndërmend të bëjnë diçka për të ndryshuar situatën. Varfëria dhe dëshira për dije luftojnë me njëra-tjetrën në çdo cep të Dibrës. Fatkeqësisht, tani kemi një kryeministër që nuk do t’ia dijë për fëmijët e Dibrës. Na duhet një qeveri që të luftojë varfërinë, bashkë me dibranët dhe t’u japë fëmijëve mundësinë për të mësuar dhe për të bërë përpara në jetë me dijet e tyre.

Gepostet von Dhurata Çupi Tyli am Sonntag, 13. September 2020

LEXO TE PLOTE