LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Photo-video/ Peza turns into a tourist attraction for the weekend/ Locals and foreigners enjoy the weather and nature

2023-03-19 15:06:00, Qyteti im CNA
Photo-video/ Peza turns into a tourist attraction for the weekend/ Locals and
View from Peza at the weekend

Peza, is a village about 35 minutes away from the center of Tirana, which has turned into a tourist attraction.

This village has captured all the attention not only of citizens who want to spend a weekend away from the noise and fast life of the capital, but also of tourists.

This weekend, Peza is overflowing with thousands of people who have decided to break away from their daily routine to have fun or relax.

Duke patur në favor motin e ngrohtë dhe natyrën, shumë familjarë kanë vendosur të kalojnë me të dashurit e tyre këtë dielë duke bërë piknik dhe duke lujatur me fëmijët e tyre.

Peza është një vend ideal për të gjithë ata që kërkojnë të relaksohen pas një jave të lodhshme në punë.

Pasi largohesh nga Tirana dhe sapo hyn në rrugën e Pezës syri të zë kodra dhe fusha të mrekullueshme dhe ferma. Peza ka një fushë të madhe që shpesh popullohet gjatë festave për piknike familjare.

Gjithashtu ky fshat njihet dhe për ushqimin shumë të freskët direkt nga ferma në tryezë.

Vizitorët mund të luajnë futboll apo lojëra të tjera, ndërsa fëmijët mund të ngrenë balonat e tyre. Është një vend fanstatik për udhëtime familjare.

As can be seen from the pictures, there is a high number of citizens who have chosen this very place to play, to have a picnic with their families, to relax and have fun this weekend.

For more, see the gallery below./ CNA.al

 

 

 

 

17:13 MY CITY

Kori

Kori "LIRA", ky emër kaq i vjetër përmban në vetvete t...

Lajmet e fundit nga