LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

End of November returns to value / Bitcoin, Ether and Altercoin increase

2022-11-30 15:15:00, Ekonomi CNA
End of November returns to value / Bitcoin, Ether and Altercoin increase
Cryptocurrency

Most cryptocurrencies on Wednesday, November 30, opened with gains and turned top-to-bottom crypto price charts green. With an increase in value of 3.94 percent, BTC opened trading at the price point of $16,900 (Rs. 13.7 lakh approx). 

In terms of price, the oldest cryptocurrency has increased by $650 (approx. 53,000) since its trading value of $16,250 (approx. Rs. 13 lakh) that it registered at the opening, 24 hours ago. 

According to international exchanges such as Coinbase and Binance, BTC reaped small gains to trade around a similar price.

Ether gjithashtu regjistroi fitime, duke qëndruar afër Bitcoin . Me një fitim prej 7,35 për qind, vlera e ETH arriti në 1,270 dollarë (afërsisht 1,03 lakh Rs.) siç tregohet nga gjurmuesi i çmimeve të kriptove në Gadgets 360.

Tregu i kriptove, për ironi, me sa duket hyri në një humor festiv tani që muaji i trazuar i nëntorit 2022, nëse më në fund po i afrohet fundit. Me dhjetorin, tregjet mund të dëshmojnë një gëzim festiv me sezonin e festave që po afrohet.


Piloti i parë i RBI-së për rupinë dixhitale me pakicë do të dalë në treg më 1 dhjetor.


Ndërkohë, shumica e altcoins u hapën me fitime sot. Këto përfshijnë Binance Coin , Cardano , Polygon , Polkadot , Litecoin , Solana dhe Tron .

Ndërsa DOGE pa një rritje, Shiba Inu gjithashtu vazhdoi serinë e saj të fitimeve për të tretën ditë radhazi.

Edhe monedhat e qëndrueshme si Binance USD dhe USD Coin hynë në ditën e fundit të nëntorit me fitime.

Banka e Izraelit kërkon detyrën e mbikëqyrjes së aktiveve të qëndrueshme kripto.  Humbja goditi vetëm një numër të vogël altcoins sot, që përfshijnë Leo , Zcash , Braintrust , DIA dhe Gas .

Kapaciteti i tregut global të kriptove u rrit me 3.07 për qind në 24 orët e fundit. Aktualisht, vlerësimi i industrisë qëndronte në 850 miliardë dollarë (afërsisht 69,51,499 crore).

Ndërsa sot sjell një ndjenjë të përqendruar te fitimi në tregun e kriptove, ekspertët e industrisë kanë theksuar se Delta Kumulative e Volumit të Bitcoin, e cila mat përfshirjen e investitorëve në tregjet spot, pa një rënie prej 25 për qind gjatë dy javëve të fundit.

“Fillimi i fundit i javës dëshmoi një rënie të stoqeve globale, çmimi i Bitcoin, Ethereum dhe aseteve të tjera dixhitale ranë pasi investitorët hodhën asete të rrezikshme të raportuara të alarmuara nga trazirat në Kinë në lidhje me protestat kundër bllokimit të COVID të ndjekur nga njoftimi i fundit. i huadhënësit të kriptove, BlockFi që shpall falimentimin , "tha ekipi hulumtues i CoinDCX për Gadgets 360.

Ndërsa tregjet i nënshtrohen luhatjeve të përditshme, sektorët e kriptove dhe blockchain vazhdojnë të dëshmojnë rritje.

India, për shembull, është vendosur të nisë rupinë e saj dixhitale CBDC për testim me pakicë më 1 dhjetor.

Banka e Izraelit ka kërkuar gjithashtu që qeveria e saj të përshpejtojë punën për rregulloret rreth kriptove./CNA.al

Lajmet e fundit nga