LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Manastirliu nxjerr shifrat/ Ja sa persona u vaksinuan sot

23 Qershor 2021, 19:55, Lifestyle CNA

Këtë të mërkurë janë realizuar 11, 445 vaksinime.

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, bëri me dije se deri më tani që nga nisja e fushatës ?Shqipëria Buzëqesh? janë kryer 912, 874 vaksinime.

Kujtojmë se ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë nuk raportoi asnjë viktimë dhe vetëm një rast me Covid.

Nga ana tjetër gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 14 pacientë./CNA.al

Lajmet e fundit nga