Connect with Us

Aksident i rëndë/ Humb jetën një person, 2 të plagosur

Kronika

Aksident i rëndë/ Humb jetën një person, 2 të plagosur

Publikuar

-

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Selitë të Elbasanit ku një person ka humbur jetën dhe dy të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Nuk dihen ende rrethanat e qarta të aksidentit, ndërkohë që mësohet se viktima ka ndërruar jetë gjatë transoportimit në spital. Policia ka mbërritur në vendngjarje për hetime të mëtejshme, ndërkaq ende nuk dihet gjendja shëndetsore e dy të plagosurve apo identiteti i personave./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Keqtrajtoi seksualisht një vajzë në klub nate/ Dënohet me 1 vit burg 29-vjeçari shqiptar në Skoci

Publikuar

-

Nga

Një 29-vjeçar shqiptar është dënuar me 1 vit burg pasi akuzohet se ka keqtrajtuar seksualisht një vajzë në një klub nate.

I arrestuari është identifikuar si Edison Bala ndërsa ngjarja është regjistruar në klubin e natës në Downtown, Skoci në maj të vitit 2018.

Sipas medias së huaj, viktima është shprehur se ka tentuar të kryejë vetvrasje pas gjendjes së rëndë psikologjike.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Goditën për shkak të detyrës punonjësit e Policisë/ Arrestohen 2 vëllezër në Lezhë

Publikuar

-

Nga

Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Lezhë kanë arrestuar në flagrancë 2 persona për dhunë ndaj punonjësve të policisë.

Bëhet fjalë për dy vëllezërit me iniciale A.Ll., 22 vjeç dhe A.Ll., 26 vjeç, banues në Shëngjin.

Dy të rinjtë, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë goditur me sende të forta duke u shkaktuar dëmtime 2 punonjësve të Policisë Bashkiake

LEXO EDHE:  Përplasen dy makina/ Shoferja me urgjencë në spital

LEXO EDHE:  Elbasan, te verberit reagojne per mungesen e fleteve te pershtatshme te votimit

Në Shëngjin, punonjësit e Policisë Bashkiake kanë qenë duke monitoruar prishjen e mureve që kanë zënë hapësirat publike pa lejen përkatëse dhe gjatë komunikimit me të atin e dy vëllezërve Gj. Ll.,, i cili ka pretenduar mosprishjen e murit të rrethimit të banesës së tij , 2 djemtë i kanë goditur me mjete të forta efektivët./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Artan Hoxha zbulon detaje/ Si u zhvillua aksioni për kapjen e 1.3 tonëve kokainë

Publikuar

-

Nga

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë detaje nga sekuestrimi i 1.3 tonëve kokainë në një konternier bananesh të nisura nga Amerika Latine.

Hoxha tha se në Maqedoninë e Veriut nuk u sekuestrua 1.3 ton kokainë, por vetëm një pako, pasi pretendon se kokaina është zbrazur nga autoritetet italiane.

Ata kanë lënë vetëm një pako në kontenierë, të cilës i kanë vënë GPS, për të parë destinacionin përfundimtar, i cili mendohet të ketë qenë Koperi i Sllovenisë.

“Dje pati një përpjekje për mënyrën se si rrodhi informacioni për të dëshmuar me një informacion që policia jonë ishte e përfshirë. Ka qenë një operacion i kontrolluar nag DEA dhe DIA italiane. Ata hoqën kokainën dhe kanë vendosur allçi dhe paracetamol. Një operacion i ngjashëm u bë edhe për kokainën në Shqipëri. Praktika është që vihet një objekt tjetër i ngjashëm që të mos dallohet me dorë nga pritësit. Ndryshe mund ta dallojnë, siç ndodhi që Gentian Malindi e kuptoi dhe u zhduk në rastin e operacionit në Shqipëri pak muaj më parë.

Pjesa e ngarkesës prej 1.3 ton është hequr në Itali. Është lejuar të lëvizë kamioni me banane. Ka shkuar në portin e Tivarit. Në këtë port, ngarkesa është vonuar disa ditë. Ka patur dyshime nga ata që e kanë porositur. Fillimisht ata nuk janë paraqitur për ta marrë, pastaj janë paraqitur, por kanë ndryshuar destinacionin. Destinacioni final ishte qyteti port i Sllovenisë. Bëhet fjalë për Koperin. Aty ishte pika kua ajo do të tërhiqej nga trafikantët. Në fakt, ngarkesa ka qendruar në Tivar. Aty kanë dyshuar dhe kanë ndryshuar destinacionin duke e çuar në drejtim të Maqedonisë”, tha ai në studion e Abc News.

LEXO EDHE:  Aksidenti rëndë/ Humb jetën i riu shqiptar

LEXO EDHE:  Rama komenton për herë të parë ngjarjen në Elbasan

Siç edhe u transmetua edhe në media, gazetari tha se kokaina ka kaluar në Maqedoninë e Veriut përmes pikës kufitare të Hanit të Hotit në Shkodër dhe më pas ka dalë nga pika kufitare e Qafë Thanës.

Sipas tij, kontenierët kanë bërë dy ndalesa, njëra prej të cilave ka qenë në një lokal dhe hotel në Xibrakë, pranë laboratorit të drogës që u shkatërrua më 14 janar të 2014-ës.

Hoxha tha se aty policia ka dyshuar se mund të ketë ndërhyrje në kontenierë dhe është afruar për të vëzhguar, por askush nuk ka prekur kokainën.

“Para tyre lëvizte një automjet tjetër. Të tre kamionët me shoferë malazezë dhe shoqëruer shqiptar nga Maqedonia e Veriut. Kanë bërë një ndalesë në Shkodër për kafe. Kanë ardhur në Tiranë dhe kanë kaluar në drejtim të Elbasanit. Kanë ndaluar gjithashtu edhe në Xibrakë të Elbasanit ku ka një kafe. Gjatë gjithë lëvizjes janë monitoruar. Ka patur një ndyshim se mos ndërhynin për ta marrë drogën.

I vetmi problem ka qenë tek vendet ku kanë ndaluar se mos vinte dikush dhe merrte kokainën. Gjatë lëvizjes në territorin shqiptar kanë ecur normalisht deri në Qafë Thanë për të hyrë në Maqedoni. Pastaj në zonën e Sarajit është kapur. U dha lajmi për 1.3 ton, por aty është lënë 1 kg kokainë. Janë arrestuar vetëm njerëz të rangut të ulët, si shoferi, transprtuesi, etj., por nuk janë ata që e porositën”, theksoi ai.

Në ndalesën që është bërë në Maqedoninë e Veriut, kanë ndërhyrë autoritetet vendase, të cilat kanë sekuestruar pakon me drogë dhe kanë arrestuar 5 persona./ CNA.al

LEXO TE PLOTE