Connect with Us

Uncategorized

Politikë 22:18 - 7 Tetor, 2019

Albin Kurti flet për marrëdhëniet me Edi Ramën

“Besoj se do të kemi një bashkëpunim me kryeministrin Rama. Unë e njoh atë si kryeministër. Duhet të kemi bashkëpunime. Marrëveshjet e bëra duhet të vihen...

Kosova & Rajoni 19:16 - 7 Tetor, 2019

Provokon Daçiç/ “E kam ditur se kush do t’i fitonte zgjedhjet në Kosovë”

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve parlamentare në Kosovë, teksa është shprehur se e dinte se kush do ti fitonte zgjedhjet....

Opinione 17:54 - 7 Tetor, 2019

Nga Berat Buzhala/ Albin Kurti kryeministër, çdo skenar tjetër i Thaçit e çon vendin në dhunë

Deri tash presidenti Thaçi ka qëndruar në heshtje të plotë. Tash është momenti kur ai fillon të punojë vullnetarisht, jashtë orarit të punës, dhe çka është...

Politikë 17:23 - 7 Tetor, 2019

Befason Kryemadhi/ Zbulon dy emrat që mund të zëvendësojnë kryeministrin Rama

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka komentuar qëndrimin e opozitës për zgjedhje të parakohëshme. E ftuar në ABC news, Kryemadhi u shpreh se opozita është e...

Kosova & Rajoni 21:44 - 6 Tetor, 2019

Zgjedhjet në Kosovë/ Ja kush e udhëheq garën për Kryeministër

Ndërkohë që vijon ende procesi i numërimit të votave në Kosovë, KQZ ka publikuar rezultatet për 45% të votave të numëruara deri tani. Nga këto rezultate,...

Altin goxhaj flet per gjyqin e qeverise ndaj bisnesmenti italian
Kosova & Rajoni 18:22 - 6 Tetor, 2019

Zgjedhjet në Kosovë/ Altin Goxhaj: Koalicionet politike të kapura nga Sorosi

I ftuar në Fax News pasditen e sotme, avokati i njohur Altin Goxhaj ka folur referuar zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë. Ndërsa vlerëson si pozitiv...

Blog 09:54 - 5 Tetor, 2019

Efekti Luçifer, pse njerëzit e mirë, bëjnë shpesh akte të këqija

Në Bibël, Luçiferi ishte një nga engjëjt në pozitën e krahut të djathtë të Zotit. Si i tillë, ai duhej të ishte i përsosur, i bukur,...

Blog 09:49 - 5 Tetor, 2019

Kufijtë më të pazakontë në botë/ “Mini-Gjibraltarët” e Spanjës, dhe qyteti gjerman që nuk është në BE

Libri i ri i studiuesit serb Zoran Nikoliç “Atlasi i kufijve të pazakontë”, është një përmbledhje vërtet e çuditshme e kufijve realisht jonormalë midis shtete të...

Politikë 22:09 - 4 Tetor, 2019

Rama apo Meta?/ Ja si përgjigjet Nard Ndoka

 Nga tryeza e emsionit “Zonë e lirë”, kryetari i partisë demokristiane, Nard Ndoka, është pyetur për të dhenë vlerësim lidhur me intervistat e dhena nga dy...

Politikë 12:26 - 4 Tetor, 2019

Prokuroria e Përgjithshme si “shpatë” në dorën e Ramës/ Hesht për skandalet politike

Pak kohë më parë, media kombëtarë Top Channel, e cila duket se me marrjen e drejtimit të saj nga Ben Blushi është kthyer në një kamikaze...