Connect with Us

Teknologji

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Teknologji 12:53 - 2 Dhjetor, 2021

Shpërndarja e informacionit privat/ Twiter ashpërson masat

Twitter njoftoi një zgjerim të politikës së tij të informacionit privat të martën që ndalon ndarjen e fotove dhe videove ‘private’ të njerëzve pa pëlqimin e...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Teknologji 17:46 - 30 Nentor, 2021

FOTO- Kamera me përmasat e një kokrre kripe/ Kap imazhe të qarta dhe me ngjyra të plota

Pavarësisht se është në madhësinë e një kokrre kripe, një kamerë e re mikroskopike mund të kapë imazhe të qarta, me ngjyra të plota në të...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Teknologji 15:21 - 30 Nentor, 2021

Aspak të zakonshme/ Marka japoneze prezanton modelin më të ri të syzave

Marka japoneze ZGHYBD prezanton një mburojë fytyre (syze) të polarizuar me cilësi të lartë të bërë me polikarbonat (PC) dhe të pajisur me lente mbrojtëse UV....

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Teknologji 10:24 - 29 Nentor, 2021

Samsung bën investimin më të madh teknologjik që nga viti 2012

Samsung ka zgjedhur Teksasis për të ndërtuar qendrën e re të çipeve kompjuterikë, e cila ka një vlerë prej 17 miliardë dollarë. Ky është investimi më...

Teknologji 17:41 - 28 Nentor, 2021

VIDEO- Përfundon me sukses testi i parë i një motori rakete të fuqizuar nga mbetjet plastike

Një kompani britanike e udhëhequr nga një ish-yll i Made in Chelsea ka përfunduar me sukses testin e parë të një motori rakete të fuqizuar nga...

Youtube rikthen kanalin e njohur/ Zbulon arsyen e ndërprerjes
Teknologji 15:57 - 28 Nentor, 2021

Për të shmangur sulmet, You Tube bën ndryshimin e papritur

Për të shmangur sulmet e organizuara ndaj përdoruesve, kompania You Tubë ka marë një vendim. YouTube ka hequr një veçori që tregonte se sa njerëz nuk...

cna lajm teknologji
Teknologji 20:31 - 26 Nentor, 2021

Lamtumirë ekranit të thyer/ Krijohet xhami më i fortë se diamanti

Shumë shpejt nuk do të kemi më nevojë për mbrojtëse për celularët tanë, pasi shkencëtarët kanë krijuar një xham që është më i fortë se diamanti....

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Teknologji 10:03 - 26 Nentor, 2021

Tërësisht prej xhami/ Zbulohet dizajni i iPhone 14

Teksa Apple po përgatitet për versionin e ri të iPhone 14, në rrjetet sociale po qarkullon dizajni i smartphonit. Një patentë e Apple e dorëzuar së...

cna lajm teknologji
Teknologji 22:42 - 25 Nentor, 2021

Përdorimi i rrjeteve sociale rrit rrezikun e depresionit/ Më i dukshëm tek përdoruesit e TikTok dhe Snapchat

Përdorimi i rrjeteve sociale shoqërohet me një rrezik të shtuar të depresionit, i cili varion në varësi të moshës së përdoruesit dhe të cilës media përdor....

teknologji, cna, lajme, news, vota, informacion, tekno cna sho, politke
Teknologji 17:21 - 25 Nentor, 2021

BE vendos ligje të ashpra për gjigantët e teknologjisë

Komiteti kryesor i Parlamentit Europian, i cili harton rregulla të reja teknologjike, miratoi të martën masa që mund të prekin kompanitë e mëdha teknologjike amerikane dhe...