Connect with Us

All posts tagged "zyrtari"

Kosova & Rajoni 16:59 - 1 Prill, 2020

U infektua me Covid-19/ Humb jetën zyrtari i qeverisë serbe

Një pjesëtar i qeverisë serbe ka vdekur pasi është prekur nga koronavirusi i ri. Branislav Blazic, ka qenë sekretar shtetëror në Ministrinë e Mjedisit. Ai është...

Politikë 19:18 - 10 Janar, 2020

Agron Tufa pyetje publike për anëtarin e KLP/  “A ke njohje me zyrtarin e Policisë së Shtetit? Premtimi për çështjen ‘Venusi'”

Agron Tufa, ish-kreu i Institutit të Studimeve dhe Pasojave të Krimeve të Komunizmit, nga ekzili politik, i drejtohet me një pyetje publike anëtarit të KLP, Bujar...

Aktualitet 17:53 - 10 Korrik, 2019

Lufta kundër krimit të organizuar/ Ardi Veliu takohet me zyrtarin e lartë të Policisë Gjermane

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, është takuar ditën e sotme më zv.Presidentitn e Policisë Kriminale Gjermane, Peter Henzler. Ky takim u zhvillua...

kreu i PPE-se mbeshtet pd
Aktualitet 15:30 - 21 Mars, 2019

Kriza politike/ Mesazhi i zyrtarit europian

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një postim në rrjetet sociale ka publikuar një pjesë nga fjala e presidentit të PPE-së, i cili ka deklaruar në...

Aktualitet 18:25 - 21 Shkurt, 2019

Zyrtari i PE jep alarmin / Dorëheqja nga mandatet kërcënim për demokracinë

Josef Weidenholzer, Presidenti i Partisë Social Demokrate në PE ka reaguar lidhur me dorëzimin e mandateve nga opozita. Ai është shprehur se deputetët e parlamentit përfaqësojnë...

Aktualitet 18:35 - 11 Tetor, 2018

Vrau tre punonjësit e bashkisë/ “Zyrtari i Ramës rregullon statistikat e vrasjeve”

Deputeti demokrat, Oerd Bylykbashi, ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në fshatin Shëlli të Matit, ku Kryetari i PS, Kujtim Koxha vrau tre punonjës të bashkisë....

Aktualitet 23:23 - 2 Tetor, 2018

Fshehu arrestimin e zyrtarit/ Xhafaj del zbuluar

Deputeti demokrat Myslim Murrizi ka denoncuar fshehjen e arrestimit të një zyrtari publik Në një postim në rrjetet sociale, Murrizi ka shkruar se Artan Kroi, drjetues...

Aktualitet 14:42 - 27 Tetor, 2017

Ekskluzive/ Jep dorëheqjen një tjetër zyrtar i LSI-së

Burime për CityNews deklarojnë së Drejtori i Agjencisë Rajonale të Mjedisit për qarkun e Tiranës,  Arbian Dedej ka dhënë dorëheqjen nga detyra. Arbian Dedej u emërua...

Aktualitet 15:22 - 15 Maj, 2017

Zgjedhjet pa opozitën/Zyrtari i DASH: Asnjë parti që ka bojkotuar nuk ka fituar

Zyrtari i lartë i Departamentit të Shtetit Amerikan, Hoyt Brian Yee në një komunikim që pati ditën e sotme me gazetarët, tha se nuk e mbështet...

Aktualitet 23:10 - 20 Prill, 2017

Paralajmëron Peleshi/Nga momenti në moment pritet deklaratë nga …!

Zëvendëskryeministri Niko Peleshi ka paralajmëruar se pritet nga momenti në moment një deklaratë nga një zyrtar i lartë i huaj. Peleshi tha në studion e News...

Aktualitet 19:40 - 8 Prill, 2017

E pabesueshme në OKB/Zyrtari bolivian i lë të gjithë pa fjalë! (Video)

Ditën e premte u mblodh urgjentisht Këshilli i Sigurisë së Kombeve të Bashkuara për të diskutuar mbi veprimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, lidhur me...

Politikë 07:45 - 12 Qershor, 2015

Pse e bojkotoi Edi Ramën zyrtari i lartë i DASH

Lëkunden raportet mes qeverisë shqiptare dhe prezencës diplomatike të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë. Shkaku kryesor duket se lidhet me procesin e dekriminalizimit të...