Connect with Us

All posts tagged "Zyrtarët"

Zyrtarët japin alarmin për përhapjen e shpejtë të Covid-19
Bota 08:32 - 7 Korrik, 2020

Zyrtarët japin alarmin për përhapjen e shpejtë të Covid-19

Shtetet e Bashkuara vazhdojnë të shënojnë rritje dramatike në numrin e rasteve të infeksionit me COVID-19. Shteti i Floridës pati 11458 raste të reja më 4...

“Veshkat të ekspozuara ndaj virusit”/ Mjeku tregon pse është rritur numri i rasteve
Kosova & Rajoni 15:28 - 27 Qershor, 2020

Koronavirusi prek politikanët e lartë serbë/ Dalin pozitivë tre zyrtarë

Edhe disa nga zyrtarët e lartë të politikës në Serbi, janë infektuar nga Covid-19. Mësiat raportojnë se Covid-19 ka prekur kryetaren e Parlamentit të Serbisë, Maja...

Koronavirusi “shpërthen” në bashkinë e Gjirokastrës/ Infektohen katër zyrtarë
Shëndeti 23:44 - 24 Qershor, 2020

Koronavirusi “shpërthen” në bashkinë e Gjirokastrës/ Infektohen katër zyrtarë

Katër raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në qytetin e Gjirokastrës. Sipas asaj që raporton neës 24, tre prej personave të prekur janë punonjës në...

Denoncim 21:58 - 17 Shkurt, 2020

Denoncimi në “Fiks Fare”, shkarkohen dy zyrtarët lokale

Vetëm pak minuta pas transmetimit me zë dhe figurë të një tjetër rast mitmarrje, Drejtoria e Përgjithshme e Sigurimeve Shoqërore shkarkoi nga detyra dy inspektorët e...

Politikë 19:08 - 29 Janar, 2020

Nga Bledi Mane/ Po ty të është ngritur?

-Rrogat e frikshme të zyrtarëve shqiptarë- Ata nuk kanë aspak nevojë për pagat që marin nga taksat tona e madje shpesh herë harrojnë ti tërheqin edhe...

Politikë 10:45 - 23 Dhjetor, 2019

Erion Veliaj, prova e parë për SPAK

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar, tashmë ka filluar zyrtarisht punën. Janë zgjedhur tetë prokurorët e parë, po ashtu edhe kreu i këtij...

Kronika 14:42 - 27 Tetor, 2019

Tjetërsuan 68 mijë metra katrorë tokë shtetërore/ Gjykata lë në burg 9 nga 17 zyrtarët e arrestuar

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën për 17 personat e arrestuar në lidhje me tjetërsimin e pronave në zonën e Kepit të Rondit dhe Gjirit të...

Vetingu 12:11 - 22 Tetor, 2019

Ibrahimi pret zyrtarët e lartë të SHBA/ Zbulohen detajet e takimit

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi ka zhvilluar sot një takim me Jorgan K. Andreës, Zv. Ndihmës Sekretar Amerikan i Shtetit. Jorgan K....

Kronika 13:05 - 5 Tetor, 2019

Përfituan shuma të mëdha parash me tender fiktiv/ Jepet masa e sigurisë për katër ish-zyrtarët  

Gjykata e Shkallës së Parë e Gjirokastrës ka dhënë masat e arrestit me burg, për zyrtarin dhe ish zyrtarin e Shërbimit Spitalor të Tepelenës, të cilët...

Politikë 08:50 - 2 Tetor, 2019

Deklarimi i pasurive/ 46 zyrtarë paguan gjoba ndaj Inspektoratit

Të paktën 46 gjoba janë arkëtuar nga Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave pasi kanë shkelur kuadrin ligjor për...

Kronika 09:46 - 14 Shtator, 2019

Shpërdoruan detyrën/ Ndiqen penalisht ish-drejtori i ALUIZN-it dhe disa ish-zyrtarë të lartë

Ish-drejtori dhe ish-përgjegjësi i ALUIZNI-t, në Drejtorinë Rajonale Dibër si dhe 4 ish-zyrtarë të Llixhave, po ndiqen penalisht me akuzën e shpërdorimit të detyrës. Policia e...

Aktualitet 20:36 - 15 Mars, 2019

Denoncimi/ Zyrtarëve të opozitës nuk i paguajnë sigurimet shëndetësore

Ish kryeministri, Sali Berisha, në një postim në rrjetet sociale ka publikuar një denoncim të ardhur në adresë të tij. Në mesazh denoncohet një shkelje e...

Aktualitet 22:28 - 30 Janar, 2019

Përgjimet nxjerrin zbuluar zyrtarët socialistë

Qarku i Dibrës gjithashtu ka rezultuar problematik në investigimin e bërë nga Zëri i Amerikës dhe BIRN. Edhe në këtë qark ashtu si në Durrës, Kavajë...

Aktualitet 15:46 - 8 Dhjetor, 2018

Protesta/ Studenti: Zyrtarët e Ministrisë së Arsimit na provokuan

Një student i Fakultetit të Ekonomisë ka folur në studion e Report Tv për protestën dhe kërkesate tyre ndaj Ministrisë së Arsimit. Studenti Altin Kola tha...

Aktualitet 09:38 - 20 Qershor, 2018

Në konflikt interesi/ Ndëshkohen 112 zyrtarë të lartë  

112 zyrtarë të lartë janë gjobitur gjatë vitit 2017 nga Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave, për shkak se...

Aktualitet 18:40 - 15 Qershor, 2018

Raporti i KLSH/ 1.5 milardë euro të përvetësuara nga zyrtarët e të pakthyera në buxhet

Rekordin e mbajnë Shëndetësia, KESH, Posta, AKBN, 43 Ujësjellës, OSHEE, portet detare, Drejtoria e Transportit Rrugor, hekurudha, dogana, bujqësia, nafta, tatimet, 12 inspektorate qendrore dhe 42...

Aktualitet 10:50 - 5 Maj, 2018

Komisioni i ‘drogës’/ Zbulohen zyrtarët që do të verifikohen

Përfaqësuesit e mazhorancës në komisionin hetimor për çështjen e ashtuquajtur ‘Tahiri’ kërkojnë thellimin dhe zgjerimin e hetimit për fenomenin e kultivimit dhe trafikimit të drogës në...

Aktualitet 13:26 - 28 Prill, 2018

Lista e Departamentit Amerikan/15 zyrtarë të lartë shqiptarë ‘non grata’ në SHBA

Në emisionin “Java” në RTSH, analisti i këtij emisioni, Lorenc Vangjeli, bëri një deklaratë të bujshme. “Sipas burimeve  të besueshme”, tha ai, “Departamenti Shtetit ka hartuar...

Aktualitet 17:38 - 11 Prill, 2018

Shifrat e fryra/ Ja sa shpenzojnë ministrat për karburantin e automjeteve zyrtare

Shpenzimet e parasë publike për derivate të automjeteve zyrtare janë kritikuar në vazhdimësi nga monitoruesit dhe shoqëria civile, pasi ato shpeshherë janë tejkaluar. Ka pasur raste...

Aktualitet 14:10 - 12 Gusht, 2017

Ndalohen disa zyrtarë të lartë në Korçë/Për çfarë akuzohen

Policia e Korçës vijon punën për të evidentuar dhe goditur rastet flagrante të prerjes së paligjshme të pyjeve. Në kuadër të aksionit janë ndaluar dy shtetas...

Aktualitet 22:00 - 9 Gusht, 2017

Kush është trafikanti më i madh i Tiranës?!/Ish-deputeti “kërcënon” Ramën: S’do shpëtoni …!

Kreu i Partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, ka komentuar telefonatën e zhvilluar sot mes Sekretarit Amerikan të Shtetit, Rex Tillerson, dhe kryeministrit Edi Rama. Në një reagim...

Aktualitet 10:15 - 16 Maj, 2017

“Vodhën” mbi 41 mijë m2 tokë në Theth/Dërgohen për gjykim 3 ish-zyrtarët

Prokuroria e Shkodrës ka përfunduar hetimet dhe ka dërguar për gjykim tre ish-zyrtarë të komunës Shalë, të akuzuar për “Shpërdorim detyre në bashkëpunim”, pasi kanë shpërndarë...

Aktualitet 17:04 - 25 Prill, 2017

Dëmi 5.9 mln lekë/KLSH kallëzon ish-drejtorin dhe 3 ish-zyrtarë të ALUIZNI-t

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në prokurori disa punonjës të ALUIZNI-t në qytetin e Lezhës. Mësohet se janë kallëzuar ish-drejtori, 2 ish-përgjegjës sektori dhe...