Connect with Us

All posts tagged "zyrtare"

Zyrtare/ Albin Kurti dhe Vjosa Osmani garojnë bashkë në zgjedhje
Kosova & Rajoni 13:53 - 14 Janar, 2021

Zyrtare/ Albin Kurti dhe Vjosa Osmani garojnë bashkë në zgjedhje

Zyrtarizohet koalicioni midis Vetëvendosjes dhe listës së udhëhequr nga Vjosa Osmani. Kreu i LVV-së, Albin Kurti dhe  presidentija në detyrë, Vjosa Osmani kanë nënshkruar sot marrëveshjen...

Të tjerë politikanë të korruptuar në litën e zezë të SHBA?/ Palmer: Nuk do druhemi
Politikë 23:10 - 12 Janar, 2021

Të tjerë politikanë të korruptuar në listën e zezë të SHBA?/ Palmer: Nuk do druhemi

SHBA përdor një instrument efikas ndaj politikanëve dhe zyrtarëve të korruptuar, vendosjen e tyre në listën “e zezë”. Pjesë e kësaj liste janë bërë edhe disa...

Kronika 13:32 - 8 Janar, 2021

Mega operacioni anti-drogë në Skrapar/ Policia jep detaje

Policia e Shtetit ka dhënë detaje për operacionin anti-drogë në zonën e Skraparit, ku janë ekzekutuar 22 masa sigurie, ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim....

Ndryshimet në Kodin Penal për krimet zgjedhore/ SPAK cakton pesë prokurorë
Kronika 10:53 - 8 Janar, 2021

SPAK firmos 23 urdhër-arreste në Skrapar/ Mes tyre policë e zyrtarë (Emrat)

SPAK ka firmosur 23 urdhër-arreste për persona të dyshuar si të implikuar në kultivimin e kanabisit në Skrapar. Urdhër-arrestet janë firmosur për personat e dyshuar dhe...

Kongresi amerikan certifikon presidentin Joe Biden
Bota 09:45 - 7 Janar, 2021

Zyrtare/ Kongresi amerikan certifikon presidentin Joe Biden

Kongresi amerikan certifikon Joe Biden si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Zyrtarisht, Biden është presidenti i 46-të, i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Numërimi...

Showbizz 12:21 - 25 Dhjetor, 2020

Shpat Kasapi zbulon surprizën/ Zyrtarizon lidhjen me partneren e tij

Pak kohë më parë, këngëtari Shpat Kasapi konfirmoi lidhjen e dashurisë dhe prezantoi për publikun partneren e tij Selvijen. Shpati dhe Selvija kanë vendosur të marrin...

Bota 08:53 - 23 Dhjetor, 2020

SHBA/ Zyrtarët e shëndetësisë vaksinohen në publik

Eksperti kryesor i sëmundjeve infektive, doktor Anthony Fauci, mori të martën dozën e parë të vaksinës që lufton COVID-19, së bashku me drejtues të tjerë të...

Aktualitet 14:05 - 10 Dhjetor, 2020

Vrasja që tronditi vendin/ Zyrtarët e lartë takim urgjent në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor

Dy ditë pas vrasjes së 25 vjeçarit Klodian Rasha nga një efektiv policie, po zhvillohet një takim  urgjent në Prokurorinë e Rrethit Gjyqesor, Tiranë për hetimin...

Aktualitet 09:19 - 26 Nentor, 2020

Një vit pas tërmetit tragjik/ Mbi 50 të arrestuarit janë të lirë

Në Shqipëri, një vit pas tërmetit të fortë që goditi vendin, hetimet e nisura për shkatërrimet e shumta që ndodhën, me pasojë dhe vdekjen e dhjetra...

Bota 08:26 - 3 Nentor, 2020

SHBA/ Zyrtarët e rendit përpiqen të qetësojnë qytetarët për ditën e zgjedhjeve

Ndërsa rriten tensionet në prag të zgjedhjeve të ashpra presidenciale të martën, zyrtarët e rendit po sigurojnë votuesit se mund të hedhin votat e tyre pa...

Aktualitet 12:23 - 27 Tetor, 2020

Manastirliu jep lajmin e hidhur/ Ndahet nga jeta një zyrtare e shëndetësisë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë sot një lajm të hidhur. Ajo bën me dije se është ndarë nga jeta një specialiste e promocionit të...

Kronika 09:53 - 21 Tetor, 2020

Abuzuan me detyrën në ARRSH Durrës/ Arrestohen dhe dy zyrtarë të shpallur në kërkim

Policia e Durrësit dhe specialistët e krimit ekonomik kanë bërë të mundur arrestimin edhe të dy personave të tjerë në kuadër të operacionit “By Pass”. Mësohet...

Dëmtohet rrjeti i tensionit të mesëm/ Një pjesë e Tiranës mbetet pa energji elektrike
Aktualitet 16:17 - 20 Tetor, 2020

Arrestimi i zyrtarëve/ OSHEE: Në dispozicion të SPAK të gjitha materialet e kërkuara!

Pas arrestimit të zyrtarëve, Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka sqaruar se ka vënë në dispozicion të SPAK materialet e kërkuara dhe se po...

Kronika 13:31 - 20 Tetor, 2020

Abuzim me tendera/ Arrestohet ish-drejtori i prokurimeve në OSHEE, në kërkim shefja e kabinetit

Arrestohet ish-drejtori i Prokurimeve në OSHEE Erlis Bushati, ndërkohë që është shpallur në kërkim një tjetër zyrtare e këtij institucioni. Mësohet se zyrtarja që është shpallur...

Politikë 20:28 - 16 Tetor, 2020

“Rama dukej i shqetësuar”/ Kulluri për skandalin me inceneratorët: Duhet hetim penal për zyrtarët e përfshirë

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri ka komentruar deklartata e bëra së fundmi ng kryeministri Edi Rama për aferën korruptive të inceneratorëve. Sipas...

Kronika 19:09 - 16 Tetor, 2020

Arrestimi i zyrtarëve të ARRSH/ Gjykata nxjerr nga qelia tre prej tyre

Gjykata e Durrësit ka liruar nga qelia tre prej zyrtarëve ARRSH Durrës, të arrestuar pak ditë më parë Togat e zeza vlerësuan masat e sigurisë, dhe...

Zgjedhjet e 3 nëntorit/ Shtetet e Bashkuara të Amerikës përgatiten për dhunë të mundshme
Bota 20:42 - 15 Tetor, 2020

Zgjedhjet e 3 nëntorit/ Shtetet e Bashkuara të Amerikës përgatiten për dhunë të mundshme

Zyrtarët e ngarkuar për sigurinë e zgjedhjeve të ardhshme presidenciale në mbarë Shtetet e Bashkuara, po marrin masa paraprake shtesë, duke u përgatitur për mundësinë jo...

PS i hoqi kompetencat/ Meta: Kam zero interes për çdo përpjekje puçiste
Politikë 20:24 - 15 Tetor, 2020

Emrat-Skandali me nënshtetësinë/ Meta paraqiti si ‘heronj’ 382 zyrtarë e biznesmenë të dënuar e akuzuar për vrasje, mashtrime, vjedhje dhe falsifikime

Nga Adriatik Doçi* Thellohet skandali i dhënies së 382 nënshtetësisë shqiptare të huajve nga Ilir Meta, duke kompromentuar rëndë institucionin e Presidencës dhe shndërruar atë në...

Kronika 15:28 - 14 Tetor, 2020

Arrestimi i zyrtarëve të ARRRSH në Durrës/ Policia jep informacion

Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Durrës, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, pas një pune intensive...

Soreca përshëndet progresin për ngritjen e Kushtetueses/ Duhet të vazhdohet më të njëjtën frymë për anëtarin e Presidencës
Politikë 11:59 - 13 Tetor, 2020

Lufta kundër korrupsionit/ Soreca i prerë: Duhen dënime të formës së prerë për zyrtarët!

Ambasadori i BE në Shqipëri Luigi Soreca, deklaroi se vendi ynë ka ende shumë punë për të bërë në luftën kundër korrupsionit. Gjatë konferencës të mbajtur...

Dy milionë dollarë dëm shtetit me skemën e mashtrimit/ Arrestohet ish-drejtori i OST
Kronika 16:09 - 9 Tetor, 2020

Skema e mashtrimit me naftën/ Gjykata ndryshon masën e sigurisë për zyrtarin e AKBN

Gjykata ka ndryshuar sot masën e sigurisë për Denis Durrësin, i cili ishte me detyrë drejtor i Drejtorisë Ekonomike tek Agjencia Kombëtare e Burimeve Natyrore. Durrësi...

Dilema e fushatës elektorale të Presidentit Trump
Bota 16:43 - 8 Tetor, 2020

Dilema e fushatës elektorale të Presidentit Trump

Me më pak se një muaj përpara datës së zgjedhjeve, diagnoza me COVID-19 e Presidentit Donald Trump e ka rikthyer pandeminë në epiqendër të garës presidenciale....

Politikë 10:22 - 7 Tetor, 2020

Shpërdorim detyre dhe kontrabandë me mallra/ Arrestohen 6 zyrtarë në Tiranë

Seksioni për Hetimin e Korrupsionit në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, nën drejtimin e Prokurorisë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, pas një pune...