Connect with Us

All posts tagged "zyre"

Video-Grida Duma leksion Ramës/ Mbajtja e fjalës është gjithçka…
Politikë 16:57 - 2 Dhjetor, 2020

Ajo është Grida Duma e vërtetë!

Dje në studion e “Open” në Top Channel ka pasur një debat midis Grida Dumës dhe Frrok Çupit, por le të lemë me gjakftohësi qendrimet pasionante,...

Tha se e ka kaluar Covid/ Braçe nuk ia përton Kryemadhit: Nuk është politikë kjo, ky është krim!
Politikë 21:02 - 22 Nentor, 2020

“Rama 119 ditë pa shkuar në zyrë”/ Braçe i përgjigjet PD-së: Karrigia është për menderen

Ditën e sotme Partia Demokratike publikoi një video dhe deklaronte se kryeministri Edi Rama ka 119 ditë pa shkuar në zyrë. Për këtë video ka reaguar...

Skenarët/ Ja çfarë mund të bëjë Donald Trumpi kur të largohet nga Zyra Ovale
Blog 08:31 - 10 Nentor, 2020

Skenarët/ Ja çfarë mund të bëjë Donald Trump kur të largohet nga Zyra Ovale

Nga Rainer Zitelmann “National Interest” Edhe nëse Donald Trump dhe shumë nga ndjekësit e tij, nuk duan ta besojnë në këtë moment, pas fitores së Xho...

Skandalet e Grida Dumës/ Nga lidhja me Artan Santon tek videot si G.D
Politikë 11:49 - 7 Nentor, 2020

Skandalet pa përgjigje të Grida Dumës/ Nga lidhja me Artan Santon tek videot si G.D

Grida Duma është një personazh politik dhe mediatik që shkëlqimin e saj e pati pas vitit 2013 kur në disa dalje televizive bëri mbështetje publike të...

Rreziku nga COVID-19, “më i vogël në aeroplan sesa në zyrë”
Shëndeti 23:12 - 8 Tetor, 2020

Rreziku nga COVID-19, “më i vogël në aeroplan sesa në zyrë”

Udhëtimi me aeroplan mund të jetë më i sigurt sesa të punuarit në zyrë në kohën e pandemisë së koronavirusit, kanë thënë prodhuesit e aeroplanëve, Airbus,...

Presidenti Trump kthehet në Zyrën Ovale
Bota 10:24 - 8 Tetor, 2020

Doli nga spitali dy ditë më parë/ Presidenti Trump kthehet në Zyrën Ovale

Presidenti amerikan Donald Trump, i cili po mjekohet për COVID-19, u kthye në Zyrën Ovale të mërkurën pasdite për herë të parë që kur doli nga...

Ish-drejtoresha u kap duke marrë lekë në zyrë dhe kërkoi të dënohet/ Gjykata e shpall të pafajshme
Denoncim 22:14 - 7 Tetor, 2020

Ish-drejtoresha u kap duke marrë lekë në zyrë dhe kërkoi të dënohet/ Gjykata e shpall të pafajshme

Një ish-drejtoreshë, e cila u kap nga kamerat e “Fiks Fare” duke marrë lekë në zyrë, ka kërkuar të dënohet nga gjykata. Por, kjo e fundit,...

Politikë 09:36 - 28 Korrik, 2020

Pak para mbledhjes së Këshillit Politik/ Ambasadorët zbarkojnë në zyrën e Bashës

Një ditë pas takimit me Kryeministrin Edi Rama, ambasadorët e huaj në vendin tonë zbarkojnë sot në zyrën e kreut të PD, Lulzim Basha. Mësohet se...

Politikë 11:20 - 9 Korrik, 2020

Gjuzi i kërkon llogari Avokatit të Popullit/ Pse i largoni nga zyra romët dhe egjiptianët

Avokatja e Popullit Erinda Ballanca ka lexuar gjatë raportimit vjetor në Kuvendin e Shqipërisë pyetjet e deputetëve. Ajo u ndal në pyetjen e deputetit Kujtim Gjuzit...

Tre fiksimet e Luli Bashës/ Nga blerës likesh në vizash dhe vilash
Politikë 22:33 - 3 Korrik, 2020

Pse ka ndryshuar stil?/ Përgjigjet Basha: Kam kaluar shumë kohë në zyrë, po kthehem te vetja

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha, është pyetur mbrëmjen e sotme për kurimin e imazhit të tij gjatë muajve të fundit dhe ndryshimin e stilit....

Politikë 13:03 - 3 Korrik, 2020

Revoltë në zyrën e Bashës/ Kryetarët e degëve duan pranimin e dorëheqjeve

Gati 30 kryetarë degësh nga Shkodra në Sarandë, Gjirokastër, Vlorë, Elbasan, Fier, Korçë, Dibër dhe shumë qytete të tjera kanë dhënë dorëheqjen nga detyra e kryetarëve...

Sociale 10:21 - 21 Qershor, 2020

Lleshaj thirrje qytetarëve nga Saranda/ “Respektoni rregullat kur aplikoni për dokumente biometrike”

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, zhvilloi sot një takim në Bashkinë e Konispolit, me Kryetarin e Bashkisë Shuaip Beqiri, Prefektin Flamur Mamaj, deputetin Andrea Marto, Drejtorin...

Politikë 19:49 - 3 Qershor, 2020

Opozitarët “zbarkojnë” në zyrën e Bashës/ Kryemadhi shfaqet duke çaluar

Menjëherë pas ndërprerjes së mbledhjes maratonë të përfaqësuesve të partive politike për Reformën Zgjedhore, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili kanë “zbarkuar” në selinë blu. Opozitarët pritet...

Sociale 11:40 - 25 Maj, 2020

“I ishte dukur se po dëgjonte edhe rënkime”/ Rrëfimi i Koço Qendro: Si më zunë me “dashnoren” brenda në teatër

Nga Vepror Hasani “Ashtu ndodhi vërtet- nis të tregojë aktori Koço Qendro- më zunë në flagrancë me dashnoren time. Ndoshta që nga ajo ditë nisa të...

Showbizz 14:21 - 19 Maj, 2020

VIDEO- Pëllumb Pipero surprizon Arbana Osmanin/ I dërgon dhuratën e bukur në zyrë

Doktor Pëllumb Piperon e kemi parë vazhdimisht në ekran teksa ka informuar dhe është kujdesur që shqiptarët të kenë informacionet e duhura përsa i përket mospërhapjes...

Marrëveshja e Ramës me opozitën parlamentare/ Kryemadhi takon Bashën
Politikë 10:09 - 17 Maj, 2020

Përplasje të forta tek protesta për Teatrin/ Kryemadhi mbërrin me urgjencë në zyrën e Bashës

Teksa vijojnë përplasjet mes protestuesve dhe policisë, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, së bashku me ish-deputetin Petrit Vasili ka shkuar në zyrën e...

Sociale 09:34 - 28 Prill, 2020

Puna nuk do të jetë më njësoj/ Si do të veprojmë kur të kthehemi në zyrë

Për këdo që këto kohë ka punuar online, apo ka qenë pushim i detyruar, kur të kthehen në zyrë apo njësitë e shërbimit asgjë nuk do...

A do ta shpëtojë Evropën Angela Merkel?
Bota 14:44 - 3 Prill, 2020

Merkel del nga karantina/ Kthehet në punë pas vetizolimit

Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel ka përfunduar peridhën e karantinimit dhe tashmë është rikthyer në zyrë për të punuar. Zëdhënësi i saj Steffen Seibert në një...

Marrëveshja në SHBA/ Albin Kurti mesazh Avdullah Hotit, paralajmëron arrestime
Kosova & Rajoni 12:25 - 2 Mars, 2020

Foto-Albin Kurtit i vendosin një arkivol para zyrës

Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, i është vendosur një arkivol para zyrës së Qeverisë. Sipër arkivolit gjenden letra në të cilat është shkruar “reciprocitet”, ç’ka do...

Politikë 18:14 - 31 Janar, 2020

Berisha nxjerr foton/ Drejtori i Portit të Durrësit mban në zyrë portretin e Dakos

Ish kryeministri, Sali Berisha, ka publikuar një foto nga zyra e drejtorit të Portit të Durrësit Piro Vëngut. Në foto shihet që Vëngu mban të varur...

Kronika 10:57 - 6 Janar, 2020

U sulmua me granatë në zyrën e tij/ Kryebashkiaku i Lushnjes rikthehet në punë

Kryetari i Bashkisë së Lushnjes, Fatos Tushe është rikthyer në punë 6 ditë  pas atentatit në zyrën e tij. “Jam rikthyer në punë, tashmë jam në...

Lajme 09:47 - 23 Dhjetor, 2019

Zjarri “përpin” zyrën e Kadastrës në Fier

Përfshihet nga flakët, zyra e Kadastrës në Fier. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, ndërsa nuk dihen ende shkaqet. Forcat zjarrfikëse...

VZbardhen emrat/ Kush janë kandidatët që do të votohen për të garuar për deputetë të PD në qarkun e Dibrës
Politikë 12:57 - 13 Nentor, 2019

Pas takimit me ambasadorët e SHBA dhe BE/ Christina Vasac i shkon në zyrë Bashës

Ambasadorja  franceze në Tiranë, ChristinaVasac ka shkuar në selinë blu ku do të takohet me kreun e PD, Lulzim Basha. Nuk dihet arsyeja e vizitës së...