Connect with Us

All posts tagged "zvicer"

Bota 17:18 - 28 Gusht, 2019

Masakroi gruan më thikë në sy të fëmijës/ Arrestohet shqiptari

Një shqiptar nga Maqedonia e Veriut është arrestuar në Zvicrën Lindore pasi vrau gruan e tij me thikë në sy të djalit. Ngjarja e rëndë ndodhi...

Aktualitet 10:12 - 1 Korrik, 2019

“Edhe gjithë jetën për ju”/ Elvana Gjata “pushton” Zvicrën, publiku e kërkon përsëri në skenë

Mbrëmjen e djeshme në Zvicër u zhvillua koncerti “Alba Festival”, ku performuan shumë këngëtarë shqiptarë mes tyre edhe Elvana Gjata. Këngëtarja dhuroi spektakël bashkë me Capital...

Aktualitet 19:41 - 31 Maj, 2019

Terror në Zvicër/ Burri merr peng dy gra dhe i ekzekuton

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Zyrih të Zvicrës. Mësohet se një 60-vjeçar ka marrë peng dy gra dhe më pas i...

Kryesore Show Biz 11:40 - 31 Maj, 2019

“Kënga shqiptare po bën namin në Zvicër”/ Dafina Zeqiri krenare me arritjet e saj

Kënga e saj më e fundit “La Reina” u publikua 5 ditë më parë dhe deri tani, ka mbi 1 milion e 300 mijë shikime në Youtube....

Aktualitet 16:07 - 12 Maj, 2019

Deri në 5 vite burg/ Loredana rikthehet në Zvicër

Pas konferencës së dhënë në Kosovë ku u pyet në lidhje me akuzat e çiftit zviceran , Loredana Zefi është kthyer në Zvicër. Sapo është kthyer,...

Aktualitet 21:36 - 3 Maj, 2019

U kap me drogë në Zvicër/ I riu shqiptar shpërtheu në lot para Gjykatës

Një i ri shqiptar është dënua me dy vite burg në trafik droge në Zvicër. Ndërsa i është komunikuar vendimi,  ia ka shpërthyer me lot para...

Aktualitet 08:45 - 1 Maj, 2019

Tragjike/ 17-vjeçari shqiptar gjendet pa jetë në binarët e trenit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Zvicër, ku një shqiptar i moshës 17-vjeçare ka humbur jetën, pas një aksidenti hekurudhor. Mësohet se viktima është 17-vjeçari...

Aktualitet 16:16 - 28 Prill, 2019

Aksidentohet në punë/ Humb jetën i riu shqiptar

Një shqiptar ka humbur jetën aksidentalisht në vendin e punës në Zvicër. Ngjarja e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme. Lajmi është konfirmuar nga familjarët, të...

Aktualitet 16:27 - 20 Prill, 2019

Grabiti një valixhe me diamante/ Arrestohet shqiptari

Një shqiptar ka grabitur një argjendari në Gjenecë të Zvicërs. Shqiptari ishte shpallur në kërkim derisa u arrestua në shtetin fqinj të Italisë. Siç raportojnë mediat...

Aktualitet 16:25 - 12 Prill, 2019

U vra me thikë/ Ndërmerret nisma humane për vogëlushin shqiptar

Një vogëlush shqiptar u vra nga një e moshuar në Bazel të Zvicrës. Njëri nga banorët e lagjes ka ndërmarrë një nismë humane. Në lagjen ku...