Connect with Us

All posts tagged "Zuckerberg:"

Life Style 21:23 - 10 Maj, 2019

“Duhet të luftojmë gjuhën e urrejtjes”/ Zuckerberg në mbështetje të planit francez

Mark Zuckerberg ka mbështetur përpjekjet e Francës për të krijuar një rregullore për luftimin e gjuhës së urrejtjes në platformat online. Pas takimit me presidentin francez...

Kuriozitete 14:15 - 8 Maj, 2019

Facebook krijon opsionin e ri në shërbim të përdoruesve të WhatsApp

Facebook po planifikon të përdorë Londrën si qendër kryesore për shërbimet e reja për pagesat online në WhatsApp. Historia u raportua për herë të parë nga...

Life Style 11:25 - 8 Shkurt, 2019

Motra e Mark Zuckerberg tregon pse e la punën në “Facebook” dhe ka një mesazh për vëllain

Nëse nuk e dinit Mark Zuckerberg ka një motër dhe ajo tashmë nuk punon më në Facebook. Arsyeja lidhet me faktin se, ajo e urrente të...

Aktualitet 21:25 - 27 Korrik, 2018

Humbjet e Facebook në bursë/ Aksionerët kërkojnë dorëheqjen e Zuckerberg

Drejtori i Përgjithshëm i Facebook, Marc Zuckerberg po përballet me presione të forta, pasi humbi të hënën 16 miliardë dollarë për një orë nga pasuria e...

Aktualitet 19:53 - 7 Prill, 2018

Facebook ndryshon rregullat për reklamat politike/ Ja skema e re e Zuckerberg

Facebook ka njoftuar se për reklama politike në këtë rrjet social, do të verifikojë identitetin e reklamuesit, një përpjekje kjo për të frenuar ndërhyrjen nga jashtë...

Teknologji 21:24 - 13 Shkurt, 2017

Zuckerberg nën presion për t’u larguar nga rrjeti social

Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg është në presion për të hequr dorë nga kontrolli i rrjetit social si dhe nga kryetari i bordit të drejtorëve. Ideja...

Aktualitet 19:08 - 12 Nentor, 2016

Zuckerberg hedh poshtë pretendimet se Facebook ndikoi në zgjedhje

Themeluesi dhe drejtuesi ekzekutiv i Facebook-ut Mark Zuckerberg ka hedhur poshtë kritikat se lajmet e rreme që u shfaqen në median sociale ndikuan tek rezultati i...

Aktualitet 10:03 - 18 Shtator, 2015

Zuckerberg puneson te riun musliman qe shpiku oren “BOMBE”

Autoritetet amerikane arrestuan ditën e sotme një djalë të quajtur Ahmed, pasi dyshohej se kishte marrë një bombë me vete në shkollë. Në fakt, ajo për...

Uncategorized 17:45 - 19 Janar, 2015

Zuckerberg: As gjeniu më i zgjuar nuk mund të ndërtojë i vetëm një kompani

Mark Zuckerberg mendon se portretet mediatike jo rrallë herë i dekurajojnë individët për të ndërtuar një kompani të tyren. Në seksionin më të fundit ‘pyetje-përgjigje’ ku...