Connect with Us

All posts tagged "zoto"

“Blush, eja lëpi Ramësn”/ Malltezi nxjerr fakte dhe ngre pyetjen: Si i ke fituar 30 milionë euro?
Denoncim 22:18 - 22 Korrik, 2020

Ku është fshehur Prokuroria/ Malltezi: Mafia po merr monopolin e plehrave për 30 vjet

Kreu i Departamentit për Mbrojtjen e Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi i është rikthyer edhe njëherë skemës së menaxhimit të mbetjeve, e cila sipas tij tashmë...

Vëzhgimi/ Zbulohen “armiqtë” e Vjollca Hoxhës dhe Ben Blushit
English 10:26 - 20 Korrik, 2020

Observation /The “enemies” of Vjollca Hoxha and Ben Blushi revealed

It is enough to look at the bankrupt leaflet, administered by Ben Blushi, and owned by Vjollca Hoxha, to understand how the media is used for...

English 09:43 - 8 Korrik, 2020

Rama approves the construction of the landfill in Vlora /The winner of tender is Klodian Zoto of the incinerators

It can now be considered already waste treatment network (incinerator-landfill), as long there is only one name behind it. The anti-corruption department in the Democratic Party,...

Skandali me Inceneratorin e Fierit/ Skema mafioze, 23 milionë euro për vetëm një gërmadhe
Politikë 11:08 - 25 Qershor, 2020

Skandali me Inceneratorin e Fierit/ Skema mafioze, 23 milionë euro për vetëm një gërmadhe

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, deklaron se qeveria shqiptare ka paguar 23 milion euro nga taksat e qytetarëve për inceneratorin e Fierit, ndërkohë që ajo çfarë shihet...

English 15:52 - 30 Prill, 2020

Deepens the scandal with the concession of 128 million euros/ Other documents revealed

A group of investigative journalists, were able to obtain a complete document yesterday regarding the company Geogenix BV, which is in fact Integreted Energy BV, the...

English 13:22 - 29 Prill, 2020

128 million euro concession/ Scandal blow in Albania, the company changes its name in Holland

In an investigation conducted for several months, CNA.al brought in recent days full materials regarding the 128 million euro concession of the Sharra landfill, and the...

Thellohet skandali me inceneratorin e Fierit/ Faktet, “këmbanë alarmi” për SPAK
English 09:43 - 29 Prill, 2020

Exclusive documents-How were guaranteed 128 million euros /Corrupt scheme of Tirana incinerator, names and companies involved

*The first part In a full investigation conducted by CNA.al staff, we were able to unravel the scheme, how the Albanian government has given 50 million...

Thellohet skandali me inceneratorin e Fierit/ Faktet, “këmbanë alarmi” për SPAK
Politikë 10:56 - 21 Prill, 2020

Pse Rama ka frikë ta anullojë koncesionin e inceneratorëve në Tiranë?!

Kryesocislisti dhe kryeministri i vendit, vazhdon të përgjigjet refuzues ndaj qëndrimit të gazetarëve për anullimin e koncesioneve, të cilat kanë të bëjnë me shuma të mëdha...

Politikë 13:40 - 18 Prill, 2020

Thellohet skandali me koncesionin 128 milion euro/ Zbulohen të tjera dokumente

Një grup gazetarësh investigativë kanë mundur të sigurojnë ditën e djeshme një dokument të plotë në lidhje me kompaninë Geogenix BV, e cila në fakt është...

Politikë 20:24 - 10 Prill, 2020

“Qytetarët duhet të bëjnë sakrifica”/ Malltezi shpjegon vjedhjen e 15 milionë eurove të tjera nga Rama-Zoto

Anëtari i Kyresisë së Partisë Demokratike, Abi Malltezi ka shpejguar se si kryeministri Edi Rama dhe Klodian Zoto po “përlajnë” edhe 15 milionë euro të tjera....

Aktualitet 14:39 - 19 Shtator, 2018

Ishte dënuar me 5 vite burg/ Lirohet ish-kreu i burgjeve

Gjykata e Apelit në Tiranë ka shpallur të pafajshëm ish drejtorin e Burgjeve Artur Zoto, i cili ishte dënuar me 5 vjet burg për korrupsion. Dënimi...

Kronika 14:27 - 26 Prill, 2018

Ryshfet për tenderat/ Ja dënimi që kërkohet për ish-zyrtarin e LSI-së  

Prokuroria për Krimet e Rënda kërkon dënimin me 5 vite burg për ish-drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve, Artur Zoto. Zoto akuzohet për korrupsion të zyrtarëve të...

Aktualitet 16:03 - 14 Mars, 2017

Masa e sigurisë/ Ish-drejtori i burgjeve do qëndrojë në burg

Ish-drejtori i Përgjithshem i burgjeve, Artur Zoto, do të qëndrojë në burg deri në përfundim të hetimeve. Mësohet se Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda...