Connect with Us

All posts tagged "zoran zaev"

Kosova & Rajoni 20:15 - 3 Janar, 2020

Zaev nënshkroi dorëheqjen/ Kuvendi voton pro qeverisë teknike në Maqedoninë e Veriut

Pas dorëheqjes së Zoran Zaev nga posti i kryeministrit, Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka votuar qeverinë teknike. 101 deputetë votuan mbrëmjen e sotme pro qeverisë...

Kosova & Rajoni 11:31 - 3 Janar, 2020

Dorëheqja e Zaev/ Presidenti i dorëzon mandatin kryeministrit teknik

Presidenti i Maqedonisë së Veriut i ka kaluar mandatin Kryeministrit teknik pas firmosjes së dorëheqjes nga posti i Kryeministrit që ka firmosur sot formalisht Zoran Zaev....

Kosova & Rajoni 10:54 - 3 Janar, 2020

Zoran Zaev firmos dorëheqjen nga posti i Kryeministrit

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë sot dorëheqjen në mënyrë formale. Dorëheqja nga posti i Kryeministrit ishte paralajmëruar prej tij, ndërsa nënshkrimi është...

Kosova & Rajoni 13:02 - 28 Dhjetor, 2019

Zgjidhet kryeministri teknik në Maqedoninë e Veriut/ Ja kush do zëvendësojë Zaevin pas dorëheqjes

Oliver Spasovski do të jetë kryeministri teknik i Maqedonisë së Veriut deri në zgjedhjet e parakoshme që do të mbahen më 12 prill. Lajmi u bë...

Politikë 19:33 - 4 Nentor, 2019

Albin Kurti takim me Zaev/ Zbulohet tematika e diskutimit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka zhvilluar ditën e sotme një takim me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, në Shkup. Lajmi bëhet me...

Politikë 16:09 - 4 Nentor, 2019

Vuçiç merr masa përpara samitit në Ohër/ Telefonatë me Ramën dhe Zaev për “mini Shengenin”

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç bisedoi përmes telefonit me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe atë të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, lidhur me përgatitjet për takimin...

Politikë 20:45 - 21 Tetor, 2019

Basha sulmon Ramën me citate

Nuk ndalen replikat mes kryeministrit dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha. Këtë herë kryedemokrati ka zgjedhur të sulmoj Ramën me një citat nga deklarata e kryeministrit...

Politikë 21:00 - 20 Tetor, 2019

Zoran Zaev flet pas takimit me liderët/ Zbulon datën e zgjedhjeve të parakohshme

Zgjedhje të parakohshme dhe shkuarjen drejt tyre me një qeveri teknike 100 ditëshe. Kjo është ajo çka është vendosur në takimin e liderëve të partive politike...

Kosova & Rajoni 22:11 - 13 Gusht, 2019

Nuk përmbahet kryeministri/ Një pederast s’e rrëzon dot qeverinë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, nuk e ka përmbajtur veten gjatë një konferencë për shtyp teksa tha se nuk do të lejojë që disa...

Aktualitet 11:57 - 13 Mars, 2019

Zaev mesazh Bashës/ “Mos pengo bisedimet për Shqipërinë”

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev është pritur në një ceremoni zyrtare në Pallatin e Brigadave nga kryeministri Edi Rama. Më tej dy kryeministrit kanë...

Aktualitet 09:50 - 27 Janar, 2019

Rroga mesatare 500 euro/ Zaev: Do vesh opinga hekuri

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, pas marrëveshjes së Prespës, ka bërë një tjetër premtim. Zaev ka premtuar se do e çojë pagën mesatare në Maqedoni 500...

kryeministri i republikes se maqedonise veriore, zoran zaev
Aktualitet 15:08 - 25 Janar, 2019

“Marrëveshja e Prespës”/ Reagon Zaev

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev ka përshëndetur votimin e parlamentit grek për “Marrëveshjen e Prespës” Në një postim në rrjetet sociale, duke iu...

Aktualitet 19:41 - 20 Janar, 2019

Opozita e pakënaqur nga reformat e Zaev

Zoran Zaev është sulmuar ditën e sotme nga partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE e cila nëpërmjet një deklarate e cilëson Zaevin si një person anti-maqedonas dhe se...

kryeministri i republikes se maqedonise veriore, zoran zaev
Aktualitet 18:26 - 5 Janar, 2019

Zaev kërkon mbështetjen e opozitës shqiptare për ndryshimet kushetetuese

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev po përpiqet t’i bindë drejtuesit e partive opozitare shqiptare që t’i mbështesin ndryshimet kushtetuese që kanë të bëjnë me emrin e ri...

Aktualitet 13:44 - 16 Nentor, 2018

Zaev ngre dyshime të forta/ Largimi i Gruevskit arratisje, apo rrëmbim

Pas arratisjes së ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski, ka reaguar paraardhësi i tij kryeministri Zoran Zaev. Në një konferencë për shtyp, Zaev ka hedhur hije dyshimi mbi...

Aktualitet 11:05 - 28 Tetor, 2018

Debati në Maqedoni/ Nisin diskutimet për ndryshimet kushtetuese mbi marrëveshjen e emrit me Greqinë

Pas dështimit të referendumit në Maqedoni, qeveria e Zoran Zaev ka dorëzuar tashmë projektligjet e nevojshme në Parlament për të nisur diskutimet për të bërë ndryshimet...

Aktualitet 18:52 - 31 Gusht, 2018

Referendumi për emrin me Greqinë/ Zaev: Jap dorëheqjen nëse dështon

“Si kryeministër kam mandat deri në dhjetor të vitit 2020. Nëse dështon dhe nuk ka sukses referendumi, me shumë gjasa ne përfundojmë me politikat tona”, kështu...

Aktualitet 23:20 - 12 Korrik, 2018

Video/ Zaev puthi stilolapsin me të cilin u nënshkua marrëveshja

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot në mënyrë zyrtare i dorëzoi ftesën për anëtarësim kryeministrit të Maqedonisë Zoran Zaev. Dorëzimin e ftesës ai e...

Aktualitet 10:33 - 17 Qershor, 2018

Zgjidhet konflikti Maqedoni-Greqi/ Zhvillohet ceremonia e marrëveshjes për emrin

Në Prespë po zhvillohet ceremonia e marrëveshjes së emrit për Maqedoninë, “Republika e Maqedonisë Veriore”. Të pranishëm në këtë ceremoni janë kryeministri grek Aleksis Tsipras, kryeministri...

Aktualitet 15:45 - 5 Qershor, 2018

Kryeministri në përgjim/ Së shpejti publikohen materiale kompromentuese

Duke komentuar për ndryshimet në Kodin Zgjedhor dhe mundësinë e shkuarje së Maqedonisë në zgjedhje të parakohshme parlamentare, analisti politik Sasho Ordanoski ka thënë se të...

Aktualitet 11:08 - 20 Maj, 2018

Greqia refuzon emrin e ri të Maqedonisë

Qeveria e Greqisë ka refuzuar ermrin e propozuar për Maqedoninë, “Republika Ilinditase e Maqedonisë”. Lajmi është bërë i ditur nga kabineti i kryeministrit grek Aleksis Tsipras,...

Aktualitet 16:10 - 22 Prill, 2018

Kryeministri i Maqedonisë i palëkundur: S’është fundi i botës nëse nuk ka marrëveshje me Greqinë

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev shprehu besimin se vendi nuk ka qenë kurrë më afër arritjes së një zgjidhjeje për emrin me Greqinë megjithatë dështimi eventual...

Aktualitet 22:45 - 10 Prill, 2018

Nesër seancë votëbesimi për qeverinë e Zoran Zaevit

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, për nesër në orën 11.00 ka caktuar seancë plenare për votë besim të Qeverisë, e kërkuar nga partia opozitare VMRO-DPMNE. Xhaferi...