Connect with Us

All posts tagged "zone"

Aktualitet 13:40 - 11 Qershor, 2019

Lindi në zonën e ndaluar të Çernobilit/ Si duket sot foshnja që e refuzuan të gjithë

E lindur në zonën e ndaluar të Çernobilit, kjo vajzë e refuzuar nga të gjithë sepse mendohej se është e sëmurë nga rrezatimi, sot është 20...

Life Style 17:00 - 14 Janar, 2019

Harta e dhimbjeve të barkut/ Identifikoni zonën dhe zbuloni shkakun

Shumica prej nesh vuajnë nga dhimbja e barkut apo e stomakut. Shpeshherë nuk jemi në gjendje të kuptojmë shkakun prej nga vjen akjo dhimbje. Ky artikull...

Aktualitet 22:27 - 2 Nentor, 2018

O Luli pse të duhet pushteti ty/ Çani vë në siklet Bashën

Gazetari Arjan Çani e ka në studion e emisionit “Zonë e lirë” e ka pyetur se kreun aktual të Partisë Demokratike se për çfarë i duhet...

Aktualitet 09:59 - 2 Korrik, 2016

Fania ankohet se Fan Zone që ka ndërtuar qeveria për Euro 2016 nuk quhet Fane Zone

Fania u gëzua shumë që Edi Rama dha urdhër që të ndërtohen Fan Zone në Tiranë për të parë qytetarët kampionatin europian, se mendoi që këto...

Kosova & Rajoni 15:10 - 24 Gusht, 2015

Gruevski kundershton variantin e nje zone zgjedhore ne Maqedoni

Kryeministri i Maqedonisë, Nikola Gruevski është shprehur kundër propozimit për shndërrimin e vendit në një njësi zgjedhore. Sipas tij, nëse duhet ndryshuar modeli aktual zgjedhor, atëherë...

Life Style 20:00 - 26 Janar, 2015

Si të reduktojmë dhjamin në zonën e barkut

Studimet kanë treguar, se mënyra më e mirë e reduktimit të shtresave të dhjamit rreth zonës së barkut, është të kombinosh ushqimin e shëndetshëm me ushtrimet...