Connect with Us

All posts tagged "zjarri"

Kronika 16:31 - 17 Janar, 2020

Tragjedia në Kurbin/ 2-vjeçari që humbi jetën po luante me shkrepse

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë që ndodhi sot në fshatin Sanxhak, ku zjarri shkrumboi një banesë, duke i marrë jetën një fëmije...

Kronika 11:19 - 11 Janar, 2020

Policia zbulon shkakun e zjarrit në Spitalin e Durrësit/ Pesë pacientë te Trauma

Policia e Durrësit ka reaguar zyrtarisht në lidhje me zjarrin e rënë gjatë natës së kaluar në Spitalin e Durrësit, ku u evakuuan të gjithë pacientët,...

Kronika 09:50 - 11 Janar, 2020

Zjarri në Spitalin e Durrësit/ Vihet në lëvizje prokuroria

Prokuroria e Durrësit është vënë në lëvizje pas zjarrit që ka rënë gjatë natës që lamë pas në spitalin e këtij qyteti. Mësohet se grupi i...

Kronika 09:41 - 11 Janar, 2020

“Tym i madh dhe panik”/ Si ra zjarri në Spitalin e Durrësit, zbardhen të tjera detaje

Detaje të reja janë zbardhur nga zjarri i rënë mesnatën e kaluar në Spitalin e Durrësit, duke shkaktuar panik të madh te pacientët. Drejtoresha e Spitalit,...

Kronika 09:16 - 3 Janar, 2020

Vrasja e dyfishtë në Patos/ Shkrumbohet shtëpia e autorit

Një zjarr ka përfshirë një banesë në fshatin Kuqar të Patosit. Sipas BW, zjarri ka rënë në shtëpinë e autorit të krimit të ndodhur në qendrën...

Bota 09:11 - 31 Dhjetor, 2019

Temperaturat 47 gradë celsius në Australi/ 11 viktima nga zjarret, 4000 njerëz strehim në det të hapur

Australia vijon të përballet me një situatë tepër të rëndë për shkak të zjareve masive, të cilat deri tani kanë shkaktuar 11 viktima. Që nga fillimi...

Kronika 08:20 - 30 Dhjetor, 2019

Apartamenti përfshihet nga flakët/ Fqinjët shpëtojnë çiftin e moshuar

Një apartament në Fushë Krujë është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm, por fatmirësisht nuk ka shkaktuar viktima. Zjarri përfshiu hyrjen në katin e dytë të...

Kronika 16:10 - 28 Dhjetor, 2019

Zjarri në pallatin 5-katësh/ Shkrumbohen 12 apartamente

Detaje të reja janë zbardhur nga zjarri që përfshiu ditën e sotme një pallat në Pogradec. Sipasojë e flakëve mësohet se janë djegur 12 aparatamente. Ndërkaq,...

Kronika 09:14 - 28 Tetor, 2019

Vijon lufta me flakët në Devoll/ Kërkohet ndërhyrja nga ajri

Prej 24 orësh vijon lufta me flakët në masivet pyjore të Nikolicës në Devoll, ndërkohë mëngjesin e sotëm mësohet se është kërkuar ndërhyrje nga ajri për...

Kronika 18:18 - 27 Tetor, 2019

Zjarret në Devoll/ Agravon situata, banorët në luftë me flakët prej 3 orësh

Vijon lufta me zjarrin në pyjet e Dobërgorës në Devoll. Zjarri ka përfshirë të gjithë pyllin me pisha në një gjatësi prej 1.5 km. Zjarrfikësja nuk...

Kronika 09:17 - 19 Tetor, 2019

“Ishim në gjumë dhe u ngritëm të tmerruar”/ Nëna me tre fëmijë tregon si i shpëtuan mrekullisht flakëve

Një zjarr ka rënë në orët e para të mëngjesit të sotëm në katin e pestë të një banese sociale në Tiranë. Mësohet se në banesë...

Kronika 11:39 - 2 Tetor, 2019

Shpërthen bombula e gazit/ Zjarr në një pallat në Korçë

Një zjarr ka rënë paraditen e sotme në katin e katër të një pallati në  lagjen nr.4 të Korçës. Mësohet se shkak është bërë shpërthimi i...

Bota 12:38 - 1 Tetor, 2019

Moria në flakë/ Të vdekur në kampin e refugjatëve

Nga një zjarr në kampin e mbipopulluar të refugjatëve Moria në ishullin Lesbos kanë humbur jetën dy persona. Prej muajsh numri i refugjatëve sa vjen e...

Kronika 21:32 - 28 Shtator, 2019

Të shtëna me armë zjarri/ Plagoset rëndë një person

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Burrel, ku një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri. Mësohet se i plagosuri është...

Kronika 08:54 - 12 Shtator, 2019

Flakët shkrumbojnë kabinën elektrike/ Reagon OSHEE

OSHEE ka reaguar në lidhje me ngjarjen e mbrëmshme në Fushë-Krujë, ku një kabinë elektrike u shkrumbua nga flakët rreth orës 21:00, duke lënë pa energji...

Kronika 18:30 - 29 Gusht, 2019

Video-Zjarri në Finiq/ Në vendngjarje 6 zjarrfikëse dhe 70 punonjës

Gjashtë mjete zjarrfikëse dhe 70 punonjës janë angazhuar nga Delvina, Saranda dhe Gjirokastra për shuarjen e flakëve në Bashkinë e Finiqit. Deri më tani raportohet se...

Bota 15:08 - 25 Gusht, 2019

Fotot/ Pamje apokaliptike, ushtria nis operacionet për shuarjen e zjarreve në Amazonë

Ministria e Mbrojtjes dhe ajo e Mjedisit të Brazilit njoftuan se në dispozicion për luftën kundër zjarreve në Amazon do të jenë avionët ushtarakë dhe 44...

Kronika 09:38 - 24 Gusht, 2019

 “Luftë” me flakët në Shëngjin/ Arrestohen dy persona

Pas disa orëve “luftë” me flakën në Malin e Shëngjinit, tashmë edhe pse zjarri nuk është shuar plotësisht duket se situata është vënë nën kontroll. Por,...

Bota 08:48 - 24 Gusht, 2019

Digjet “mushkëria e gjelbër e botës”/ Europa kundër Bolsonaros

Bota s’është në gjendje të reagojë ndaj zjarrreve në pyjet e Amazonës në Brazil. Por në BE po krijohet rezistencë. Leva mund të jetë Marrëveshja e...

Denoncim 14:57 - 23 Gusht, 2019

Video e frikshme/ Prag katastrofe në Shëngjin

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon të denoncojë situatën e rëndë, si pasojë e zjarreve në Shëngjin. Në një tjetër postim në rrjetet sociale, Berisha ka publikuar një...

Kronika 13:42 - 23 Gusht, 2019

Banorët në panik/ Shëngjini në zjarr, flakët iu afrohen shtëpive

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari, sipas të cilit një zjarr masiv ka rënë në Shëngjin dhe shteti nuk merr asnjë masë....

Sociale 21:12 - 11 Gusht, 2019

Zjarri në nënstacionin elektrik/ Reagon OSHEE

OSHEE ka reaguar pas zjarrit që ra mbrëmjen e sotme në nënstacioni elektrik në lagjen “29 nentori” në  Elbasan. Sipas njoftimi të shpërndarë  për mediat, Operatori...

ish deputetja e pd-se grida duma
Aktualitet 18:30 - 4 Maj, 2019

Kriza politike/ Duma: Opozita ndodhet në mes të zjarrit

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma foli rreth krizës politike ne vend. Sipas Dumës, opozita ka rrezikuar gjithçka duke dalë jashtë sistemit. Ish deputetja theksoi...