Connect with Us

All posts tagged "zjarrfikesit"

Blog 12:05 - 11 Shtator, 2019

Njëqind ditë për të fikur zjarret/ Faktet tragjike të sulmeve terroriste të 11 Shtatorit në SHBA

Numri i fëmijëve, që humbën të paktën njërin nga prindërit në sulmet e 11 shtatorit 2001, ishte 3.051. Dhjetëra bebe u lindën më pas, baballarët e...

Kronika 16:05 - 26 Gusht, 2019

Zjarr i madh në Krujë/ Digjen disa hektarë me pisha

Një zjarr i madh ka rënë pasditen e sotme në Krujë. Mësohet se nga zjarri është përfshirë një sipërfaqe e madhe me pyje në zonë e...

Kronika 16:30 - 25 Gusht, 2019

Zjarr i madh në Librazhd/ Përfshihet nga flakët një sipërfaqe me akace

Nje sipërfaqe toke e mbjellë me akace në fshatin Xhyrë të Librazhdit është përfshirë nga flakët. Zjarrëfiksja e Librazhdit ndodhet  në vendngjarje dhe po punon për...

Kronika 21:13 - 18 Gusht, 2019

Zjarr i madh në Gjirokastër/ Mes flakëve 2 dynym bar e shkurre

Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen e sotme në Gjirokastër në vendin e quajtur Komar. Mësohet se zjarri ka përfshirë një sipërfaqe prej 2 dynym...

Kronika 18:56 - 18 Gusht, 2019

Foto/ Zjarr te kodrat e Liqenit të Thatë

Është përfshirë nga flakët kodra e Liqenit të Thatë në Tiranë. Zjarri ka rënë pak minuta më parë, shumë pranë pallateve. Ende nuk dihen shkaqet e...

berisha denoncim nga qytetari dixhital
Denoncim 21:31 - 12 Gusht, 2019

Djegia e autobusit turistik/ Berisha nxjerr videon: Zero shërbim zjarrfikës!

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar videon e autobusit turistik që u djeg mbrëmjen e sotme në Rrugën e Kombit, ndërsa denoncon mungesën e zjarrfikësve. Ngjarja...

Kronika 21:09 - 25 Korrik, 2019

Përfshihet nga flakët një restorant pranë “Elbasan Arena”/ Panik te qytetarët

Një restorant është përfshirë nga flakët në qytetin e Elbasanit. Ngjarja ka ndodhur në një lagje pranë stadiumit “Elbasan Arena”. Në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrfikëse...

zjarr masiv
Aktualitet 15:39 - 30 Mars, 2019

Flakët shkrumbojnë sipërfaqe të mëdha me ullinj/ Zjarrfikësit në vendngjarje

Një sipërfaqe e madhe me ullinj është përfshirë nga flakët mesditën e sotme. Zjarri ka rënë në kodrat e fshatit Peshkëpi të qytetit të Vlorës. Mësohet...

Aktualitet 18:19 - 28 Shkurt, 2019

Foto/ Zjarrfikësit nxjerrin nga makina të aksidentuarit

Pasditen e sotme një aksident tragjik me pasojë vdekjen e një shtetasje ndodhi në zonën e Gjirit të Lalzit në qytetin e Durrësit. Mësohet se në...

Aktualitet 21:26 - 5 Shtator, 2017

Katastrofë në shërbimin zjarrfikës/Flakët luftohen me fshesa dhe lopata

“Fiks Fare” denoncoi situatën katastrofike në të cilën ndodhet Shërbimi i Zjarrfikësve në vend. Në njërën dorë kazmën dhe në tjetrën fshesën, heronjtë pa uniforma kundër...

Aktualitet 14:51 - 22 Gusht, 2017

Aktori i portokallisë shpërthen ndaj shqiptarëve/ T’iu quash kafshë iu bën nder

Aktori i njohur i portokallisë, Florjan Binaj ka shpërthyer ndaj të gjithë atyre njerëzve që u vënë flakën maleve dhe kodrave. Floriani i revoltuar i ka...

Aktualitet 19:24 - 7 Gusht, 2017

Arrestohen zjarrfikësit abuzues/ Shpiknin zjarre për të përfituar para

  Skandali i përfitimeve nga zjarret e sajuara është abuzimi më i ri me detyrën e zjarrfikësve.  Anëtarët e një skuadre vullnetare zjarrfikësish në Itali u...

Aktualitet 17:52 - 7 Gusht, 2017

Zjarr me përmasa të mëdha në Mat/ Terreni i vështirë pengon zjarrfikësit

Temperaturat e larta të muajit gusht po shkaktojnë zjarre në disa zona të Shqipërisë. Rasti i fundit që raportohet është një zjarr me përmasa të mëdha...