Connect with Us

All posts tagged "zjarr"

Kronika 20:37 - 14 Shtator, 2019

Zjarr masiv në Lurë/ Digjen sipërfaqet me pyje

Një zjarr masiv ka përfshirë një sipërfaqe pyjore në Lurë. Mësohet se zjarri ka nisur që prej mëngjesit të ditës së sotme, por vetëm në mbrëmje...

Kronika 10:01 - 14 Shtator, 2019

Flakët përfshijnë pallatin/ Asfiksohen katër fëmijë

Një zjarr ka rënë në orët e para të mëngjesit të sotëm në një pallat në fshatin Zallë të Fushë-Krujës, duke djegur katër apartamente. Nga flakët...

Kronika 22:12 - 11 Shtator, 2019

Përfshihet nga zjarri një kabinë elektrike në Fushë-Krujë

Një kabinë elektrike është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në Fushë-Krujë.Zjarri ka dëmtuar kabinën duke lënë rreth 500 familje pa energji elektrike. Falë ndërhyrjes në...

Kronika 21:50 - 10 Shtator, 2019

Zjarr i madh në Gjirokastër/ Rrezikohen shtëpi, biznese e stane bagëtish

Një zjarr i madh është regjistruar mbrëmjen e sotme në qytetin e Gjirokastrës. Mësohet se flakët rrezikojnë 2 stane bagëtish, 3 banesa dhe 2 biznese. Në...

Kronika 19:19 - 8 Shtator, 2019

Zjarr i madh në Fier/ Përfshihet nga flakët pylli i Cakranit

Dy vatra zjarri ka rënë mbasdite e sotme në pyllin e Cakranit në Fier. Sipasojë e erës së fortë, flakët janë përhagur me shpejtësi duke djegur...

Kronika 15:58 - 8 Shtator, 2019

Përfshihet nga flakët një sipërfaqe toke në Lundër

Një sipërfaqe e konsiderueshme toke është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Lundër. Drejt vendngjarjes mësohet se janë nisur mbi 20 forca policore dhe katër...

Kronika 16:18 - 6 Shtator, 2019

Zjarr masiv pranë puseve të naftës/ Asfiksohet një person

Një zjarr masiv ka rënë rreth mesditës së sotme në afërsi të puseve të naftës në Delvinë. Mësohet se si pasojë e zjarrit është asfiksuar një...

Kronika 17:48 - 31 Gusht, 2019

Ndizet sipërfaqja e shkurreve/ Zjarri rrezikon banesat në Berat

Një hapësirë toke me shkurre, në zonën e njohur si “Rezervat e shtetit”, Berat, është përfshirë nga flakët, Nga terreni raportohet se situata ka dalë jashtë...

Kronika 18:30 - 30 Gusht, 2019

Përfshihet nga flakët ishulli i Sazanit

Ishulli i Sazanit është përfshirë nga flakët pasditen e sotme. Lidhur me ngjarjen është njoftuar marina ushtarake, ndërsa mësohet se punonjës të rojes bregdetare janë nisur...

Kronika 09:36 - 29 Gusht, 2019

Video-Ullishtet e Delvinës në flakë/ Zjarri rrezikon fshatra të tëra  

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot mesazhin e një qytetari, i cili shkruan se ullishtet e Delvinës janë përfshirë nga flakët, ndërsa organet kompentente nuk kanë...