Connect with Us

All posts tagged "Zirkon Disha"

Politikë 22:26 - 1 Mars, 2020

“Te fala kryeprokurorit Çela!”/ Aktivisti tallet me lirimin e Çilit dhe të arrestuarve të “Mezhgoranit”

Aktivisti i Shoqërisë Civile që ka drejtuar protestën kundër armëve kimike Zirkon Disha, ka ironizuar Prokurorin e Përgjithshëm Olsian Çela, i cili tha se arrestimet e...

Politikë 11:20 - 4 Janar, 2020

“Ky është një provokim”/ Edvin Kulluri i kundërpërgjigjet aktivistit

Pak ditë më parë, Endri Shabani shkruante në një postim në rrjetet sociale shkruante se prindërit na kanë gënjyer dhe se me punë të ndershme nuk...

Politikë 08:37 - 3 Janar, 2020

“Mua s’më kanë gënjyer prindërit, as Mjafti e as Rilindja”/ Aktivisti i njohur flet pa “dorashka”   

Aktivisti Zirkon Disha ka reaguar pas një shkrimi të publikuar nga Endri Shabani, me titull “Prindër na gënjyet”. Aktivisti Endri Shabani shkruante ndër të tjera se...

Sociale 21:23 - 26 Nentor, 2019

Teatri Kombëtar qendër solidariteti / Dhurohen ushqime dhe veshmbathje për të dëmtuarit

Vijon soliariteti ndaj familjeve të dëmtuara nga tërmeti i fuqishëm që tronditi Shqipërinë mëngjesin e sotëm. Përmes një postimi në rrjetet sociale, aktivisti i Aleancës për...

Aktualitet 00:53 - 3 Korrik, 2019

Zirkon Disha kryqëzon ministrin e Ramës/ Keni konflikt interesi me Soros

Aktivisti Zirkon Disha i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora i tha ministrit të Bujqësisë Bledi Çuçi, se nuk do komentonte deklaratën e Presidentit për...

Aktualitet 12:23 - 19 Nentor, 2018

Deklarata e fortë e ambasadorit amerikan/ Erion Veliaj është qen sulmi i Edi Ramës

Aktivisti Zirkon Disha ka publikuar sot një citim të ish-ambasadorit amerikan në Tiranë, John Withers, i cili sipas tij në një nga kabllogramet drejtuar DASH, shkruante...

Aktualitet 20:44 - 11 Nentor, 2018

‘Më kërcënuan në mënyrë agresive’/ Flet Zirkon Disha, pas incidentit me policinë

Pak minuta pas lajmit se ishte arrestuar, aktivisti i shoqërisë civile, Zirkon Disha në një video ka sqaruar situatën. Disha ka thënë se në mënyrë arbitrare...

Aktualitet 20:28 - 11 Nentor, 2018

Video- Filmonte pranë Kryeministrisë/ Arrestohet aktivisti i shoqërisë civile

Aktivisti i shoqërisë civile, Zirkon Disha është arrestuar nga Policia e Tiranës pasi ishte duke bërë një video pranë Kryeministrisë. Në videon e publikuar nga vet...

Aktualitet 15:40 - 23 Tetor, 2017

A është i pafajshëm Edi Rama!?

Zirkon Disha aktivist i shoqërisë civile ka reagur nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale duke e quajtur vetëgjyqësi deklaratën e bërë sot nga kryeministri Rama. Postimi...

Aktualitet 23:48 - 17 Tetor, 2017

Fotot-Banda e droges dhe Saimir Tahiri/Protesta e vecante e aktivistit te shoqerise civile

Zirkon Disha aktivisti i shoqerise civile ka zgjedhur nje menyre te vecante per te protestuar perpara kryeministrise, pas publikimit te dosjes hetimote te bandes se trafikut...

Aktualitet 10:33 - 30 Korrik, 2017

U shoqërua në Polici pas protestës për Morinën/ Zirkon Disha rrëfen detajet për herë të parë

Një nga zërat më të fuqishëm të shoqërisë civile, Zirkon Disha është shoqëruar ditën e djeshme në Polici, pas protestës për mosdorëzimin e Ballist Morinës. Ai...

Aktualitet 14:14 - 29 Korrik, 2017

Nga Zirkon Disha/Kush proteston kundër pushtetit, korrupsionit, aferave, monopoleve, vjedhjeve, grabitjeve, manipulimeve, koncesioneve shpallet “kriminel”

Kush proteston kundër pushtetit, korrupsionit, aferave, monopoleve, vjedhjeve, grabitjeve, manipulimeve, koncesioneve shpallet “kriminel”. Kryetari i Bashkisë, përgjegjësi kryesor për vrasjen e Ardit Gjoklajt, përgjegjës kryesorë për...

Aktualitet 22:57 - 30 Maj, 2016

Betonizimi i liqenit/ Zirkon Disha: Të interesuara bandat që sponsorizojnë fushatat dhe televizionet

Aktivisti i shoqërisë civile dhe një nga protestuesit kundër armëve kimike dhe betonizimit të liqenit, Zirkon Disha është shprehur se anëtarë bandash sponsorizuese të fushatave elektorale...

Aktualitet 22:27 - 11 Mars, 2016

Disha: Çdo pemë e prerë në park është një qytetar që ka mbyllur gojën

Zirkon Disha, aktivit i shoqërisë civile shprehet për Express se grupi i protestuesve për ndalimin e punimeve tek liqeni është i vendosur t’i shkojë deri në fund...

Aktualitet 09:54 - 7 Mars, 2016

Akuzat/ Zirkon Disha: Mafiozët nuk do më ndalin!

Aktivisti Zirkon Disha ka reaguar lidhur me akuzat e bëra nga disa media lidhur me përfshirjen e tij me struktura politike të djathta. Përmes një reagimi...

Aktualitet 22:49 - 6 Mars, 2016

Zirkon Disha flet pas lirimit/ Policia sërish më kërkonte pasi më kishte arrestuar!

Pas lirimit nga ambjentet e Komisariatit Nr.1 në Kryeqytet, aktivisti Zirkon Disha është shprehur se policia ende e kërkonte, edhe pse e kishte shoqëruar në furgonin...

Aktualitet 13:40 - 6 Mars, 2016

Protestat tek Liqeni/ Arrestohet Zirkon Disha

Policia e Tiranës ka arrestuar Zirkon Dishën, një nga aktivistët e shoqërisë civile, në protestën kundër betonizimit të liqenit. Mësohet se prangosja e Dishës është bërë...

Aktualitet 21:57 - 26 Nentor, 2015

Zirkon Disha ironizon Kryeministrin Rama

Drejtuesi kryesor i protestave kundër armëve kimike, Zirkon Disha ka ironizuar Kryeministrin Edi Rama. Me një kitarë në dorë, ai është ulur në shkallët e Kryeministrisë, ku...

Aktualitet 19:17 - 11 Tetor, 2015

Zirkon Disha proteston për përmbytjet (Foto)

Drejtuesi kryesor i protestave kundër armëve kimike, Zirkon Disha ka zgjedhur një mënyrë ndryshe për të protestuar sërish para Kryeministrisë, këtë herë lidhur me gjendjen e...