Connect with Us

All posts tagged "zi"

Aktualitet 10:40 - 23 Korrik, 2019

Arti në zi/ Ndahet nga jeta ikona e muzikës blouse

Mbrëmjen e djeshme ikona muzikore e New Orleans, Art Neville  ka ndërruar jetë pasditen e së hënës dhe lajmin e hidhur e ka bërë publike për...

Aktualitet 10:34 - 30 Prill, 2019

Arti në zi/Ndërron jetë regjisori i njohur në moshën 57 vjeçare

I lindur në Los Angeles, John Singleton u konsiderua ndër regjisorët më të mirë afrikano-amerikanë dhe si regjisori i filmit të njohur të vitit 1991 “Boyz n...

Fashion 15:40 - 13 Mars, 2019

Si ta kombinojmë fundin e zi të ngushtë dhe të ndihemi komode? Ja 4 menyra

Të gjithëve na ndodhet një fund i ngushtë në gardërobën tonë. Fundi i zi duket se kombinon me çdo gjë dhe është shumë komod, pavarësisht se...

Kryesore Show Biz 12:53 - 11 Mars, 2019

Reperi shqiptar në zi/Humb njeriun e tij më të afërt

Reperi shqiptar, Azet ka humbur një njeri shumë të afërt. Babai i tij është ndarë nga jeta dhe lajmin e ka bërë të ditur vetë Azet....

Kryesore Show Biz 10:40 - 9 Mars, 2019

Kinemaja italiane në zi/Ndahet nga jeta aktori i njohur

Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare, aktori dhe interpretuesi i njohur italian, Pino Caruso. Ai e nisi karrierën me veprën “Il gioco delle parti” dhe...

Life Style 16:40 - 26 Shkurt, 2019

Çaji i zi, një aleat për të humbur peshë

Çaji i zi, ashtu si ai jeshili, ndihmon të bini në peshë por ka dhe përfitime të tjera për shëndetin.   Meritë e faktit që modifikon...

Aktualitet 12:10 - 17 Shkurt, 2019

Muzika shqiptare në zi! Ndërron jetë tekstshkruesi i njohur

Mbrëmjen e kaluar në Prishtinë ka ndërruar jetë Hivzi Krasniqi, një prej tekstshkruesve dhe gazetarëve më të njohur kosovarë. Raportohet se Krasniqi u nda nga jeta...

Uncategorized 11:40 - 9 Shkurt, 2019

Arti në zi! Ndahet nga jeta legjenda e kinemasë britanike

Legjenda e kinemasë britanike, aktori Albert Finney është ndarë nga jeta në moshën 82-vjeçare. Ylli i Hollivudit që ka luajtur role të paharrueshme si Ebenezer Scrooge,...

Kryesore Show Biz 10:53 - 5 Shkurt, 2019

Adelina Tahiri në zi! Ndahet nga jeta një person i dashur për këngëtaren

Adelina Tahiri ka humbur një person mjaft të dashur! Vajza e dajës së këngëtares ka humbur jetën. Ka qenë vetë Adelina ajo e cila fillimisht i...

eugent bushpepa
Kryesore Show Biz 12:53 - 21 Janar, 2019

Eugent Bushpepa në zi! Humb njeriun e dashur në aksident

Këngëtari i njohur shqiptar, Eugent Bushpepa, ka humbur të atin pas një aksidenti të rëndë në kryeqytet. Lajmin e ka dhënë Gjergj Marku në profilin e ...

qen boo
Kryesore Show Biz 11:40 - 20 Janar, 2019

Instagrami në zi! Ngordh qeni më i adhuruar në botë

Ditën e djeshme një ngjarje e trishtë ka ndodhur dhe shumë njerëz janë trishtuar! Ka vdekur Boo, Pomeraniani që u bë i njohur në internet dhe...

jolly kengetare
Aktualitet 11:10 - 16 Janar, 2019

Arti në zi: Ndahet nga jeta legjenda e kinemasë

Ajo ka performuar më shumë sesa 1000 herë gjatë 7 dekadave të karrierës së saj, por fati e deshte që ditën e djeshme, pak pas mesnate...

Aktualitet 10:10 - 13 Nentor, 2018

Hollywood-i në zi! Ndërron jetë gjeniu i superheronjve

Krijuesi legjendar i kompanisë Marvel Comics, që ka krijuar disa nga superheronjtë më të njohur, Stan Lee ka ndërruar jetë në moshën 95-vjeçare. Lajmi është bërë...

Aktualitet 13:20 - 21 Dhjetor, 2017

Kinematografia në zi: Vdes aktorja e filmit tuaj të preferuar

E kush nuk e ka ndjekur të paktën një herë në fëmijëri filmin “Scooby Doo”? Aktorja që luante rolin e “Defnes” është ndarë nga jeta. Heather...

Aktualitet 09:19 - 13 Dhjetor, 2017

Këngëtarja shqiptare në zi! Pas prindërve humbet edhe vëllain

Ligjet e jetës janë të tilla që një ditë siç kemi ardhur në këtë botë, po ashtu do të largohemi. Dikush më parë, e dikursh më...

Bota 16:40 - 3 Shtator, 2015

Jo gjithçka duket zi, polici gjerman i kthen buzëqeshjen djalit nga Siria

Ndonëse kohët e fundit kemi parë tmerre nga më të ndryshmet sa i përket përjetimeve që refugjatët sidomos ata Sirianë janë përballur, jo gjithçka është zi...