Connect with Us

All posts tagged "zhupa"

Video-Të rinjtë “i çjerin maskën” në zyrën e tij Veliajt/ I kërkojnë llogari për vrasjen e Ardit Gjoklajt
Politikë 13:54 - 13 Gusht, 2020

Veliaj shfaqet në ekran pas betejës me Covid/ Zhupa i nxjerr “të palarat”: Dy javë plazh dhe nxirje

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa ka ironizuar kyrebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj. Sot pasi u shfaqt në ekran, pasi mundi virusin, Zhupa thotë se “dy javë...

Blendi Gonxhe përfshihet në një tjetër skandal?/ Katër pyetjet që e vënë me “shpatulla pas muri”
Politikë 12:49 - 25 Korrik, 2020

Blendi Gonxhe përfshihet në një tjetër skandal?/ Katër pyetjet që e vënë me “shpatulla pas muri”

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa vijon të hedhë akuza të forta në drejtim të Drejtorit të Përgjithshëm të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhe. Në një postim...

“Shpërdorim detyre, tendera korruptiv”/ Blendi Gonxhe paditet në SPAK
Politikë 11:59 - 18 Korrik, 2020

Babëzia e Blendi Gonxhes nuk njeh kufij/ Si përfitoi 220 milionë lekë nga qeveria për kompaninë e tij private  

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të Drejtori i Transportit Rrugor të Shqipërisë, Blendi Gonxhe. Në një deklaratë...

Bashkëshorti i një punonjëseje pozitiv për Covid/ Pezullohet puna në hipotekën e Pogradecit
Politikë 15:26 - 13 Korrik, 2020

Kopshtet dhe çerdhet vatra infeksioni?/ Pranohen fëmijët e të infektuarit me Covid-19

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa akuzon Bashkinë e Tiranës se ka pranuar në një kopësht publik fëmijët e një punonjësi të njësisë bashkiake nr.2 në...

Veliaj, një mashtrues i (ri)lindur
Politikë 15:26 - 20 Qershor, 2020

Video-SPAK ka në dorë provën/ Landfilli i Sharrës “fundos” Erion Veliajn?

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në një postim në...

Veliaj, një mashtrues i (ri)lindur
Politikë 14:13 - 6 Qershor, 2020

Katër milion euro pa bërë asnjë punë/ Zbulohet skema, si Bashkia e Tiranës pastron paratë e mafies italiane

Zëdhënëzja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Në një...

Veliaj, një mashtrues i (ri)lindur
Politikë 11:35 - 5 Qershor, 2020

Top Channel i “lëpihet” Veliajt/ Fake News në shërbim të propagandës

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka reaguar në lidhje me një lajm të publikuar në faqen e Top Channel, ku thuhet se sipas një studimi...

Politikë 14:45 - 1 Qershor, 2020

Skandali me parkun Rinia/ Zhupa: Kryebetonieri Veliaj shpërdoroi 1 miliard lekë

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa nuk ndal akuzat ndaj kyebashkiakut Erion Veliaj për betonizimin e Tiranës. Sipas Zhupës, Veliaj shpërdoroi 1 miliard lek për të prishur...

Tirana pa ujë/ Qytetarët “kryqëzojnë” Ramën dhe Veliajn!
Politikë 15:40 - 18 Maj, 2020

Foto-Rama del “zbuluar”/ Ja çfarë fshihet pas projektit të Teatrit Kombëtar

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa akuzon kryeministrin Edi Rama se Teatri i ri është vetëm preteksti për të ndërtimin e kullave dhe për pastrimin e...

Ekonomi 17:55 - 16 Prill, 2020

Kriza nga Covid-19/ Zhupa: Po tallen me biznesin e vogël, mbështesin oligarkët

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa thotë e tallja me bizneset është e dukshme pasi paketa ekonomike e qeverisë nuk garanton asgjë që bizneset t`i mbijetojnë krizës....

Politikë 11:26 - 28 Mars, 2020

“Një mjek më pak është sot në shërbim”/ Qeveria po rrezikon jetën e qytetarëve dhe përhapjen e koronavirusit

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka bërë sot një denoncim në lidhje me një rast në Kombinat, ku një mjeke e Qendrës Shëndetësosre është infektuar...

Politikë 09:36 - 23 Mars, 2020

“Asnjë qindarkë për dezinfektimin e Tiranës”/ Zhupa zbulon ku do i çojë Veliaj 5.8 milionë euro

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa ka akuzuar kryebashkiakun Erion Veiaj se më datë 14 Prill do jap 5.8 milion euro një oligarku dhe do i dhuroj...

Lajme 12:14 - 21 Mars, 2020

Dyndje e madhe njerëzish në treg/ Zhupa: Asgjë e tillë nuk ndodhi kur njerëzit nuk kishin fasha orare

Zëdhënësja e PD, Ina ZHua ka publikuar një foto nga një treg i fruta perimeve në Kombinat ku një numër i madh njerëzish janë dyndur për...

Kryebashkiaku i Tiranes, Erion Veliaj
Politikë 13:31 - 11 Janar, 2020

Dokumentet-273 milion lekë vetëm për udhëtime/ Bashkia e Tiranës zhvat paratë e qytetarëve

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka hedhur akuza të forta në drejtim të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Në një postim në rrjetet sociale, Zhupa...

Tirana pa ujë/ Qytetarët “kryqëzojnë” Ramën dhe Veliajn!
Politikë 12:42 - 28 Dhjetor, 2019

E poshtëroi publikisht/ Veliaj “hakmerret” kundër Ramës

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa akuzon kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj se nuk po zbaton VKM që ndalon festimet e institucioneve shtetërore me fonde nga...

Politikë 13:19 - 14 Dhjetor, 2019

Skandali- Bashkia e Durrësit, 42 mijë euro per festa/ Tetova dhuron 25 mijë eurot e dekorit të saj festiv për qytetarët  

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa deklaron se Bashkia e Durrësit ka vendosur të përdorë 42 mijë euro për zbukurime për festat e fundvitit, ndërkohë që...

Politikë 13:48 - 4 Dhjetor, 2019

Lleshaj tha se është i sigurtë/ Publikohen fotot e pallatit të shkatërruar në Lezhë

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka publikuar disa foto nga pallati në Lezhë për të cilin ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, u përplas dhe me...

Politikë 14:20 - 30 Shtator, 2019

Ky është plani i emergjencës/ Foto që nxjerrin “zbuluar” Veliajn

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, i cili në media trumbeton fort për punët e mëdha, që pretendon se po bën, nuk lë rast pa shfrytëzuar për...

Politikë 14:30 - 31 Gusht, 2019

“Super skandali Mazniku”/ Mesazhi i fortë për prokurorinë

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka reaguar pas lajmit të publikuar në media, sipas të cilit kompania Fusha i ka paguar nënkryetarit të Bashkisë së...

Politikë 13:33 - 26 Korrik, 2019

Zbulohet mashtrimi i Ulsi Manjës/ Si gënjeu për Gjykatën Kushtetuese

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa akuzon kreun e Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manjën se ka gënjyer për afatet e konstituimit të Gjykatës Kushtetuese. “Ramaforma në...

Aktualitet 15:22 - 25 Qershor, 2019

Foto-Lleshaj aktivizon ushtrinë për zgjedhjet/ Reagon PD

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa deklaron se ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka aktivizuar ushtrinë për votimet e 30 qershorit. Në një postim në rrjetet...

Aktualitet 13:32 - 1 Maj, 2019

Foto-Veliaj përfshihet në skandal/ Një miliard lekë për të betonizuar Parkun Rinia

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa akuzon kryebashkiakun e  Tiranës, Erion Veliaj se ka dhënë 1 miliard lekë nga taksat e qytetarëve, për të betonizuar Parkun...

Aktualitet 13:39 - 19 Prill, 2019

Foto-Veliaj prish lulishten/ Si shpërdorohen paratë publike

 Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka bërë sot një tjetër denoncim kundër kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Në një postim në rrjetet sociale, Zhupa shkruan...