Connect with Us

All posts tagged "zhdukje"

Shëndeti 13:59 - 28 Prill, 2020

Eksperti italian jep lajmin e shpresës kundër Covid-19/ Si mund të zhduket virusi për dy minuta

Shumë ekspertë kanë qëndrime të ndryshme për sa i përket rritjes së temperaturave  dhe koronavirusit. Valter Ricardi, Ekspert i organizatës Botërore të Shëndetësisë dhe këshilltar i...

Kronika 15:44 - 22 Shtator, 2019

Zhduket 29 vjeçari/ Arrestohen kushërinjtë e të riut

Policia e Vlorës ka arrestuar dy persona pasi dyshohen për rrëmbimin e një 29 vjeçari. Sipas policisë, Perlat dhe Lejdan Myrtaj kanë gisht në zhdukjen e...

Aktualitet 22:14 - 19 Prill, 2019

Kalvari gjyqësor i ish-inspektores së AKU-së/ Zhdukje dokumentacioni dhe shkelje procedurale

Sose Buçpapaj ish Inspektore e AKU-së Tropojë, e larguar nga puna pas një peticioni të firmosur dhe të falsifikuar nga kolegët e saj, ka 5 vjet...

Aktualitet 22:51 - 20 Mars, 2019

Indianët mashtrues në Tiranë/ Në kërkim për zhdukjen e 725 milionë dollarëve

Urdhri i një gjykate në New Delhi për ekstradimin e dy shtetasve indianë, Nitin Sandesara dhe Chetankumar Sandesara është maja e ajsbergut të një skandali gjigant...

Kryesore Show Biz 13:10 - 1 Mars, 2019

U zhduk pa lënë gjurmë nga Instagrami, ja çfarë po ndodh me Lori Hoxhën

Dje ndodhi ajo që nuk e prisnim kurrë! Lori Hoxha nuk është më në Instagram, dhe nuk po dimë se kë të fajësojmë! Fashionista e njohur...

Aktualitet 11:25 - 22 Shkurt, 2019

Insektet po zhduken, njerëzimi rrezikon shfarosjen

Raporte të ndryshme tregojnë se popullatat e insekteve nëpër botë po tkurren ndjeshëm, por si i prek kjo njerëzit? Një studim i kohëve të fundit tregon...

cfare do te ndodhe me air albania
Aktualitet 15:01 - 8 Shkurt, 2019

Zhduket Air Albania/ Ku ndodhet sot “Lasgushi”

Vazhdojnë të shtohen dyshimet për kompaninë kombëtare të fluturimit “AIR ALBANIA.” Mediat e huaja shkruajnë çdo ditë mbi fatin e kësaj kompanie, për të cilën kryeministri...

Kryesore Show Biz 11:43 - 1 Shkurt, 2019

Fshiu rrjetet sociale dhe prej kohësh ishte “zhdukur”, Ledion Liço i ‘’surprizoi’’ të gjithë me foton më të fundit

Prej kohësh Ledion Liço nuk ka qenë aktiv në jetën publike dhe atë profesionale. Ai hoqi dorë nga moderimi i “The Voice ” dhe gjithashtu mbylli...

Kuriozitete 14:40 - 26 Dhjetor, 2018

5 gjërat më të përdorshme nga ne që do të zhduken në më pak se 10 vjet

Ne të gjithë jemi rritur duke përdorur objektet bazike themelore, simbolet e shoqërive moderne dhe teknologjike: telekomandë, karta krediti, CD apo mbushja e makinave me karburant....

Life Style 15:40 - 24 Dhjetor, 2018

“Qenia njerëzore është në rrezik zhdukje për shkak të stresit”

Çdo ditë, ka shumë faktorë të jashtëm që dëmtojnë qëndrueshmërinë e njerëzimit, megjithatë, ekziston një që udhëheq rrugën: stres. Çfarë thotë shkenca? Víctor Vidal, një mjek...

Aktualitet 22:34 - 21 Nentor, 2018

Shokon Artan Hoxha/ Ata që kanë zhdukur Elvis Troqen kanë pasur garanci të madhe

Gazetari Artan Hoxha ka bërë një deklaratë shokuese në studion e emisionit “Repolitix” në Report Tv për zhdukjen e Elvis Troqes. Hoxha është shprehur se fakti...

Aktualitet 21:56 - 12 Tetor, 2018

Deklarata bombë e Ngjelës/ Zbulon sa miliardë lekë janë marrë nga Banka e Shqipërisë

Avokati Spartak Ngjela ka bërë një deklaratë bombë. Gjatë një interviste në emisionin “Repolitix” në Report Tv, ai ka thënë se 5 miliardë lekë kanë ikur...

prokuroria e krimeve te renda
Aktualitet 16:05 - 12 Tetor, 2018

Super skandal në Prokurori/ Zhduken 120 faqe transkript të bisedave të Alizotit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka thënë se janë zhdukur 120 faqe transkript të regjistrimeve të bisedave të dëshmitarit që dyshohet se ka imituar zërin e Agron Xhafës,...

Aktualitet 10:10 - 8 Tetor, 2018

U zhduk disa ditë në mënyrë të mistershme/ Jep dorëheqjen shefi i Interpolit

Shefi i Interpol, Meng Hongwei ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se shefi i ri Interpolit do të zgjidhet në Asamblenë e...

Aktualitet 12:52 - 4 Tetor, 2018

Haki Çako, ndihmoi në zhdukjen e viktimës/ Kush është kryebashkiaku “vrasës”?

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka publikuar denoncimin e një qytetari digjital, i cili shkruan se kryetari i Bashkisë së Shijakut, Ardian...

Aktualitet 23:08 - 3 Tetor, 2018

Zhduket 39-vjeçari në Durrës/ Policia apel qytetarëve për ndihmë

Policia e Durrësit ka njoftuar se person është zhdukur. Mësohet se i zhdukuri është 39-vjeçari, Çlirim Leskaj. Ai është larguar nga nga banesa më datë 01.10.2018...

Aktualitet 19:56 - 28 Shtator, 2018

Zhduket i mituri shqiptar në Irlandë/ Policia apel për ndihmë

Një mitur shqiptar rezulton i zhdukur, prej tri ditësh në Dublin të Iralandës. Mediat iralndeze raportojnë se shqiptari i zhdukur është 16-vjecari Ermir Dragjoshi me origjinë...

Aktualitet 20:15 - 22 Shtator, 2018

Prej katër ditësh i zhdukur/ I biri i 84-vjeçarit kërkon ndihmë për ta gjetur

84 vjeçari Gani Qordja prej të martës rezulton i zhdukur. Djali i tij, Arbeni u ka bërë apel qytetarëve ta ndihmojnë për të gjetur babanë e...

Aktualitet 16:40 - 11 Shtator, 2018

Zhduket 29-vjeçari nga Saranda/ Ja çfarë u tha familjarëve para se të largohej

Një 29-vjeçar nga Saranda është zhdukur prej më shumë se 24 orësh. Burime nga policia bëjnë me dije se identiteti i 29-vjeçarit është Blerim Dule dhe...

Aktualitet 17:05 - 1 Shtator, 2018

Prej 5 muajsh nuk dihet fati i 32-vjeçarit nga Bulqiza/ Familja apel shtetit për ndihmë

Që prej 5 muajsh familja e Artur Lleshit nga fshati Zogaj i Bulqizës nuk di asgjë për vendndodhjen e këtij të fundit. Ai është nisur që...

Aktualitet 15:48 - 15 Qershor, 2018

Zhduket në mënyrë misterioze nëna e dy fëmijëve

Një e re nga Fieri, nënë e dy fëmijëve është zhdukur në mënyrë krejt misterioze, kjo ka bërë që familjarët ta denoncojnë në polici zhdukjen e...

Aktualitet 20:51 - 20 Maj, 2018

“Mos më kërkoni më…”/ Zhduket prej ditësh një 29-vjeçar

Një 29-vjeçar nga Vlora, rezulton i zhdukur prej 5 ditësh. Ai është larguar nga banesa e tij dhe nuk dihet se ku ndodhet, ndërsa para se...

Aktualitet 15:46 - 2 Maj, 2018

Burri denoncon zhdukjen e bashkëshortes prej dy ditësh

Policia e Kavajës ka regjistruar ditën e sotme një denoncim të bërë nga një 51-vjeçar, i cili shprehet se bashkëshortja e tij është larguar pa lënë...