Connect with Us

All posts tagged "zguri"

Politikë 14:26 - 18 Shtator, 2019

Zgjedhjet e 30 qershorit/ Klement ZGURI, “shuplakë” partive, KQZ e pambrojtur

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri ka qënë i pranishëm sot në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Integrimit Europian. Në fjalën e tij, Zguri...

Politikë 10:58 - 27 Korrik, 2019

Zgjedhjet e 30 qershorit/ Zguri “ngel në klasë” KQZ

Kreu i Komisionit Qendror të zgjedhjeve, Klement Zguri, ka votuar kundër në mbledhjen e sotme që pati KQZ lidhur me rezultatin përfundimtar të 30 qershorit. Zguri...

Aktualitet 15:10 - 11 Korrik, 2019

Kush është personi që kërcënoi Plasarin dhe Zgurin/ Berisha zbardh detajet tronditëse

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot mesazhin e një qytetari, i cili jep detaje tronditëse, në lidhje me personin që supozohet se kërcënoi Kreun e Komisionit...

Aktualitet 14:08 - 5 Korrik, 2019

“Do të vras ty dhe familjen”/ Zbulohet mesazhi kërcënues për Zgurin

Sot u fol në media se kreu i KQZ-së, Klement Zguri, ka marrë një kërcënim me jetë. Pas këtij këcënimi Zguri është marrë në mbrojtje nga...

Aktualitet 19:41 - 4 Korrik, 2019

Mbledhja në KQZ/ Biba debaton ashpër me Klement Zgurin: “Mua s’ka perëndi të më hedhë në erë”

Është shoqëruar me debate të ashpra mbledhja e kësaj pasditeje në Komisionin Qendror në Zgjedhje ku u diskuta për rezultatet e votimeve të 30 qershorit. Klement...

Aktualitet 13:09 - 1 Korrik, 2019

“Merrni tabulatet”/ Klement Zguri thirrje Prokurorisë

Kreu i KQZ-së, Klement Zguri, në një konferencë për mediat ka folur lidhur me parregullsinë e shifrave nga ana e KQZ-së. Zguri tha se komunikimi me...

Aktualitet 13:55 - 16 Prill, 2019

Zguri takon ambasadorin Cutillo/ Mbështetje për zhvillimin e zgjedhjeve

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri  ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Italisë në Tiranë,  Alberto Cutillo. Mësohet se qëllimi i takimit...

Aktualitet 13:15 - 11 Prill, 2019

Zgjedhjet/ Zguri: Më shumë transparencë dhe më pak informalitet

Kreu i KQZ-së Klement Zguri ka komentuar aktet e institucionit që përfaqëson pak para zgjedhjeve lokale në vend. Në një deklaratë për mediat, Zguri tha se...

Aktualitet 12:25 - 27 Mars, 2019

Zgjedhjet lokale/ Zguri sfidon opozitën

Kryetari i Komisionit Qendror të zgjedhjeve, Klement Zguri iu është drejtuar me një thirrje qytetarëve shqiptarë. Gjatë mbledhjes së KQZ-së, Zguri ftoi të gjithë qytetarët që...

Aktualitet 10:44 - 17 Janar, 2019

KQZ denoncon skandalin/ Si po përgatitet manipulimi i zgjedhjeve

Në një deklaratë për mediat, kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri ka denoncuar një fenomen, i cili sipas tij po kryhet me qëllim manipulimin...