Connect with Us

All posts tagged "zgjidhje"

Politikë 11:08 - 3 Mars, 2020

Mori pjesë në tubimin e Metës/ Nesho: E vetmja zgjidhje janë zgjedhjet e reja

Ish-ambasadori shqiptar në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, Agim Nesho, ishte pjesë e personaliteteve publike që morën pjesë në tubimin e thirrur nga presidenti Ilir Meta....

Lajme 16:53 - 10 Janar, 2020

“Tragjedia e pas tërmetit vazhdon”/ Thirrja e fortë për Ramën: Jepi zgjidhje

Nën kryetari i LSI, Petrit Vasili i bën thirrje qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama të lërë pallavrat dhe t’i japë zgjidhje situatës pas tërmetit tragjik të...

Politikë 21:32 - 1 Janar, 2020

“Beteja që ka bërë opozita të mos shkojë dëm”/ Gjekmarkaj tregon “kleçkën” e zgjidhjes

Analisti Agron Gjekmarkaj thotë se ky vit i ri është viti i opozitës, por sipas tij ajo duhet të lëvizë për ta marrë fitoren dhe të...

Politikë 19:24 - 14 Tetor, 2019

OSBE ultimatum politikës/ “Zgjidhje për Reformën Zgjedhore deri në fund të vitit!”

Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt, në një intervistë për “Zërin e Amerikës” i bëri thirrje komisionit të posaçëm për reformën zgjedhore të gjejë një...

Politikë 19:49 - 30 Shtator, 2019

Kriza politike/ PD jep zgjidhjen: Qeveri tranzitore dhe dy palë zgjedhje në një ditë

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho shprehet se e vetmja mënyrë për zgjidhjen e krizës politike është ajo e mbajtjes së zgjedhjeve të parakoshshme. I ftuar...

Politikë 10:42 - 27 Korrik, 2019

Pesë pikat/ Kulluri jep zgjidhjen për Teatrin Kombëtar

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri ka reaguar lidhur me çështjen e Teatrit Kombëtar. Kulluri radhit 5 pika kyçe sipas të cilave mund të...

Aktualitet 12:53 - 23 Korrik, 2019

“Shapka të akullta”/ Zgjidhja perfekte për temperaturat e nxehta, ja risia që po “çmend” njerëzit

Temperaturat e larta kanë pushtuar vendin dhe shumë njerëz zgjedhin pijet freskuese e ujin e ftohtë, për t’u freskuar sado pak. Por nëse keni problem me...

Aktualitet 11:37 - 26 Qershor, 2019

Thellimi i ngërçit politik/ Ish-Presidenti Moisiu propozon zgjidhjen

 Ish-presidenti Alfred Moisiu, ndërsa ka apeluar palët politike për dialog ka dhënë edhe propozimin për zgjidhjen e situatës. Moisiu, në një konferencë për mediat ka prezantuar...

Aktualitet 19:43 - 26 Maj, 2019

Basha reagon pas protestës/ Koha për zgjidhje politike

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur mbi protestën e djeshme. Lideri demokrat shkruan se Europa e dëgjoi...

mustafaj kunder bashes
Aktualitet 18:25 - 16 Maj, 2019

Zgjedhjet e 30 qershorit/ Mustafaj: Dhuna i vetmi mjet për moslejimin e tyre

Ish ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj duke folur për situatën politike në vend ku ka parashikuar përshkallëzim të protestave nëse nuk do të ketë dialog. I...

Aktualitet 20:41 - 5 Prill, 2019

Presidenti e ka detyrim kushtetues/ Moisiu: Nuk ka krizë që s’ka zgjidhje

Kriza politike në Shqipëri u komentua edhe nga ish-presidenti i Republikës, Alfred Moisiu në studion e emisionit “Provokacija” në ABC News. Sipas tij nuk ka krizë...

Aktualitet 19:13 - 4 Prill, 2019

Nga Arian Galdini/ Ikja e Ramës është akti i parë i zgjidhjes së krizës

LDE si Partia e vetme Opozitare e deklaruar se do të marrë pjesë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, ka vijuar edhe sot me një takim...

e frikshme/ do zgjedhim te vdesim apo jo
Aktualitet 23:58 - 10 Mars, 2019

E frikshme/ Në të ardhmen do të mund të zgjedhim të vdesim apo jo

Sipas José Luis Cordeiro anëtar i Akademisë së Artit dhe Shkencës si dhe pionier në krijimin e inteligjencës artificiale tha se falë teknologjisë pas 30 vitesh...

Aktualitet 17:58 - 17 Shkurt, 2019

Protesta e opozitës/ Arian Çani: Nuk ka zgjidhje me mjete politike…

Moderatori i emisionit “Zonë e Lirë”, Arian Çani, ka reaguar në rrjetet sociale, përmes faqes së emisionit të tij,  në lidhje me pasojat e protestës së...

ushqim ne pune
Aktualitet 14:00 - 24 Janar, 2019

Jeni në punë dhe nuk keni kohë të hani bukë? Ja zgjidhja për ju

Fruta të thata: Merrni një grusht arra dhe përziejini ato me disa fruta të thata dhe një sasi e vogël çokollate të zezë. Mbajini ato në një...

Paskal milo interviste
Aktualitet 22:43 - 14 Janar, 2019

Rama ministër i Jashtëm?/ Milo: Zgjedhje korrekte

Ish ministri i Jashtëm, Paskal Milo i ftuar në emisionin “Open” në TCH është shprehur se emërimi i Ramës në postin e ministrit të Jashtëm është...

presidenti i shqiperise , ilir meta
Aktualitet 13:50 - 28 Dhjetor, 2018

Ndryshimet në qeveri/ Meta: Shkarkimet nuk zgjidhin gjë

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka komentuar nga qyteti i Korçës ndryshimet masive që kryeministri Edi Rama bërë në qeveri, në mblëdhjen e Asamblesë ditën e...

Aktualitet 10:50 - 17 Dhjetor, 2018

‘Ky është turp’, Noizy u tregon studentëve si arrihet zgjidhja

Reperi i njohur dhe shumë i pëlqyer nga të rinjtë, Noizy me anë të një postimi u ka dhënë një mesazh të gjithë studentëve të cilët...

Life Style 20:45 - 14 Dhjetor, 2018

Bëni gabime me të brendshmet? Ja si të zgjidhni të “duhurat”

Të brendshmet janë të rëndësishme, një mënyrë për t’u ndier mirë për me veten si dhe një instrument joshjeje ndaj partnerit tonë. Por, nëse zgjedhim të...

Aktualitet 21:00 - 14 Nentor, 2018

Protesta për ndërtimin e ‘Unazës së Re’/ Meta kërkon dialog

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me protestën e banorëve të zonës së ‘Astirit’, të cilë kundërshtojnë shembjen e banesave të tyre në sajë të...

Kuriozitete 14:25 - 14 Nentor, 2018

5 modelet e flokëve që janë zgjidhja gjeniale për ditët me shi

E dimë që shiu është armiku numër një i flokëve, por ka disa stilime të aprovuara nga yjet, që janë perfekte për kohë të tilla. 1.Flokët...

partia demokratike tirane
Aktualitet 20:42 - 5 Nentor, 2018

Aktivisi zbulon skandalin/ Në PD ka anëtarësime fallco, i përdorin për votim

Aktivisti i Partisë Demokratike, Indrid Vokshi ka folur në lidhje me procesin zgjedhor brenda PD-së. Në një postim në rrjetet sociale Vokshi ka treguar se me...

Aktualitet 23:37 - 15 Tetor, 2018

Dashuroni partnerin tuaj apo thjesht idenë e tij? Zbulojeni nga këto 7 shenja

Të gjesh dashurinë e vërtetë në ditët e sotme është bërë akoma më e vështirë. Kjo për shkak se ndikojnë shumë faktorë të jashtëm që mund...