Connect with Us

All posts tagged "zgjerim"

Blog 08:40 - 24 Nentor, 2020

Çfarë ishte dikur Rruga e Mëndafshit, që sot Kina po përpiqet ta rindërtojë për të zgjeruar ndikimin e saj

Për shumicën e perëndimorëve, Rruga e Mëndafshit nxit imazhe ekzotike:karvanë plot me erëza dhe mëndafsh, tregjet në mjedise të hapura, të mbushur me shitës dhe tregtarë...

“Kam sjellë lajme të mira për shqiptarët”/ Varhelyi: Po vijmë në fund të politikës së zgjerimit
Politikë 18:53 - 7 Tetor, 2020

“Kam sjellë lajme të mira për shqiptarët”/ Varhelyi: Po vijmë në fund të politikës së zgjerimit

Komisioneri i BE-së për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, tha gjatë një konference të përbashkët me kryeministrin Edi Rama se ka sjellë lajme të mira për shqiptarët. Varhelyi...

Problematikat në ambasadë/ Rama iu kërkon falje publike emigrantëve në Greqi
Politikë 11:50 - 16 Shtator, 2020

Rama flet nga Athina për zgjerimin e Greqisë në Jon/ Zbulon veprimin që duhet të ndërmerret

Kryeministri Edi Rama ka folur nga Athina për çështjen e zgjerimit detar të Greqisë në detin Jon. Rama është shprehur se pretendimi grek për tu zgjeruar...

“Spitalet janë në kolaps”/ Berisha: Neglizhenca e qeverisë po kushton çdo ditë jetë njerzish
Politikë 22:26 - 10 Shtator, 2020

Deklarata e Berishës/ Zgjerimi i Greqisë prek Shqipërinë më shumë se Italinë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme lidhur me çështjen e detit, që ka ngjallur sërish debat në vend. Berisha deklaroi...

Zgjerimi detar i Greqisë/ Rama tregon dy telefonatat me kryeministrin grek
Politikë 22:21 - 10 Shtator, 2020

Zgjerimi detar i Greqisë/ Rama tregon dy telefonatat me kryeministrin grek

Kryeministri Edi Rama teksa ka sqaruar çështjen zgjerimit të Greqisë në detin Jon, ka treguar dy telefonatat e bëra me kryeministrin grek, Kyriakos Mitsotakis. Rama bëri...

Debati për çështjen e detit/ Berisha tregon çfarë do bënte po të ishte kryeministër
Politikë 22:13 - 10 Shtator, 2020

Debati për çështjen e detit/ Berisha tregon çfarë do bënte po të ishte kryeministër

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit grek Kyriakos Mitsotakis se do të zgjerojë territorin me 6-12 milje në detin Jon. Teksa u pyet...

Kritikoi Metën për dekoratat/ Berisha i kthehet Ramës: Je figura më e urryer pas Enver Hoxhës
Politikë 21:51 - 7 Shtator, 2020

Ballafaqim me Ramën për çështjen e detit?/ Berisha: Do e pështyja në surrat

Ish kryeministri Sali Berisha ka folur lidhur me çështjen e “nxehtë” për zgjerimin detar të Greqisë me 12 milje. Teksa është pyetur nga gazetari nëse do...

Çështja e detit/ Rama: Nuk ndahet, siç ndaheshin tenderat kur LSI drejtonte ARRSH
Politikë 18:32 - 7 Shtator, 2020

Çështja e detit/ Rama: Nuk ndahet, siç ndaheshin tenderat kur LSI drejtonte ARRSH

Kryeministri Edi Rama ka folur sot në foltoren e Kuvendit për zgjerimin e kufirit detar të Greqisë. Rama thotë se ata që e kanë coptuar detin...

“Greqia do zgjerohet me 12 milje”/ Mitsotakis: Shqipëria është në dijeni, Dendias do shkojë në Tiranë
Kosova & Rajoni 13:53 - 26 Gusht, 2020

“Greqia do zgjerohet me 12 milje”/ Mitsotakis: Shqipëria është në dijeni, Dendias do shkojë në Tiranë

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis, deklaroi sot se zona bregdetare e shtetit fqinj do të zgjatet në perëndim nga gjashtë deri në 12 milje detare. Ai...

Shëndeti 13:05 - 6 Maj, 2020

Manastirliu: Zgjerohet fasha orare e vizitave në qendra shëndetësore e poliklinika

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu deklaroi se do të nisë plani i hapjes së vizitave në kujdesin parësor dhe të specializuar, por do...

Politikë 17:35 - 29 Prill, 2020

“Zgjerohen zonat e gjelbërta”/ Rama: Ka edhe qytete të tjera që plotësojnë kriteret

Kryeministri Edi Rama njoftoi pak minuta më parë se po rishikohet për zgjerimin e zonave të gjelbërta. Në një videolive në rrjetet sociale, Rama tha se...

Politikë 22:15 - 16 Shkurt, 2020

Metodologjia e re e zgjerimit/ Rama: Të thonë të vërtetën, mos mbetet topi në derën tonë

Kryeministri Edi Rama ka folur pas tryezës së organizuar nga Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, mbi metodologjinë e re të zgjerimit dhe thellimin e bashkëpunimit...

Ndalimi i mbledhjeve partiake dhe tubimeve/ Mediu-Ramës: Po shkon drejt një marrëzie totale
Politikë 10:24 - 11 Shkurt, 2020

Mediu kërkon zgjerimin e koalicionit opozitar/ Ka vetëm dy rrugë

Kreu i PR-së, Fatmir Mediu ka folur lidhur me tezën e hedhur së fundmi për formimin e federatës së djathtë. Ai deklaroi se opozita duhet të...

Dash Shehi zbulon asin nën mëngë/ Ja plani i opozitës nëse hiqen koalicionet parazgjedhore
Politikë 20:33 - 6 Shkurt, 2020

Shehi zbulon dy planet për zgjerimin e opozitës

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi, zbuloi dy planet për zgjerimin e opozitës dhe për ta kthyer atë në opozitën më të madhe. Shehi deklaron se me...

Politikë 13:28 - 5 Shkurt, 2020

Metodologjia e re e procesit të zgjerimit/ Bushati: Duhet të shtojmë forcat e përpjekjet mes nesh

Ish ministri i Punëve të Jashtmë, Ditmir Bushati ka reaguar pas prezantimit të metodologjisë së re të procesit të zgjerimit nga Komisioni Europian. Bushati shprehet se...

Politikë 21:56 - 8 Nentor, 2019

Presidentja e ardhshme e Komisionit Europian: Nëse nuk ka bisedime anëtarësimi, me Shqipërinë dhe Mqedoninë e Veriut projekte të përbashkëta

Në një fjalim programatik në Berlin, presidentja e ardhshme e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka prezantuar prioritetet e politikave të ardhshme të BE, ku...

Aktualitet 14:44 - 30 Dhjetor, 2018

Qeveria e Kosovës zgjeron tarifën për mallrat nga Serbia

Zyra e BE-së në Prishtinë i bën thirrje qeverisë së Kosovës që ta rishqyrtojë vendimin e saj të ri për ta zgjeruar taksën 100% edhe për...

Fashion 23:40 - 15 Maj, 2018

2 hile të thjeshta për të zgjeruar xhinset tuaja!

E ndiejmë dëshpërimin tuaj! Keni në dorë një palë super xhinse të cilat mendoni se ju rrinë yll në trup, për të zbuluar më pas se...

Femra 17:30 - 31 Dhjetor, 2016

Si ti eleminojmë venat e zgjeruara?

Venat varikoze janë zgjerime të qëndrueshme të venavesipërfaqësore të gjymtyrëve të poshtme, të shoqëruara nga dëmtimi valvulave dhe rikthimi i gjakut venoz. Shkaku i vërtet i...