Connect with Us

All posts tagged "zgjerim"

Shëndeti 13:05 - 6 Maj, 2020

Manastirliu: Zgjerohet fasha orare e vizitave në qendra shëndetësore e poliklinika

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu deklaroi se do të nisë plani i hapjes së vizitave në kujdesin parësor dhe të specializuar, por do...

Politikë 17:35 - 29 Prill, 2020

“Zgjerohen zonat e gjelbërta”/ Rama: Ka edhe qytete të tjera që plotësojnë kriteret

Kryeministri Edi Rama njoftoi pak minuta më parë se po rishikohet për zgjerimin e zonave të gjelbërta. Në një videolive në rrjetet sociale, Rama tha se...

Politikë 22:15 - 16 Shkurt, 2020

Metodologjia e re e zgjerimit/ Rama: Të thonë të vërtetën, mos mbetet topi në derën tonë

Kryeministri Edi Rama ka folur pas tryezës së organizuar nga Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, mbi metodologjinë e re të zgjerimit dhe thellimin e bashkëpunimit...

Politikë 10:24 - 11 Shkurt, 2020

Mediu kërkon zgjerimin e koalicionit opozitar/ Ka vetëm dy rrugë

Kreu i PR-së, Fatmir Mediu ka folur lidhur me tezën e hedhur së fundmi për formimin e federatës së djathtë. Ai deklaroi se opozita duhet të...

Politikë 20:33 - 6 Shkurt, 2020

Shehi zbulon dy planet për zgjerimin e opozitës

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi, zbuloi dy planet për zgjerimin e opozitës dhe për ta kthyer atë në opozitën më të madhe. Shehi deklaron se me...

Politikë 13:28 - 5 Shkurt, 2020

Metodologjia e re e procesit të zgjerimit/ Bushati: Duhet të shtojmë forcat e përpjekjet mes nesh

Ish ministri i Punëve të Jashtmë, Ditmir Bushati ka reaguar pas prezantimit të metodologjisë së re të procesit të zgjerimit nga Komisioni Europian. Bushati shprehet se...

Politikë 21:56 - 8 Nentor, 2019

Presidentja e ardhshme e Komisionit Europian: Nëse nuk ka bisedime anëtarësimi, me Shqipërinë dhe Mqedoninë e Veriut projekte të përbashkëta

Në një fjalim programatik në Berlin, presidentja e ardhshme e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka prezantuar prioritetet e politikave të ardhshme të BE, ku...

Aktualitet 14:44 - 30 Dhjetor, 2018

Qeveria e Kosovës zgjeron tarifën për mallrat nga Serbia

Zyra e BE-së në Prishtinë i bën thirrje qeverisë së Kosovës që ta rishqyrtojë vendimin e saj të ri për ta zgjeruar taksën 100% edhe për...

Fashion 23:40 - 15 Maj, 2018

2 hile të thjeshta për të zgjeruar xhinset tuaja!

E ndiejmë dëshpërimin tuaj! Keni në dorë një palë super xhinse të cilat mendoni se ju rrinë yll në trup, për të zbuluar më pas se...

Femra 17:30 - 31 Dhjetor, 2016

Si ti eleminojmë venat e zgjeruara?

Venat varikoze janë zgjerime të qëndrueshme të venavesipërfaqësore të gjymtyrëve të poshtme, të shoqëruara nga dëmtimi valvulave dhe rikthimi i gjakut venoz. Shkaku i vërtet i...