Connect with Us

All posts tagged "zgjedhjet"

Politikë 12:36 - 9 Gusht, 2019

Pazare me Ramën/ Lëkundet Basha

Në konferencën e sotme, kreu i opozitës Lulzim Basha ka deklaruar se kryeministri Edi Rama kërkon pazar. Sipas tij, standari i kreut të qeverisë është grabitja...

Politikë 12:22 - 9 Gusht, 2019

Përplasjet me Metën/ Basha: Ju qëndrojmë kushteve tona

Gjatë konferencës së sotme përballë gazetarëve kreu i opozitës Lulzim Basha, referuar përplasjeve me Metën është shprehur se Presidenti i Republikës po asiston në zgjidhjen e...

Politikë 12:20 - 9 Gusht, 2019

Basha kërcënon me protesta dhe dhunë/ Qytetarët do të hyjnë në institucione

Kreu i PD-së, Lulzim Basha në një konferencë për mediat ka folur sot edhe për situatën politike dhe zgjidhjen e krizës politike në vend. Sipas Bashës,...

Politikë 22:07 - 6 Gusht, 2019

Agron Duka arriti ta kuptojë që në 13 Tetor nuk ka zgjedhje

“13 tetori nuk realizohet”! Kështu deklaroi aleati i Bashës dhe kreu i PAA, Agron Duka. I ftuar në OraNews Duka tha se zgjedhjet në 13 tetor...

Politikë 19:06 - 5 Gusht, 2019

Nga Astrit Patozi/ Ç’punë ke ti me zgjedhjet, o jurist?

Eh mor jurist, sa shpejt që rrjedhin kohërat në këtë vend! Dy muaj më parë i kërkoje llogari KQZ-së se përse na regjistronte ne si parti...

opinion nga mero baze
Opinione 22:15 - 2 Gusht, 2019

Nga Mero Baze/ Mos prisni një vendim nga Basha për 13 Tetorin

Aleatët e Partisë Demokratike dhe Ilir Meta po përpiqen të shpëtojnë çfarë të mundin nga katastrofa ku ka hyrë opozita, me vendimin për djegien e mandateve...

Politikë 12:13 - 2 Gusht, 2019

Basha i frikësuar nga zgjedhjet/ Ngulfatet brenda gënjeshtrave të tij

Nga dje ka plasur një eufori e Lulzim Bashës, pas disa qëndrimeve të mbajtur për  Zërin e Amerikës nga Mathew Palmer, zëvendës ndihmës sekretari Amerikan i...

Politikë 23:02 - 1 Gusht, 2019

A duhen përsëritur zgjedhjet vendore?/ Palmer: Vendosin institucionet shqiptare

Zgjedhjet e 30 qershorit kanë qenë një tjetër temë për të cilën ka folur Zëvendësndihmës Sekretari i Shtetit për Çështjet e Evropës dhe Azisë, Matthew Palmer...

Politikë 20:46 - 31 Korrik, 2019

Konstituohet një tjetër bashki e majtë/ Krybashkiakja e re merr mandatin

Këshilli i ri i Bashkisë Roskovec ka zhvilluar sot mbledhjen e parë të tij pas zgjedhjeve të 30 qershorit. Pas zgjedhjes se komisionit të mandateve dhe...

Lajm i Rekomanduar 12:50 - 31 Korrik, 2019

Shënim/ I gjithë bilanci i “fitoreve” të Lulzim Bashës

Një bilanc për Lulzim Bashën, “fitues” në këto gjashtë vite si kryetar i Partisë Demokratike, asaj që ai e quan Republika e Re, por edhe opozitës...