Connect with Us

All posts tagged "zgjedhjet"

Bota 14:23 - 8 Shtator, 2019

Koment/ Të mos thotë kush nuk e dinte se për kë votonte

600.000 vetë e dhanë votën e tyre në fundjavën e kaluar për partinë „Alternativa për Gjermaninë”, AfD. 300.000 syresh në Brandenburg. Pra, gati 1 milionë vetë...

Bota 11:50 - 8 Shtator, 2019

Zgjedhje lokale në Rusi/ Opozita i sheh ato si pikë kthese

Në shumë rajone ruse votohet këtë të diel (08.09) për guvernatorët e rinj dhe parlamentet rajonale. 56 milionë votues rusë janë thirrur të japin votën e...

Kosova & Rajoni 08:38 - 8 Shtator, 2019

Lista e manipulimeve/ Të vdekurit “ngjallen”, për të votuar

Kosova i ngjall të vdekurit në ditën e zgjedhjeve. Kjo duke i mbajtur emrat e atyre që nuk janë në jetë në listën e votuesve. Njësoj...

Kosova & Rajoni 19:55 - 7 Shtator, 2019

A po tregohen partitë politike të papërgatitura për fushatë?

Debatet e përfaqësuesve të partive politike, të cilat po zhvillohen në kuadër të asaj që po njihet si para-fushatë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, reflektojnë qartë...

Politikë 12:28 - 7 Shtator, 2019

Deklarata e fortë e ish-presidentit/ Shqipëria nën regjim, 30 qershori i paligjshëm

Ish-presidenti Bujar Nishani ka reaguar në lidhje me raportin e OSBE-ODIHR-it, për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Në një postim në rrjetet sociale, Nishani shkruan se...

Politikë 11:06 - 7 Shtator, 2019

PS “ndez motorët” për zgjedhjet e brendshme/ Balla mesazh deputetëve dhe ministrave

Asambleja e Partisë Socialiste në Elbasan ndezi motorët e Zgjedhjeve të Brendshme në këtë forcë politike. Në hapje të kësaj asambleje, kreu i grupit parlamentar të...

Politikë 16:36 - 6 Shtator, 2019

“Gjellën e prishur detyrohet ta hajë ai që e gatuan”/ Kujt i drejtohet Çollaku?

Pas publikimit të raportit të OSBE-ODIHR-it, për zgjedhjet vendore të 30 qershorit, vijojnë reagimet në të dyja kampet politike në vend, ku secila palë ia hedh...

Lajm i Rekomanduar 12:48 - 5 Shtator, 2019

Nga Astrit Patozi/ Ka vetëm një mënyrë për të “fituar” prej raportit të OSBE-ODIHR-it

Zgjedhjet e 30 qershorit ishin edhe më të këqija, se sa ato përshkruhen në raportin përfundimtar të OSBE/ODIHR-it. Dhe këtu nuk ka ndonjë gjë për t’u...

Bota 10:29 - 5 Shtator, 2019

Disfata e dytë në një ditë e kryeministrit britanik

Kryeministri britanik, Boris Johnson, dështoi të sigurojë votat për ta çuar vendin në zgjedhje të parakohshme, pak kohë pasi që pësoi një tjetër disfatë të mërkurën,...

andi bushati opinion
Opinione 08:46 - 5 Shtator, 2019

Nga Andi Bushati/ Raporti i ODHIR, si pasqyrë e rregjimit që po instalohet

Askush nuk ka pritur të lexojë konkluzionet përfundimtare të ODHIR-it për të kuptuar se votimet e 30 qershorit ishin një farsë. Madje edhe vetë ata që...