Connect with Us

All posts tagged "zgjedhjet"

“Po bëjnë pazare të pista”/ “Shpërthen” Murrizi: Të penduarit e drejtësisë po flasin, keni shumë për të dëgjuar
Politikë 15:20 - 11 Korrik, 2020

“Po bëjnë pazare të pista”/ “Shpërthen” Murrizi: Të penduarit e drejtësisë po flasin, keni shumë për të dëgjuar

Deputeti demokrat Myslim Murrizi ka komentuar me tone mjaft të forta përplasjet e fundit politike mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha. Nisur...

Video-“Lërini kërcënimet”/ PD i përgjigjet Ramës: Frikacak i tmerruar
Politikë 14:22 - 11 Korrik, 2020

Video-“Lërini kërcënimet”/ PD i përgjigjet Ramës: Frikacak i tmerruar

Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili ndër të tjera i bënte thirrje të lërë kërcënimet. Në një postim në rrjetet...

“Hapja e listave vetëm brenda Rajoneve është një vrimë në ujë”/ Topollaj: Forcon sistemin e kryetarokracisë
Politikë 12:55 - 11 Korrik, 2020

“Hapja e listave vetëm brenda Rajoneve është një vrimë në ujë”/ Topollaj: Forcon sistemin e kryetarokracisë

Anëtari i bordit drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj ndërsa komenton zhvillimet e fundit politike në lidhje me hapjen e listave të kandidatëve për deputetë, shkruan...

Politikë 12:39 - 11 Korrik, 2020

Foto-Basha iu çon shkodranëve, të dënuarin për mashtrues

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha përveç dëshirës dhe pasionit të tij të madh për shkatërrimin e elitës së Partisë Demokratike, duket se ka edhe...

Ringjallet marrëveshja e 2017/ Rama paralajmëron qeveri me Luli Bashën
Politikë 15:27 - 10 Korrik, 2020

Ringjallet marrëveshja e 2017/ Rama paralajmëron qeveri me Luli Bashën

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar një qeveri të përbashkët me Lulzim Bashën, duke ringjallur marrëveshjen e vitit 2017, me kreun e Republikës së Re. Në daljen...

Politikë 15:21 - 10 Korrik, 2020

Lulzim, mos i hap listat, sepse Jozefina apo Dash Shehi votohen nga populli më shumë se ty

Nga Kreshnik Spahiu* Ndodh dhe kështu, që një kauzë 7 vjeçare të shembet me 7 fjali dhe për 7 minuta. – PD kundër votës emigrantve, –...

Rama Basha, marreveshja e 17 majit 2017
Politikë 15:15 - 10 Korrik, 2020

“Politika, një pazar i pistë”/ Basha zbulon ofertën e Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka aluduar sot për një pakt të mundshëm so ofertë e kryeministrit Edi Rama. Në një deklaratë për mediat, Basha...

Analiza e Rusmajlit për koalicionet në 2013, që vlen njësoj edhe sot
Politikë 12:07 - 9 Korrik, 2020

Analiza e Rusmajlit për koalicionet në 2013, që vlen njësoj edhe sot

“Dushku nuk ia vlen. Me Dushkun fitojnë vetëm të tjerët!” Nga Ilir Rusmajli * Në një analizë kritike të këtyre ditëve në këtë gazetë, kolegu im...

rama dergon meten ne kushtetuese
Politikë 10:43 - 9 Korrik, 2020

Meta mesazh të koduar Ramës/ Koha për vepra të mira është tani

Në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut, presidenti Ilir Meta i ka drejtuar një mesazh indirekt, kryeministrit Edi Rama. Në një postim...

PAA “ultimatum” Ramës/ Eleminoni çdo vonesë dhe çdo deformim hileqar të reformës zgjedhore
Politikë 11:52 - 8 Korrik, 2020

“Çdo manovër do jetë fatale”/ Paralajmërimi i fortë i deputetit: Ramën e pret dështimi  

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar sërish në lidhje me marrëveshjen për Reformëns Zgjedhore. Në një postim në rrjetet sociale, Maliqi shkruan se PPE kërkon që të...

Agron Duka i penduar/ “Futja në listat e PD-së na ka penalizuar partinë”
Politikë 21:22 - 7 Korrik, 2020

Agron Duka i penduar/ “Futja në listat e PD-së na ka penalizuar partinë”

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionit “Në fokus”, në TvT, tha se do të garojë në zgjedhjet e...

Andi Bushati nxjerr emrin e koalicionit/ “Fronti Opozitar Kundër Regjimit të Edi Ramës”
Politikë 19:58 - 7 Korrik, 2020

Andi Bushati nxjerr emrin e koalicionit/ “Fronti Opozitar Kundër Regjimit të Edi Ramës”

Andi Bushati ka qenë i ftuar në emisionin “Top Talk”. I pyetur mbi faktin se çfarë duhet të bëjë Partia Demokratike dhe opozita, meqë Rama mund...

PAA “ultimatum” Ramës/ Eleminoni çdo vonesë dhe çdo deformim hileqar të reformës zgjedhore
Politikë 19:50 - 7 Korrik, 2020

Rama mobilizon të vetët/ “Mund të mos bëjmë koalicione, nuk ka zgjedhje për bashkitë”

Kryeministri Edi Rama ka pasur një axhendë të ngjeshur sot, me 4 takime me deputetët e qarqeve, të cilat pasohen nga mbledhja me deputetët e opozitës...

Takimet me strukturat/ Basha shpall zgjedhjet e parakohshme në tetor
Politikë 11:43 - 7 Korrik, 2020

Ekskluzive/ Zbulohen 24 emrat që Basha do rikandidojë nga ish-deputetët e 2017

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha, duket se i  ka dhënë një dorë të fundit listave të kandidatëve për deputetë. Ai ka hapur një garë...

Kryemadhi flet për koalicionin zgjedhor/ Ramën do ta mundë opozita e bashkuar
Politikë 21:25 - 6 Korrik, 2020

Kryemadhi flet për koalicionin zgjedhor/ Ramën do ta mundë opozita e bashkuar

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” në Report Tv ka folur për zgedhjet parlamentare, duke thënë se Rama do...

Do hapet-s'do hapet / Si po flet me vete Republika e Re
Politikë 10:54 - 6 Korrik, 2020

Ekskluzive/ Zbulohen 21 emrat e rinj të listës Basha

Kreu i Republikës së re, Lulzim Basha thuajse ka mbyllur tashmë listën e kandidatëve për deputetë në qarqe. Ajo që bie në sy është fakti se...

“Ja Vdekje ja Pushtet!”/ Revoltohet Artan Fuga: A ka ministri të çmendurisë në këtë vend?
Politikë 16:39 - 2 Korrik, 2020

“Ja Vdekje ja Pushtet!”/ Revoltohet Artan Fuga: A ka ministri të çmendurisë në këtë vend?

Akademiku Artan Fuga, ka reaguar sërish lidhur me këmbënguljen e Ministrisë së Arsimit për të mbajtur zgjedhjet në universitet, ndonëse numrat e të prekurve me Covid-19...

“Pseudozgjedhjet në universitete”/ Edvin Prifti: Anuloni urdhërin! Mund të çojë në kontaminimin e kastës më elitare!
Politikë 22:12 - 1 Korrik, 2020

“Pseudozgjedhjet në universitete”/ Edvin Prifti: Anuloni urdhërin! Mund të çojë në kontaminimin e kastës elitare!

Shef i shërbimit të Kardiokirurgjisë në QSUT, Edvin Prifti është shprehur kundër mbajtjes së zgjedhjeve në Universitete në datën 30 korrik për rektor dhe anëtarë senati,...

Rushaj në krye të fushatës së PD-së
Politikë 18:14 - 1 Korrik, 2020

Rushaj në krye të fushatës së PD-së

Ndonëse na ndajnë shumë muaj nga zgjedhjet vendore, Partia Demokratike ka nisur përgatitjet. CNA.al mëson se kryetari demokrat i ka besuar drejtimin e fushatës elektorale Alfred...

Faktet dhe analiza/ Baza e PD s’do zgjedhë dot asnjë kandidat
Politikë 10:38 - 30 Qershor, 2020

Listat e hapura, shfuqizojnë të drejtën e Lulit për 20%-shin

Udhëzimi i Gazit tashmë ka filluar të zbërthehet e të mbërthehet nëpër strukturat e PD. I shkruar nga një medioker politik si Gazi, është interesante të...

“Lajmi më gjigant”/ Ylli Manjani ironizon keq me Akademinë e Shkencave
Politikë 11:07 - 28 Qershor, 2020

“Ky është halli ynë më i madh”/ Ironia e Manjanit: Na është ulur…

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka ironizuar me reagimet e shqiptarëve për garën presidenciale në SHBA. Manjani shkruan se hallin më të madh kanë se...

Ekskluzive/ Zbulohen 21 emrat e rinj të listës Basha
Politikë 11:38 - 24 Qershor, 2020

Shënim/ Lulzim Basha prej tre vitesh nuk shkel në SHBA

Janë gati tre vite dhe disa javë më shumë nga një fakt i padiskutueshëm që Lulzim Basha nuk shkel dot në Shtetet e Bashkuara të Amerikës....

Avokati zbulon formulën/ Si t’i jepet fund tranzicionit në Shqipëri
Politikë 13:34 - 23 Qershor, 2020

Avokati zbulon formulën/ Si t’i jepet fund tranzicionit në Shqipëri

Avokati Altin Goxhaj shkruan se slogani elektoral me të cilin do të prezantohet “Koalicioni Për Shqipërinë”, në zgjehdjet e ardhshme parlamentare është “asnjëri”, duke nënkuptuar kështu...