Connect with Us

All posts tagged "zgjedhjet"

Opinione 10:25 - 17 Shtator, 2019

Nga Besnik Mustafaj/ Totalitarizmi nuk është vetëm ferri, por edhe ëndrra e parajsës 

Në shkurt 1991, sipas një legjende urbane, e veja e diktatorit Hoxha, duke parë në televizor statujën e të shoqit me një kavo rreth qafës, tërhequr...

Politikë 18:37 - 16 Shtator, 2019

Hetimi ndaj Metës/ Presidenca publikon raportin 55-faqësh për Komisionin e Venecias

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka publikuar në faqen zyrtare të presidencës raportin që do të përdorë para Komisionit të Venecias për të argumentuar vendimin e...

Kosova & Rajoni 17:51 - 13 Shtator, 2019

Zgjedhjet në Kosovë/ Zyrtarizohet ekipi i BE-së që do t’i monitorojë

Bashkimi Evropian i është përgjigjur ftesës së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për vëzhgimin e zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë nga një mision i Bashkimit Evropian....

Politikë 14:43 - 11 Shtator, 2019

Foto-Manipulimi i zgjedhjeve të 30 qershorit/ PD publikon provat e reja

Partia Demokratike ka publikuar sot prova të reja, që sipas tyre vërtetojnë manipulimin e procesit zgjedhor të 30 qershorit 2019. Në një deklaratë për mediat, ish-deputeti...

Politikë 11:16 - 10 Shtator, 2019

Raporti i OSBE-ODIHR/ Patozi: Të dyja palët duhet të “vënë duart mbi kokë”

Koordinatori i “Bindjes Demokratike”, Astrit Patozi ndërsa ka komentuar raportin e OSBE-ODIHR-it për zgjedhjet e 30 qershorit, është shprehur se shkeljet dhe parregullsitë janë shumë më...

Politikë 19:02 - 9 Shtator, 2019

Analiza-Meta nxori zbuluar Bashën dhe Kryemadhin/ Ja si ndërkombëtarët u’a dogjën skenarët

Ka një dakortësi fantastike dhe mjaft të qartë midis presidentit të Republikës, Ilir Meta dhe ish kryeministrit dhe liderit të djeshëm të opozitës, Sali Berisha, në...

Lajm i Rekomanduar 14:10 - 9 Shtator, 2019

Krimi që fsheh Ilir Meta

Sot, presidenti i Republikës, Ilir Meta tha live në Kuvend dhe u transmetua nga të gjitha mediat, se kishte informacion nga struktura të caktuara dhe nga...

Politikë 11:22 - 9 Shtator, 2019

Live-Meta e pranon/ Shfuqizimi i zgjedhjeve nuk është në Kushtetutë

Presidenti Ilir Meta e ka pranuar sot se shfuqizimi i zgjedhjeve nuk thuhet në asnjë nen të Kushtetutës. I pyetur nga deputetja Klotilda Bushka se në...

Kosova & Rajoni 14:45 - 8 Shtator, 2019

Fushata në Kosovë/ Partitë politike unike: Taksa mbetet

Një nga sfidat kryesore për partitë politike për të formuar qeverinë e re të Kosovës pas 6 tetorit do të jetë nëse të shfuqizohen ose jo...

Bota 14:23 - 8 Shtator, 2019

Koment/ Të mos thotë kush nuk e dinte se për kë votonte

600.000 vetë e dhanë votën e tyre në fundjavën e kaluar për partinë „Alternativa për Gjermaninë”, AfD. 300.000 syresh në Brandenburg. Pra, gati 1 milionë vetë...