Connect with Us

All posts tagged "zgjedhjet Vendore"

Politikë 11:21 - 16 Shkurt, 2020

Video-Rama një vit që nuk është më kryeministër/ Lëvizja e radhës e Bashës

Pas një protestë të zhvilluar në 16 shkurt 2019, kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha tha se tashmë Rama është rrëzuar, se ai nuk ishte...

Lajm i Rekomanduar 21:17 - 15 Gusht, 2019

Valdrin Pjetri, si alibi e pamjaftueshme e “fitoreve” të Lulzim Bashës

Sot pas disa ditësh turbullirë politike dhe pas publikimit të një dosje të një dënimi në Itali, të marrë rreth 16 vite më parë, kandidati për...

Aktualitet 10:52 - 1 Korrik, 2019

Zgjedhjet vendore/ Basha dhe Rama i interpretojnë si fitore

Pas përfundimit paqësor të Lokaleve 2019, kryeministri Rama kërkon dialog me opozitën jashtëparlamentare, por kreu i opozitës, Basha sheh largimin e Ramës si kusht për zgjedhje...

Aktualitet 18:29 - 30 Qershor, 2019

Zgjedhjet vendore/ Ja sa persona kanë votuar në Korçë deri në orën 18:00

Zgjedhjet e ditës së sotme ku opozita nuk merr pjesë kanë pasur një pjesëmarrje të ulët. Burime të CNA.al nga qyteti i Korçës konfirmojnë se deri...

Aktualitet 10:32 - 30 Qershor, 2019

Zgjedhjet vendore/ Ish Presidenti: Opozita u përjashtua dhunshëm nga ky proces

Ish Presidenti Bujar Nishani, ka komentuar procesin zgjedhor, i cili po mbahet ditën e sotme. Sipas tij, në Shqipëri, demokracia ka rënë, pasi Qeveria e Partisë...

ps ftese per nanon
Aktualitet 17:18 - 18 Maj, 2019

Zgjedhjet vendore/ “Fatos Nano me kandidat për kryetar bashkie”

Një javë më parë, pas mbledhjes së Kryesisë së Partisë Socialiste, kjo forcë politike shpalli 61 kandidatët për kryebashkiakë në mbarë vendin. Kryeministri Edi Rama, ka...

Aktualitet 13:17 - 16 Maj, 2019

Këshilli Bashkiak i Kamzës/ Zbardhen emrat e 22 kandidatëve të Bindjes Demokratike

Bindja Demokratike, edhe pse ka vetëm pak kohë që është krijuar si një alternativë e re politike në vend, ka “ndezur motorët”, për të garuar fort...

Kryeministri Rama tek selia e PS
Aktualitet 14:16 - 6 Maj, 2019

Zbulohen kandidatët e PS për bashkitë kryesore/ Kush janë të besuarit e Ramës

Ndërkohë që rreth një muaj e gjysëm na ndajnë nga zgjedhjet vendore të 30 qershorit, PS duket se ka zyrtarizuar tashmë shumicën e kandidatëve për kryebashkiakë....

Aktualitet 14:44 - 18 Prill, 2019

Zgjedhjet lokale/ Balla “kërcënon” Bashën dhe Kryemadhin

Regjimi i vizave ka qenë sot tema diskutimi në Kuvend. Gjithçka ndodhur pas reagimit të Parlamentit Holandez. Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla ka...

partia socialiste selia qendrore
Aktualitet 20:33 - 18 Mars, 2019

Zgjedhjet vendore/ Zbardhen kandidatët e Partisë Socialiste

Prej muajsh PS ka nisur përgatitjet për zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Pritshmëritë ishin që lista garuese e kandidatëve për kryetar bashkie të publikohej gjatë Kongresit...

Aktualitet 17:25 - 12 Mars, 2019

Zgjedhjet vendore, 5 deputetë socialistë lënë mandatin/ Zbardhen emrat e zëvendësuesve

Disa nga deputetët e PS janë kandidatë potencialë për kryetarë bashkie, në këto kushte ata janë të detyruar të lënë mandatin e deputetit, për t’iu nënshtruar garës...

Agron Duka duke folur ne mbledhjen e partive joparlamentare
Aktualitet 19:45 - 26 Janar, 2019

Zgjedhjet vendore/ Duka zbardh planin e PAA-së

Kreu i Partisë Agrare Ambjentaliste në Agron Duka në një postim në rrjetet sociale ka njoftuar se pas mbledhjes së kryesisë së PAA u vendos rrugëtimi...

kreu i grupit parlamentar te ps, taulant balla
Aktualitet 22:20 - 7 Janar, 2019

Taulant Balla zbulon aleancat e PS për zgjedhjet vendore

Emrat e partive që do të bashkpunojnë me PS-në në zgjedhjet vendore të Qershorit 2019 kanë qenë dhe janë një teme e diskutuar nga mediat dhe...

Aktualitet 13:18 - 3 Dhjetor, 2018

Zgjedhjet vendore/  Kaq shqiptarë do votojnë më 30 qershor

Ministria e Brendshme ka publikuar ekstraktin e parë të listave zgjedhore për zgjedhjet vendore që do mbahen më 30 Qershori 2019. Nga të dhënat paraprake të...

krimi i organizuar ne zgjedhje
Aktualitet 16:54 - 2 Shtator, 2018

Zgjedhjet vendore/ “Të fortit e inkriminuar sërish kandidatë të partive politike”

Publicisti Mustafa Nano ka folur në lidhje me pregatitjet e partive për zgjedhjet lokale, të cilat do të zhvillohen në vitin e ardhshëm. Në një intervistë...

Aktualitet 17:33 - 21 Qershor, 2018

Spaho “tradhëton” Bashën/ Nxjerr zbuluar punën e PD për zgjedhjet

I ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, kreu i grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho, ndërsa ka komentuar situatën e krijuar sot në Kuvend ka...

Politikë 17:57 - 10 Prill, 2018

Zgjedhjet vendore/ Pollo: Duhet një qeveri e besueshme

Deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo, ka qenë i ftuar pasditen e sotme në rubrikën “Opinion” në News24. I pyetur nga gazetari nëse “Nëse në zgjedhjet...

Politikë 12:37 - 4 Maj, 2015

Zyrtarizohet kandidatura e PD për Bashkinë Finiq

Partia Demokratike ka zyrtarizuar kandidaturën e saj për Bashkinë e Finiqit. Mësohet se opozita do të garojë në zgjedhjet e 21 qershorit me kandidatin Lefter Karajani....

Politikë 19:44 - 24 Mars, 2015

Zgjedhjet vendore/ LSI propozon tre emra për Mallakastrën

Lëvizja Socialiste për Integrim është mbledhur sot në Mallakastër ku është diskutuar mbi emrat e kandidatëve për zgjedhjet vendore. Pas mbledhjes, LSI doli me tre emra...

Politikë 10:23 - 22 Mars, 2015

Zgjedhjet vendore/ Dule: Jemi të hapur për negociata

Kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule , njëherësh edhe nënkryetari i Parlamentit ka folur nga Korça lidhur me zgjedhjet vendore të 21 Qershorit.  Dule është shprehur se...

Politikë 10:20 - 16 Mars, 2015

Zgjedhjet vendore/ Ja kandidatët e LSI dhe PS që mund të garojnë

Negociatat mes partive kryesore të koalicionit të majtë kanë zyrtarizuar dje 15 bashkitë, ku do të garojnë kandidatët e LSI. Pas takimit mes Ramës dhe Metës...

Politikë 19:29 - 14 Mars, 2015

Zgjedhjet vendore/ Nesër Rama-Meta negociatat për kandidatët

Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama dhe ai i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta do të takohen ditën e nesërme për të përcaktuar procedurën e përzgjedhjes...

Politikë 10:45 - 2 Mars, 2015

Zgjedhjet Vendore/ Meta: Negociatat jo për ndarje zonash

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta gjatë një deklarate për mediat ka zbardhur hamendësimet në lidhje me negociatat që po bëhen mes tij dhe Partisë Socialiste. Ai...