Connect with Us

All posts tagged "zgjedhjet presidenciale"

Blog 08:30 - 7 Mars, 2020

SHBA-ja s’ka nevojë për një kandidat, që ka nostalgji Bashkimin Sovjetik

Nga Garry Kasparov “CNN” * Në një vit zgjedhor, në të cilin vështirë se dikush bie dakord për ndonjë gjë, ajo që mund ta themi me...

Blog 08:45 - 4 Mars, 2020

Presidencialet në SHBA/ Kërcënimi më i madh i Trumpit, mbetet Xho Bajden

Nga Jacob Heilbrunn “National Interest” * Po, ai mundet. Ish-zëvendëspresidenti Xho Bajden rezultoi fitues në garën brendapartiake në Karolinën e Jugut të shtunën e shkuar. Të...

Bota 23:31 - 24 Nentor, 2019

Michael Bloomberg hyn në garën për President të Shteteve të Bashkuara

Michael Bloomberg njoftoi sot se po kandidon për President të Shteteve të Bashkuara. Ish kryetari i Bashkisë së Nju Jorkut, një nga njerëzit më të pasur...

Kosova & Rajoni 12:58 - 1 Prill, 2017

Shqiptarët e Luginës bojkotojnë zgjedhjet presidenciale të Serbisë

Këshilli Kombëtar Shqiptar si dhe partitë politike në Serbi kanë ftuar shqiptarët për bojkot të zgjedhjeve presidenciale. Ata argumentojnë se kandidatët e mundshëm për president, nuk...

Bota 23:25 - 23 Mars, 2016

Zgjedhjet presidenciale në SHBA

Kandidatët kryesorë të garës presidenciale nga të dyja partite në Shtetet e Bashkuara i ndanë të martën fitoret në garat në disa shtete perëndimore me rivalët...

Bota 22:00 - 24 Maj, 2014

Sot zgjedhjet presidenciale në Ukrainë

Pas disa muajsh trazira, ukrainasit pritet ti drejtohen sot kutive të votimit për të zgjedhur presidentin e ri, që mbas largimit të ish presidentit Viktor Janukoviç....

Bota 22:00 - 4 Prill, 2014

Afganistan, zhvillohen sot, zgjedhjet presidenciale

Qytetarët në Afganistan, i drejtohen sot kutive të votimit për zgjedhjen e presidentit të ri. Autoritetet në Pakistan, kanë mbyllur pikat e kalimit kufitar dhe kanë vendosur...