Connect with Us

All posts tagged "zgjedhjet ne kosove"

Politikë 16:29 - 20 Tetor, 2019

Pas zgjedhjeve, Albin Kurti feston fitoren në Tiranë

Pas fitores në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, Lëvizja Vetëvendosje do të organizojë festime në Tiranë. Lajmi bëhet me dije nga vetë strukturat e Vetëvendosjes përmes një...

Politikë 22:29 - 9 Tetor, 2019

Do të jetë apo jo Kryeministër?/ Ja si përgjigjet Albin Kurti

Kandidati për kryeministër, Albin Kurti, i ftuar në emisionin “Opinion” mbrëmjen e sotme ka folur për tryezën e bisedimeve që do të zhvillohet ditën e nesërme...

nard ndoka ultimatum edi rames
Politikë 20:11 - 9 Tetor, 2019

Nard Ndoka zbraz gojën/ “Kryeministria kap shtetin, i bën “m***n” standardeve..!”

Kryetari i Partisë Demokristjane, Nard Ndoka, ka reaguar përsa iu përket mbajtjes së zgjedhjeve në Kosovë. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Ndoka bën një krahasim...

Kosova & Rajoni 18:21 - 9 Tetor, 2019

Kosovë/ KQZ vendos për rinumërimin e 303 vendvotimeve, zbulohet shkaku

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve në Kosovë ka vendosur për rinumërimin e votave në 303 vendvotime, në të cilat mendohet se ka patur gabime teknike në formularët...

Politikë 21:49 - 8 Tetor, 2019

Reforma zgjedhore/ Topollai këshillë politikës

I ftuar në emisionin “Real Story”, anëtari i bordit drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollai, ka folur në lidhje me zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë....

Kosova & Rajoni 21:08 - 8 Tetor, 2019

“S’ka koalicion me parti që nuk e njohin Kosovën”/ Kurti paralajmëron zgjedhje të reja

I ftuar në KTV, kreu i Lëvizjes Vetëvendosja dhe njëkohësisht pretendenti për kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është shprehur se mund të ketë një takim ditën...

albin kurti per bashkimin kombetar
Politikë 17:07 - 8 Tetor, 2019

Qasja e Kurtit për bizneset/ Kadia: Kosova e dështuar nëse implementohen idetë e tij

I ftuar në “Ditari” në A2 për të folur për zgjedhjet e së dielës në Kosovë, drejtuesi i “atlasi.al”, Besart Kadia, ka deklaruar se, nga pikëpamja,...

Kosova & Rajoni 22:33 - 7 Tetor, 2019

Paralajmërimi i Albin Kurtit/ “Do t’u konfiskojmë pasuritë oligarkëve”

Në një intervistë për emisionin “Open”, Albin Kurti, në rolin e kryeministrit të qeverisë së re të Kosovës është pyetur edhe për qëndrimin e tij ndaj...

Politikë 21:54 - 7 Tetor, 2019

Zgjedhjet në Kosovë, mesazh për Edi Ramën

“Ndryshim i madh ka ndodhur në Kosovë sepse pushtetarët shkuan në opozitë. Dua të theksoj se PDK ka pasur një kohë të gjatë në pushtet dhe...

Kosova & Rajoni 21:01 - 7 Tetor, 2019

Spartak Ngjela: Cilat duhet të jenë sfidat kombëtare të Albin Kurtit

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, ka reaguar pas ndryshimit të madh politike të ndodhur ditën e djeshme në Kosovë, ku VV dhe LDK dolën fituese të...

Kosova & Rajoni 20:32 - 7 Tetor, 2019

“Tërhiqet” Albin Kurti/ “Heqim taksën për Serbinë, por ja kushtet tona!!!”

Ndërkohë që mbrëmjen e djeshme, në fjalimin e fitores përballë mbështetësve të tij, Albin Kurti, do të shprehej se: “Dialogu me Serbinë është zhvilluar jo në...

Opinione 20:30 - 7 Tetor, 2019

Analisti amerikan vlerëson mbajtjen e zgjedhjeve në Kosovë

 Analisti Daniel Serwer vlerësoi mënyrën se si u mbajtën zgjedhjet në Kosovë dhe sjelljen e partive pas tyre. Zoti Serwer thotë se shpreson që të ketë...

Opinione 19:46 - 7 Tetor, 2019

“Kosova votoi shpresën”/ Astrit Patozi: Sistemi politik në Shqipëri ka falimentuar

IT’S THE SYSTEM, STUPID! Kosova zgjodhi dje qartësisht ndryshimin, më shumë se sa rotacionin politik. Sepse nuk votoi thjesht opozitën, por mbi të gjitha shpresën se...

Kosova & Rajoni 19:16 - 7 Tetor, 2019

Provokon Daçiç/ “E kam ditur se kush do t’i fitonte zgjedhjet në Kosovë”

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve parlamentare në Kosovë, teksa është shprehur se e dinte se kush do ti fitonte zgjedhjet....

Politikë 18:31 - 7 Tetor, 2019

“Kurti, lider me vizion”/ Mardhëniet e ndërlikuara me Thaçin, Nesho: Politikën e luan qeveria

“Lider me vision”, kështu e ka konsideruar diplomati Agim Nesho kryeministrin e ri të Kosovës Albin Kurtin. I ftuar në studion e ABC News pasditen e...

Kosova & Rajoni 16:26 - 7 Tetor, 2019

Zgjedhjet/ DW: Në Kosovë troket ora e politikës reale

Ka dy humbës të mëdha të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë: PDK e presidentit Hashim Thaçi dhe AAK-ja e kryeministrit ende në detyrë Ramush Haradinaj....

Kosova & Rajoni 22:28 - 6 Tetor, 2019

Skenaret e mundshme për qeverinë e re të Kosovës/ Parashikime për pas 6 tetorit

Të dielën në darkë vonë, ose më së largu të hënën me 7 tetor, do dihet kush dhe sa ka fituar në zgjedhjet e jashtëzakonshme në...

Patozi pd i duhet udheheqje e re
Politikë 22:12 - 6 Tetor, 2019

“Drejt Brukselit nga Prishtina”/ Astrit Patozi “thumbon” politikën shqiptare

Koordinatori i Bindja Demokratike, Astrit Patozi ka reaguar përsa i përket procesit të sotëm zgjedhor në Kosovë. Përmes një postimi në rrjetet sociale, teksa shprehet se...

Kosova & Rajoni 21:28 - 6 Tetor, 2019

KQZ shpall rezultatet paraprake/ LDK dhe VV rival për fitoren

Pak më parë, vetëm pak kohë pas mbylljes së votimit, dy exit poll-e, publikuan shifra të paçertifikuara zyrtarisht nga Komisioni Qendror, por të mbështetura nga sondazhet...

Opinione 19:55 - 6 Tetor, 2019

Spartak Ngjela për zgjedhjet në Kosovë/ “Pritet një qeveri që të garantojë të ardhmen”

Në Kosovë po votohet. Pritet që të dalë në skenën e qeverisjes një qeveri e cila duhet të garantojë të ardhmen. Janë dy aspekte të rëndësishëm...

Kosova & Rajoni 19:01 - 6 Tetor, 2019

Habit 106-vjeçarja/ Apel politikës dhe votuesve

Xhezide Aliu, 106-vjeçare nga fshati Dardani i Komunës së Ferizajt, të dielën në mëngjes është paraqitur në qendrën e votimit me nr. 2512D/01R për të votuar...

Kosova & Rajoni 17:27 - 6 Tetor, 2019

Zgjedhjet në Kosovë/ “Lista Serbe”, presion ndaj votuesve për 10 mandatet

Në zgjedhjet në Kosovë “Lista Serbe” po përpiqet të fitojë me presione ndaj votuesve të dhjetë mandatet e parashikuara për serbët, me qëllim që të vazhdojë...

Kosova & Rajoni 15:41 - 6 Tetor, 2019

Zgjedhjet në Kosovë/ KQZ zbardh të dhënat zyrtare: Ja sa qytetarë votuan deri në orën 15:00

Ndërkohë që ende vijon  procesi i votimit në Kosovë, sipas të dhënave paraprake nga  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve bëhet me dije se deri në orën 15:00...