Connect with Us

All posts tagged "zgjedhjet lokale"

Politikë 12:04 - 9 Gusht, 2019

Habit Basha/ Në 13 tetor ka zgjedhje, PD nuk hyn

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një konferencë për mediat ka folur edhe për zgjedhjet e 13 tetorit. Sipas Bashës, institucionet përkatëse duhet të zbatojnë dekretin...

Politikë 13:40 - 26 Korrik, 2019

Meta mesazh Ramës/ Nuk heq dorë nga 13 tetori

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në një deklaratë për mediat nga qyteti i Durrësit ka folur për situatën politike në vend. Ndër të tjera Meta tha...

Aktualitet 17:01 - 2 Korrik, 2019

Zgjedhjet e vendore/ Patozi: Fitoi Shqipëria

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka komentuar procesin zgjedhor të 30 Qershorit. Patozi theksoi në studion e “Top Talk” se Bindja Demokratike humbi vëmendjen pas...

arian galdini
Aktualitet 13:55 - 1 Korrik, 2019

Zgjedhjet vendore/ Shqiptarët meritojnë të vërtetën

Dhe e vërteta duhet thënë përtej amokut propagandistik. Pjesëmarrja e ulët në votime është një çështje e hershme që dëshmon mosbesimin dhe refuzimin e kahkohëshëm të...

mustafaj kunder bashes
Aktualitet 12:49 - 28 Qershor, 2019

“Edhe unë nuk votoj”/ Mustafaj: Shqipëria ka elita që nuk i tremben Ramës

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, ka shkruar një opinion lidhur me lëvizjen “Edhe unë nuk votoj” e cila nisi krejt spontanisht nga artist ii mirënjohur Bujar...

Aktualitet 12:11 - 28 Qershor, 2019

“Shqiptarët nuk duan kaos”/ Manastirliu: Në 30 qershor votohet për të mirën e vendit

Ministrja e Shëndetësisë, Orgeta Manastirliu, ka thënë se shqiptarët në 30 qershor do të votojnë për stabilitetin e vendit. Manastirliu shkruan në rrjetet sociale se shqiptarët...

Aktualitet 12:59 - 27 Qershor, 2019

KQZ nis materialet zgjedhore në Shkodër/ Reagon Voltana Ademi

Bashkia e Shkodrës i kërkon policisë dhe Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të lirojnë ambientet në administrim të bashkisë të përdorura si KZAZ, në të cilat kanë...

basha ne korce
Aktualitet 15:31 - 2 Qershor, 2019

Basha konfirmon kandidatët për zgjedhjet lokale

Kreu i PD-së Lulzim Basha, ndryshe thotë dhe ndryshe vepron. Deklaratat e tij nuk përputhen me veprimet konkrete që ai bën. Nga njëra anë ai thotë...

Aktualitet 18:57 - 17 Maj, 2019

Zgjedhjet lokale/ Njihuni me 41 këshilltarët e Bindjes Demokratike në Korçë

Bindja Demokratike do të kandidojë në zgjedhjet lokale me 27 kandidatë në 61 bashkitë në vend, këtë gjë e konfirmoi kordinatori i Bindjes ditën e sotme...

Aktualitet 16:39 - 14 Maj, 2019

Zgjedhjet lokale/ Zbulohen këshilltarët e Bindjes Demokratike në Korçë, Durrës dhe Fier

Mbrëmjen e djeshme deri në orën 00:00 ka qenë afati i fundit i regjistrimit të kandidatëve për kryebashkiakët dhe këshilltarët për zgjedhjet lokale të 30 Qershorit....

Aktualitet 23:02 - 13 Maj, 2019

Zgjedhjet lokale/ Zbulohen kandidatët e Bindjes Demokratike

Ora 12 e mbrëmjes së sotme shënon edhe mbylljen e afatit të rëgjistrimit të kandidatëve për zgjedhjet lokale në KQZ. Burime zyrtare të CNA.al konfirmojnë disa nga...

Aktualitet 22:23 - 13 Maj, 2019

Zgjedhjet lokale/ Tërhiqet nga gara kandidati opozitar për bashkinë e Lushnjes

Nënkryetari i Aleancës Kuq e Zi, Adriatik Leka , kandidat për Kryetar Bashkie në Lushnje është tërhequr nga gara në zgjedhjet lokale. Zoti Leka në një...

Edi rama kryetar i PS
Aktualitet 18:28 - 10 Maj, 2019

Zgjedhjet lokale/ Edi Rama mbledh Kryesinë e PS-së

Kryeministri Edi Rama njëkohësisht edhe kryetari Partisë Socialiste ka mbledhur Kryesinë dhe krerët e degëve të PS-së në rrethe për të diskutuar rreth kandidatëve në zgjedhjet...

Aktualitet 21:57 - 8 Maj, 2019

Zgjedhjet lokale/ Andi Përmeti: Bindja Demokratike fiton në Bashkinë e Lezhës

Deputeti Andi Përmeti, i cili është bashkuar me partinë më të re në skenën politike, Bindja Demokratike foli rreth situatës politike në vend. Sipas Përmetit, marrëveshja...

Aktualitet 21:28 - 6 Maj, 2019

Zgjedhjet Lokale/ Berisha sqaron përplasjen e madhe

Ish kryeministri Sali Bersha foli rreth situatës politike në vend dhe rreth mundësisë për një marrëveshje me Edi Ramën. Sipas Berishës, marrëveshje më Edi Ramën nuk...

Aktualitet 16:46 - 1 Maj, 2019

Zgjedhjet lokale/ Zbardhen emrat e kandidatëve të PS-së

Partia Socialiste është duke përmbyllur procesin e caktimit të 61 kandidatëve të saj për bashkitë. Kryesia e Partisë do të mblidhet përpara 13 majit për të...

Aktualitet 19:27 - 24 Prill, 2019

Zgjedhjet lokale/ Bardhi: Socialistët të zhgënjyer nga Edi Rama

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi i qenë prezent në rubrikën “Mbrëmja” në ABC News foli rreth situatës politike në vend. Sipas Bardhit, shqiptarët nuk...

Kryeministri Rama tek selia e PS
Aktualitet 18:18 - 24 Prill, 2019

Zgjedhjet lokale/ Rama mbledh Kryesinë e PS-së

Kryeministri Edi Rama, që është njëkohësisht edhe kryetar i Partisë Socialiste, ka mbledhur para pak çastesh Kryesinë e kësaj partie, që do të ketë në fokus...

Aktualitet 18:21 - 23 Prill, 2019

Basha e hoqi nga gara/ Avokati kandidon si i pavarur në zgjedhjet lokale

Ditën e sotme avokati Ilir Nikolla ka bërë regjistrimin si kandiadat i pavarur për bashkinë e Sarandës. Lajmin e ka bërë të ditur vetë avokati Nikolla...

lulzim basha .viziton suahip dollapin
Aktualitet 11:19 - 22 Prill, 2019

Bashës i del situata nga kontrolli/ Pas kandidatëve, i “rrëshkasin” kryebashkiakët

Pas protestës së 16 shkurtit, opozita e bashkuar vendosi të djegë mandatet e deputetëve, në shenjë proteste kundër qeverisë, të cilën e akuzojnë se ka ardhur...

Aktualitet 17:53 - 21 Prill, 2019

“Kaubojsi” godet kandidatin socialist për kryebashkiak/ “I padëshirueshëm!”

Ish deputeti i Partisë Socialiste, Eduard Ndocaj, i njohur masivisht si “Kaubojsi”, ka konfirmuar edhe njëherë kandidaturën e tij për të qenë kryebashkiak i Lezhës. I...

Kryetari i PD, Lulzim Basha gjate nje deklarate per mediat nga selia blu
Aktualitet 14:14 - 21 Prill, 2019

Zgjedhjet lokale/ Basha thërret në takim kryebashkiakët e PD-së

Kreu i Partisë Demkratike, Lulzim Basha ka thirrur një takim ditën e nesërme me 15 kryetarët e bashkive që drejtohen nga PD-ja. Kryebashkiakët janë të goditur...

Aktualitet 17:39 - 20 Prill, 2019

Zgjedhjet lokale/ Aleatët e çadrës regjistrohen në KQZ

Kur jemi vetëm 70 ditë nga zgjedhjet e 30 Qershorit, partitë politike kanë nisur regjistrimin në KQZ. Ndërkohë që PD dhe LSI deklarojnë se nuk do...