Connect with Us

All posts tagged "zgjedhje"

Si do të dëmtohej SHBA dhe bota, nëse zgjedhjet në nëntor fitohen nga Xho Bajden
Blog 10:39 - 7 Gusht, 2020

Si do të dëmtohej SHBA dhe bota, nëse zgjedhjet në nëntor fitohen nga Xho Bajden

Nga Tom Del Beccaro “Fox News” Politika amerikane është aq e ndarë këto kohë, saqë për shumë njerëz, mposhtja e kandidatittë partisë tjetër, duket të jetë...

Bujar Nishani zbulon punën e Komisionit: Ja cilët kandidatë i duhen PD-së
Politikë 16:50 - 5 Gusht, 2020

Bujar Nishani zbulon punën e Komisionit: Ja cilët kandidatë i duhen PD-së

Ish-Presidenti Bujar Nishani, në një intervistë për gazetën “Panorama” ka treguar etapat që do të ndjekë Komisioni i PD-së, për vlerësimin dhe përzgjedhjen e kandidatëve që...

Lista e PD-së në Shkodër/ Kandidatët e propozuar për zgjedhjet ardhshme
Politikë 15:40 - 2 Gusht, 2020

Lista e PD-së në Shkodër/ Kandidatët e propozuar për zgjedhjet ardhshme

Partia Demokratike, dega Shkodër duket se e ka gati listën e kandidatëve për deputet dhe kryetar bashkie, edhe pse Komisioni që do të përzgjedhë emrat në...

Në PD nis procesi i përzgjedhjes së kandidatëve
Politikë 11:07 - 2 Gusht, 2020

Në PD nis procesi i përzgjedhjes së kandidatëve

Partia Demokratike njofton se do të mbledhë nesër forumet më të larta vendimmarrëse, Kryesinë dhe Këshillin Kombëtar, të cilët do të punojnë për procesin e përzgjedhjes...

Kryemadhi flet e bindur për fitoren/ 85% nuk e votojnë Ramën, 55% votojnë opozitën
Politikë 22:32 - 31 Korrik, 2020

Kryemadhi flet e bindur për fitoren/ 85% nuk e votojnë Ramën, 55% votojnë opozitën

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi flet e sigurt për fitoren në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, sikundër i bindur flet edhe kryeministri Edi Rama për marrjen e...

Edvin Kulluri: Basha ka dy rrugë për të shkuar në zgjedhje
Politikë 18:50 - 31 Korrik, 2020

Edvin Kulluri: Basha ka dy rrugë për të shkuar në zgjedhje

Heqja e koalicioneve sipas ish-anëtarit të kryesisë së PD-së, Edvin Kulluri duhet të shikohet nga Partia Demokratike si një rrugë ku mund të ndiqen dy mënyra,...

Trump: Nuk dua shtyrjen e zgjedhjeve, nuk dua as zgjedhje të parregullta
Bota 09:43 - 31 Korrik, 2020

Trump: Nuk dua shtyrjen e zgjedhjeve, nuk dua as zgjedhje të parregullta

Pak orë pasi kishte sugjeruar shtyrjen e mundshme të zgjedjeve të 2020, Presidenti Donald Trump tha se nuk donte shtyrjen e votimeve, por kishte shqetësime se...

Zgjedhjet në universitete/ Emrat e rektorëve që fituan
Sociale 22:06 - 30 Korrik, 2020

Zgjedhjet në universitete/ Emrat e rektorëve që fituan

Sot u votua për strukturat drejtuese në universitete. Për 8 orë rreth 96 % e stafit akademik dhe 15% e studentëve shprehën vullnetin e tyre nëpërmjet...

Në vitin 2021 fjalën e kanë shqiptarët/ Murrizi: Shpresoj mos zgjedhin deputetë vemje e spurdhjakë
Politikë 17:03 - 30 Korrik, 2020

Në vitin 2021 fjalën e kanë shqiptarët/ Murrizi: Shpresoj mos zgjedhin deputetë vemje e spurdhjakë

Myslim Murrizi, përmes një statusi në rrjetet sociale, ka përshëndetur seancën e fundit plenare, e cila me shumicë votash ia arriti qëllimit për miratimin e listave...

Edhe një orë nga mbyllja e votimeve/ Vetëm 14.5% e studentëve morën pjesë në zgjedhjet e UT
Lajme 16:17 - 30 Korrik, 2020

Edhe një orë nga mbyllja e votimeve/ Vetëm 14.5% e studentëve morën pjesë në zgjedhjet e UT

Prej mëngjesitë të sotëm po zvillohen zgjedhjet e Universitetit të Tiranës. Deri në orën 15:00 është regjistruar një pjesëmarrje e ulët pasi kanë marrë pjesë vetëm...

Me apo kundër Bashës?/ Kryemadhi nuk po vendos dot…
Politikë 18:23 - 29 Korrik, 2020

Me apo kundër Bashës?/ Kryemadhi nuk po vendos dot…

Disa ditë më parë bëri bujë deklarata e kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi, e cila tha se gara në zgjedhjet e ardhshme parlamentare do të jetë...

"Më kënaq veprimtaria e Ramës"/ Kryemadhi: Po ja bëj të qartë, s'ka shanse....
Politikë 17:55 - 29 Korrik, 2020

“Më kënaq veprimtaria e Ramës”/ Kryemadhi: Po ja bëj të qartë, s’ka shanse….

“S’ka shanse Edi Rama, sikur të mbledhi gjithë superfuqitë e botës, nuk del dot forcë e parë”. Kështu deklaroi sot kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, e...

Largimi nga kreu i Gjykatës së Lartë/ Zbulohet posti i ri i Dvoranit
Politikë 14:51 - 29 Korrik, 2020

Largimi nga kreu i Gjykatës së Lartë/ Zbulohet posti i ri i Dvoranit

Pas largimit nga kreu i Gjykatës së Lartë Ardian Dvorani, ka zgjedhur të shkojë në Gjykatën e Apelit Administrativ. Dvorani i ka kthyer përgjigje KLGJ-së, e...

“Këtë nuk ta zgjidh dot PD”/ Bardhi tregon hallin e Ramës për zgjedhjet e ardhshme
Politikë 16:31 - 28 Korrik, 2020

“Këtë nuk ta zgjidh dot PD”/ Bardhi tregon hallin e Ramës për zgjedhjet e ardhshme

Partia Demokratike i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama përmes sekretarit të Përgjithshëm, Gazmend Bardhi. Sipas tij, “heqja e koalicioneve parazgjedhore, pragu kombëtar për partitë e vogla...

“Ligjshmëria e parlamentit, jo sipas interesave”/ Profesor Kabo “kryqëzon” Metën
Politikë 14:00 - 28 Korrik, 2020

Dosja 339/ Meta i prerë: Koha për t’i dhënë fund manipulimit të zgjedhjeve!

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas urdhër-arresteve të lëshuara nga SPAK për personat e përfshirë në dosjen 339. Meta thotë se është koha për t’i dhënë...

Çibani Taulant
Politikë 21:31 - 27 Korrik, 2020

“PS fiton zgjedhjet e 9 majit”/ Balla: Në Tiranë do marrim 19 deputetë

Kryetari i Grupit Parlamentar në Partinë Socialiste, Taulant Balla, është shprehur I sigurt se Pasrtia Socialiste do t’i fitojë zgjedhjet parlamentare. Balla pretendon se në Tiranë...

Bardhi i nxjerr audio-përgjimin Gjiknurit/ Asnjë ndryshim i njëanshëm s’mund të jetë i detyrueshëm
Politikë 14:16 - 26 Korrik, 2020

Bardhi i nxjerr audio-përgjimin Gjiknurit/ Asnjë ndryshim i njëanshëm s’mund të jetë i detyrueshëm

Pas deklaratës së Damian Gjiknurit për listat e hapura, ka ardhur edhe reagimi i Partisë Demokratike, më konkretisht i sekretarit Gazment Bardhi. Demokrati ka postuar audiopërgjimin...

Hapja e listave/ Gjiknuri tregon sfidat: Partitë “fantazmë” rrezikojnë procesin e zgjedhjeve
Politikë 13:21 - 26 Korrik, 2020

Hapja e listave/ Gjiknuri tregon sfidat: Partitë “fantazmë” rrezikojnë procesin e zgjedhjeve

Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri ka reaguar pak minuta më parë për marrëveshjen e arritur me opozitën parlamentare. Gjiknuri deklaron se dakordësia e...

Shifrat e të infektuarve trend rritjeje në SHBA/ Trump ndryshon strategjinë e fushatës
Bota 17:40 - 25 Korrik, 2020

Shifrat e të infektuarve trend rritjeje në SHBA/ Trump ndryshon strategjinë e fushatës

Prespektiva e rizgjedhjes së Presidentit Donald Trump vazhdon të venitet ndërsa rastet e koronavirusit rriten në Shtetet e Bashkuara. SHBA regjistruan të enjten më shumë se...

“Dashakeqësi që frymëzohet nga makutëria”/ Agron Duka publikon foton: Po rrezikohet pasuria kombëtare
Politikë 18:25 - 23 Korrik, 2020

Marrëveshja e 5 qershorit/ Duka: Koha të fillojë organizimi i partive për zgjedhje

Agron Duka i Partisë Agrare Ambientaliste (PAA) ka vlerësuar votimin e sotëm në Kuvend të marrëveshjes së 5 qershorit, që u “bekua” edhe nga ndërkombëtarët. Në...

Politikë 20:16 - 22 Korrik, 2020

Dashamir Shehi: Nuk mund të ndryshohet Kushtetuta një vit para zgjedhjeve

Mazhoranca dhe opozita parlamentare janë shprehur pro ndryshimeve kushtetuese për hapjen e listave dhe ndalimin e koalicioneve parazgjedhore, por një qasje e tillë, është kundërshtuar fort...

“Drejtësia është në kolap”/ KLGJ pranon dorëhqejen e gjyqtarit, Gjin Gjoni
Politikë 15:24 - 22 Korrik, 2020

Dha dorëheqjen dje nga Gjykata e Apelit/ PD propozon Gjin Gjonin për deputet

Ditën e djeshme bëri bujë lajmi i dorëheqjes së gjyqtarit të Apelit të Tiranës, Gjon Gjoni, i cili shmangu vettingun me pretendimin se nuk është i...

Trump jep urdhër/ Të përjashtohen imigrantët pa dokumenta nga hartat zgjedhore
Bota 23:56 - 21 Korrik, 2020

Trump jep urdhër/ Të përjashtohen imigrantët pa dokumenta nga hartat zgjedhore

Presidenti Donald Trump nënshkroi një memorandum të martën që do të ndalonte numërimin e imigrantëve pa dokumenta, herën e ardhshme kur të vendosen kufijtë e distrikteve...