Connect with Us

All posts tagged "zgjedhje te parakohshme"

Politikë 17:54 - 4 Shkurt, 2020

Do ketë zgjedhje të parakohshme?/ Balla thirrje presidentin pas takimit me delegacionin e KE

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka folur për zgjedhjet pas takimit me delegacionin e Komisionit Evropian. Në një prononcim për mediat, Balla...

Politikë 09:14 - 1 Shkurt, 2020

Mazhoranca përgënjeshtron Bashën/ Nuk ka zgjedhje të parakohshme

Një ditë më parë, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh se pjesë e marrëveshjes për uljen në Tryezën e Reformës Zgjedhore, është edhe zhvillimi...

Politikë 10:19 - 27 Janar, 2020

Ultimatumi i opozitës/ Pas 15 marsit zgjedhje të parakohshme, ndryshe i rikthehemi protestave

Opozita jashtëparlamentare ka paralajmëruar rikthimin e protestave masive. “Protestat do të jenë rruga që do të na shoqërojë ne nëse pas 15 marsit nuk caktohet data...

Politikë 23:37 - 20 Janar, 2020

Kryemadhi zbulon paktin për “Zgjedhoren”/ Rama duhet të shpallte zgjedhjet e parakohshme në janar

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi zbuloi se edhe para uljes së opozitës në tryezë me mazhorancën ishte dakordësuar që Reforma Zgjedhore të miratohej...

Politikë 15:51 - 19 Janar, 2020

Astrit Patozi takim me mbështetësit në Korçë/ “Nuk ka premisa për zgjedhje të parakohshme”

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ka zhvilluar ditën e sotme një takim me mbështetësit e Bindjes në qytetin e Korçës. Mësohet se në takim ka...

Politikë 19:27 - 15 Janar, 2020

Artan Fuga: Zgjedhjet e parakohëshme sigurisht tani janë në favor të qeverisë

Akadamiku Artan Fuga shprehet i bindur se zgjedhjet e parakohëshme tani janë në favor të qeverisë dhe në dëm të opozitës. Sipas tij, deputetët e opozitës...

Politikë 11:51 - 19 Nentor, 2019

Meta bën lëvizjen e radhës pas takimit me opozitën/ Pranon kërkesën për zgjedhje të parakohshme

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me kryetarët e partive të Opozitës së Bashkuar, drejtuar nga Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Sipas...

Politikë 16:45 - 26 Tetor, 2019

“PS për zgjedhje të parakohshme?”/ Taulant Balla e thotë hapur

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla, në një deklaratë për mediat nga Elbasani edhe njëherë, teksa fliste për zgjedhjet brenda Partisë Socialistve, ka theksuar...

Politikë 22:47 - 25 Tetor, 2019

PD gati për zgjedhje?/ Salianji: Procesi nuk mund të bëhet pa Reformën Zgjedhore

“PD është gati për zgjedhje të parakohshme  por jo pa bërë më parë Reformën Zgjedhore”. Kështu është shprehur ish deputeti Ervin Salianji pas takimit me strukturat...

Politikë 20:52 - 17 Tetor, 2019

Opozita kërcënon Ramën/ Bylykbashi: Do ta shkulim nga pushteti

Teksa fliste për Reformën Zgjedhore, ish deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi e ka cilësuar këtë të fundit si një instrument që mund të ndihmojë në...

Lajm i Rekomanduar 16:21 - 28 Gusht, 2019

“Zgjedhja” e gabuar me rastin “Pjetri/ Juristët e PS, po e çojnë Ramën në zgjedhje të parakohshme

Ditë më parë CNA.al paralajmëroi që e vetmja rrugë që siguronte transferimin ligjor të pushtetit lokal në Shkodër dhe vazhdimësinë brenda kufijve të ligjit, ishte që...

kryetaret e opozites, monika kryemadhi dhe lulzim basha
Aktualitet 16:03 - 27 Shkurt, 2019

Jo vetëm zgjedhje të parakohshme/ Ish deputeti demokrat zbardh planin e Opozitës

Një ditë pas protestës, ish -deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj  ka folur lidhur me planin e opozitës. Ai ka thënë, se nuk kërkojnë vetëm  zgjedhje...

Aktualitet 20:08 - 1 Tetor, 2018

Opozita në Kosovë kërkon zgjedhje të parakohshme/ Paralajmërohet rrëzimi i Qeverisë

Opozita në Kosovë ka nisur hartimin e platformës zgjedhore, ku synimi i tyre kryesor është zhvillimi i zgjedhjeve të parakohshme. Kreu i Grupit Parlamentar të LDK-së,...

Aktualitet 20:57 - 30 Maj, 2018

Dashamir Shehi tregon kushtet për zgjedhje të parakohshme

Aleati i Lulzim Bashësm, njëherësh kryetar i partisë Lëvizja për Zhvillim Kombëtar Dashamir Shehi, ishte i ftuar në studion e televizionit Ora News, ku foli lidhur...

Aktualitet 19:01 - 26 Maj, 2018

“10 fakte pse Basha s’do zgjedhje të parakohshme”

Ish-kryetari i partisë Aleanca Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka reaguar pas protestës së opozitës, e cila u zhvillua ditën e sotme para KRyeministrisë dhe Ministrisë...

Aktualitet 19:06 - 20 Prill, 2017

PS-LSI/ Këta janë skenarët për zgjedhje të parakohshme

Edi Rama, kryeministri i Shqipërisë dhe Ilir Meta, kreu i Kuvendit, prej disa ditësh vazhdojnë retorikën e tyre për zgjedhjen e një Presidenti të paanshëm dhe...

Aktualitet 14:10 - 20 Korrik, 2016

Skenari/Rama nuk heq dorë nga provokimi i zgjedhjeve të parakohshme

Kryeinistri Edi Rama duket i vendosur në skenarin për të kaluar në zgjedhje të parakohshme, duke krijuar një krizë politike me votëbesimin e Qeverisë. Duket se...

Aktualitet 13:30 - 18 Korrik, 2016

Ja skema e Ramës/Tenton të çoje vendin në zgjedhje të parakohshme

Kryeministri Edi Rama do të tentojë sigurimin e 71 votave në Parlament jo për të votuar qeverinë e tij, por për rrëzimin e saj, duke u...

Aktualitet 18:33 - 17 Korrik, 2016

Parid Cara: Zgjedhjet në shtator, qeveria teknike nuk është zgjidhje

Deputeti socialist Parid Cara shprehet se nëse nuk miratohet reforma në drejtësi, atëherë zgjedhjet e parakohshme duhet të mbahen në shtator. Madje Cara thekson se këto...

Aktualitet 13:34 - 17 Korrik, 2016

Meta dhe Basha, drejt një aleance/Qeveri teknike dhe zgjedhje të parakohshme

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta dhe Kreu i PD-së Lulzim Basha duket se po shkojnë drejt një aleance politike, aq sa edhe propozimet që bëjnë, i...

Aktualitet 12:42 - 17 Korrik, 2016

Meta: Pas reformës, krijojmë Qeveri teknike dhe zgjedhje të parakohshme

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta deklaroi sot gjatë një konference për shtyp nga Kryesia e Kuvendit se pas reformës në drejtësi duhet të krijohet një qeveri...

Aktualitet 09:42 - 9 Korrik, 2016

Parid Cara: Të bëhemi gati për zgjedhje të parakohshme

Deputeti socialist Parid Cara është shprehur se kushtet e krijuara si pasojë e mungesës së konsesusit për Reformën në Drejtësi çojnë në zgjedhje të parakohshme. Përmes...

Aktualitet 14:20 - 8 Korrik, 2016

Parid Cara: Të bëhemi gati për zgjedhjet e parakohshme

Deputeti socialist Parid Cara përmes një statusi në Facebook paralajmëron zhvillimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Ligjvënësi socialist shkruan se duhet të përgatitetmi për zgjedhje të...