Connect with Us

All posts tagged "zgjedhje presidenciale"

Babaramo's me mentalitetin e Babaqemo's
Opinione 15:41 - 7 Nentor, 2020

Babaramo’s me mentalitetin e Babaqemo’s

Nga Flurans Ilia E lexova shkrimin e Babaramos për zgjedhjet presidenciale amerikane të këtij viti. Nuk e fsheh, analiza e pejsazhit dhe portretizimi i aktorëve përtej kahjeve...

Publikonin lajme rreth zgjedhjeve presidenciale amerikane/ Facebook bllokon llogaritë e rreme nga Kina
Teknologji 15:01 - 23 Shtator, 2020

Publikonin lajme rreth zgjedhjeve presidenciale amerikane/ Facebook bllokon llogaritë e rreme nga Kina

Facebook ka mbyllur mbi 150 llogari të rreme që drejtoheshin nga Kina, duke përfshirë llogaritë që postojnë në lidhje me zgjedhjet presidenciale të nëntorit në SHBA....

Aktualitet 20:00 - 7 Maj, 2017

Zgjedhjet në Francë/Dalin rezultatet e Exit Poll-eve

Kanë përfunduar votimet për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Frncë dhe pak momente ndajnë nga vendimi historik i Francezëve. Ndërkohë kanë dalë rezultatet e...

Aktualitet 16:56 - 1 Maj, 2016

Franca me humor të keq – Një vit para zgjedhjeve presidenciale

Një vit para zgjedhjeve Franca duket e paralizuar. Ekonomia rënkon, e bashkë me të edhe klasa politike që nuk ka qenë e suksesshme me reformat. Ndërsa...

Bota 00:16 - 9 Mars, 2016

Anketat/ Donald Trump në rënie?

Sondazhet e reja politike në SHBA tregojnë se mbështetja për kandidatin republikan për president Donald Trump mund të jetë në rënie, ndërkohë që sot votohet për...

Bota 18:15 - 5 Mars, 2016

Vazhdojnë votimet paraprake në Shtetet e Bashkuara

Gjatë kësaj fundjave, votuesit në pesë shtete amerikane dhe në Porto Riko do të votojnë për kandidatët për president në votime paraprake brenda partive politike. Kandidatët...

Bota 23:15 - 28 Shkurt, 2016

Fitorja e Hillary Clinton në Karolinën e Jugut

Hillary Clinton fitoi me lehtësi në zgjedhjet paraprake të Partisë Demokrate në shtetin e Karolinës së Jugut. Ajo tashmë ka konsoliduar pozitën e saj si kandidatja...

Bota 23:00 - 28 Shkurt, 2016

Një udhëtim në planetin Trump

Një reportazh midis ndjekësve të manjatit populist Shtetet e Bashkuara janë bërë një vend armiqësor për njerëz si Neal Kriete, saldator në pension nga Hayes, një...