Connect with Us

All posts tagged "zgjedhja"

Fundi i lumtur/ Saimiri del nga "Love Story" i dashuruar
Showbizz 11:07 - 23 Shkurt, 2021

Fundi i lumtur/ Saimiri del nga “Love Story” i dashuruar

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur finalja e  madhe e emisionit “Love Story”. Dy vajzat e përzgjedhura Generda dhe Meri kanë bërë takimet e fundit me Saimirin....

Çaj apo kafe?/ Pija juaj e preferuar tregon këto 7 gjëra intriguese për ju
Kuriozitete 16:24 - 15 Shkurt, 2021

Çaj apo kafe?/ Pija juaj e preferuar tregon këto 7 gjëra intriguese për ju

Çaj apo kafe? Kjo është pyetja pothuajse po aq e vështirë sa, “Të jesh ose të mos jesh”. Por a ka diçka tjetër pas zgjedhjes sonë...

Lëvizja e re e Topallit/ Berisha zbulon çfarë ka komunikuar me të
Politikë 21:29 - 6 Nentor, 2020

A e ka uruar Berisha për Lëvizjen për Ndryshim/ Topalli: Ka thënë diçka të rëndësishme

Ish-kryepralamentarja Jozefina Topalli është pyetur mbrëmjen e sotme nëse ish-kryeministri Sali Berisha e ka uruar për themelimin e Lëvizjes për Ndryshim. Topalli tregoi në Tv1 Channel...

Basha tregon procesin/ Si do të zgjidhen kandidatët e PD-së
Politikë 23:04 - 3 Korrik, 2020

Basha tregon procesin/ Si do të përzgjidhen kandidatët e PD-së

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha, ka treguar procesin se si do të zgjidhen kandidatët e Partisë Demokratike. Basha tha në emisionin “Zonë e Lirë”...

Lajme 07:09 - 26 Shtator, 2019

Zëri Amerikës tregon favoritin/ Zgjedhja e Prokurorit të Përgjithshëm drejt fazës finale

Në Shqipëri, Këshilli i Lartë i Prokurorisë miratoi sot listën zyrtare të kandidatëve në garë për Prokurorin e ri të Përgjithshëm. Pas vlerësimit të kushteve ligjore,...

basha ben zgjedhjen
Aktualitet 19:44 - 22 Maj, 2019

“Opozita përballë dy dilemave”/ Basha bën zgjedhjen 

Lulzim Basha gjatë takimit të tij me qytetarët e Durrësit deklaroi se opozita gjendet përballë dy dilemave, kapitullimit apo përplasjes deri në fitore. Sipas Bashës, Rama...

Hoqi bllokimin e ushqimeve të skaduara/ Skandali i gjyqtarit të administratives në Vetting
Aktualitet 17:48 - 19 Mars, 2019

Zgjedhja e kreut të ILD-së/ Zbulohen emrat e kandidatëve

Afati për dorëzimin e kandidaturave për pozicionin e Inspektorin e Lartë të Drejtësisë përfundon ditën e nesërme. Ndërkohë që deri më tani gjashtë persona kanë depozituar...

Aktualitet 16:36 - 16 Shkurt, 2019

Zgjedhja është e qartë/ Rama: Rrumpallë e rrënim për Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për protestën e zhvilluar nga opozita ditën e sotme para Kryeministrisë. Në një postim në rrjetet sociale, Rama ka publikuar...

Aktualitet 19:41 - 25 Dhjetor, 2018

Absurdi/ Në zgjedhjet e reja me Kodin e vjetër

Nga Xhovan Shyti -Ditën e djeshme një lajm mediatik dekonspiroi atë çka po luhet pas kuintave lidhur me detyrimin e klasës politike për të ndryshuar Kodin...

Aktualitet 22:53 - 5 Korrik, 2017

Zgjedh një pendë dhe shiko çfarë thotë për ty

Në psikologji, nënndërgjegjja është pjesë e ndërgjegjes që në fakt nuk është në vetëdijen kryesore. Fjala “nënndërgjegje” përfaqëson një version të vjetër të fjalës frënge “subconscient”...

Aktualitet 19:37 - 3 Maj, 2017

Petrit Vasili zgjidhet kryetar i LSI/ Monika Kryemadhi zëvendëskryetare e parë

Në Konventën e mbajtur ditën e sotme të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili u zgjodh në mënyrë unanime në postin e kryetarit të kësaj partie....

Aktualitet 00:35 - 12 Shkurt, 2017

Sot zgjedhja e presidentit të Gjermanisë

Sot në Gjermani zgjidhet presidenti i ri. Për rezultatin e votimit nuk ka asnjë mëdyshje: nga pesë kandidatët një mbështeteje të gjerë gëzon socialdemokrati Frank-Walter Steinemeier,...

Aktualitet 09:23 - 4 Dhjetor, 2016

Mimoza Hafizi: Presidenti të zgjidhet nga populli, kemi firmat e 10 deputetëve

Teksa po afron zgjedhja e Presidentit të ri të vendit, kanë nisur diskutimet për mënyrën e zgjedhjes së tij. Deputetja e partisë më të re politike,...

Aktualitet 14:29 - 20 Mars, 2016

Basha në SHBA: Instituti Republikan Amerikan do ndihmojë PD në zgjedhjen e kandidatëve për deputet

Instituti Republikan Amerikan ka mirëpritur dhe inkurajuar nismën e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha që 35% e listës së kandidatëve për deputet në Kuvendin e...