Connect with Us

All posts tagged "zgjedgje"

Kryemadhi për koalicionet/ Fronti opozitar është i bashkuar në qëndrime politike
Politikë 11:14 - 24 Nentor, 2020

Kryemadhi për koalicionet/ Fronti opozitar është i bashkuar në qëndrime politike

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi zhvilloi sot një takim me gazetarët ku deklaroi se koventa e LSI që do të mbahet më 5 dhjetor do të...

Politikë 11:50 - 21 Nentor, 2020

Votimet brenda LSI/ Del bilanci, sa anëtarë kanë votuar deri tani

Prej orës 09:00 të mëngjesit të kësaj të sotëm ka nisur procesi i zgjedhjeve brenda Lëvizjes Socialiste për Integrim, që pritet të zgjatë deri në orën...

Bota 10:36 - 20 Tetor, 2020

Nuk do të ketë vaksinë për koronavirus para zgjedhjeve amerikane

Parashikimet e Presidentit Trump për një vaksinë kundër koronavirusit para zgjedhjeve të 3 nëntorit, nuk do të përmbushen. Të premten, gjigandi farmaceutik Pfizer njoftoi se nuk...

Rama del në mbrojtje të Carlo Bolinos/ Sulmi i Metës skandaloz, çfarë dreqin do akoma…
Satire Politike 11:33 - 18 Tetor, 2020

Satirë për të mos u humbur/ Ç’do thonë për Ramën një ditë pas 25 prillit

Nga Agim Xhafka Majko:- Më budalla nuk kisha ndeshur në jetën time. Ndaj i hapa rrugë kaq vjet. Braçe:- Në asnjë mbledhje qeverie nuk mori pjesë....

Donald Trump e ka ndryshuar përgjithmonë politikën amerikane
Blog 08:42 - 4 Tetor, 2020

Skenarët pozitivë dhe negativë/ Si mund të ndikojë Covid-19 tek shanset e Trumpit për t’u rizgjedhur ?

Nga Timothy J. Lynch “The Conversation” Kur ka mbetur vetëm 1 muaj deri në zgjedhjet presidenciale të SHBA-së të 3 nëntorit, prekja nga koronavirusi mund të...

“Tallen me mua për aeroportin”/ Rama premtim për kuksianët në Londër: Do iu sjell të votoni PD
Kronika 18:05 - 25 Shtator, 2020

“Mori në dorë “frerët e Durrëst?”/ Rama e përgënjeshtron: Kam qenë dhe do të jem në Vlorë!

Kryeministri Edi Rama ka konfirmuar se do të jetë kryesuesi i listës së PS në Vlorë edhe në zgjedhjet e 25 prillit duke hedhur poshtë zërat...

Balla publikon foton e vjetër me Nanon dhe i uron ditëlindjen/ Udhëheqësi ynë historik!
Politikë 22:08 - 11 Shtator, 2020

Balla i përgjigjet Gjatës: Uroj që PD mos ketë rifilluar alibitë për të shmangur zgjedhjet

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla i është përgjigjur Sekretarit të PD për Çëshjet Ligjore, Çlirim Gjatës lidhur me deklaratën e këtij të fundit se...

Kosova & Rajoni 22:39 - 8 Shtator, 2020

Dritan Abazoviç: Gati të sakrifikoj veten, qeveri me emra jashtë politikës

Dritan Abazoviç, president i lëvizjes URA në Malin e Zi që në zgjedhjet e 30 gushtit ka siguruar katër mandate deputetësh, do të ketë një rol...

Video-Skandaloze/ Presidenti Meta përfshihet zyrtarisht në fushatë zgjedhore
Politikë 14:25 - 6 Shtator, 2020

Meta dekreton datën e zgjedhjeve në 2021

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar datën e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare të 2021-shit. Data e dekretuar nga Meta është 25 prilli i vitit 2021. “Në mbështetje...

Nga Astrit Patozi/ Nuk do të gënjesh njeri me pragun e 1 përqind
Politikë 19:35 - 4 Shtator, 2020

Diskutimet për zgjedhjet/ Patozi: 1 Prilli do të ishte data perfekte

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi thote se 1 prilli do të ishte data perfekte për zhvillimin e zgjedhjeve. Patozi nuk ka kursyer as ironinë teksa...

Zbulohet data që do shpallë presidenti për zhvillimin e zgjedhjeve
Politikë 19:28 - 4 Shtator, 2020

Zbulohet data që do shpallë presidenti për zhvillimin e zgjedhjeve

Gjatë ditës së sotme presdienti Ilir Meta ka zhvilluar takime me palët politike në vend, për të caktuar një datë për zgjedhjet e 2021. Meta, priti...

Caktimi i datës së zgjedhjeve 2021/ Rudina Hajdari kërkon ndihmën e qytetarëve
Politikë 15:36 - 2 Shtator, 2020

Caktimi i datës së zgjedhjeve 2021/ Rudina Hajdari kërkon ndihmën e qytetarëve

Deputetja Rudina Hajdari ka publikuar sot në rrjet ftesën e Presidentit Ilir Meta për takimin e thirrur me krerët e partive politike ditën e premte për...

Zgjedhjet në Malin e Zi/ Patozi mesazh për të "fortët" e përjetshëm anembanë rajonit
Politikë 20:41 - 31 Gusht, 2020

Zgjedhjet në Malin e Zi/ Patozi mesazh për të “fortët” e përjetshëm anembanë rajonit

“As na shkon, as na duhet dhe, as kemi gjë në dorë po të përzihemi me punët e Malit të Zi, ndërkohë që kemi plot halle...

Serbia nuk njeh rezultatin e zgjedhjeve në Bjellorusi
Bota 19:12 - 27 Gusht, 2020

Serbia nuk njeh rezultatin e zgjedhjeve në Bjellorusi

Qeveria e Serbisë iu bashkua të enjten Bashkimit Evropian në mosnjohjen e rezultatit të zgjedhjeve në Bjellorusi dhe kritikave ndaj shtypjes së protestave kundër udhëheqësit autokrat...

PD denoncon kushtet në shkolla’/ “Mbi 50 mësues me COVID-19”
Politikë 14:32 - 1 Korrik, 2020

Zgjedhjet në Universitete/ Vokshi: Atë që s’bëri dot Shullazi 4 vite më parë…

Ish- deputetja e PD, Albana Vokshi i ka cilësuar moniste zgjedhjet që do të zhvillohen në Universitete më 30 korrik. Ajo thotë se Rama ka qëllim...

Kosova & Rajoni 16:24 - 15 Qershor, 2020

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut më 15 korrik/ Kur do votojnë të infektuarit

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut do të mbahen më 15 korrik. Liderët politikë kanë gjetur gjuhë e përbashkët për datën e zgjedhjeve. Sipas tij 13 dhe...

Julian Deda: Jam me trafikantin Xhemail Pasmaçiu
Politikë 15:18 - 31 Maj, 2020

“Le të flasim lirshëm”/ Julian Deda tregon si mund të bëhet Basha kryeministër

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Julian Deda thotë se ai që është për lista të mbyllura nuk është detyrimisht me njerën nga partitë e mëdha,...

Politikë 21:48 - 28 Maj, 2020

Zgjedhjet e 30 qershorit/ Basha: S’i premtova gjë Metës

Kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se nuk i ka premtuar presidentit Ilir Meta për futen një zgjedhje as në 30 qershor dhe as në...

“Nëse SPAK nuk vepron për inceneratorët, Reforma në Drejtësi është e dështuar”, Bozdo: Provat janë ulëritëse
Politikë 12:27 - 13 Shkurt, 2020

“Reforma territoriale ka sjellë probleme”/ Bozdo: Pranohet edhe nga kryebashkiakët socialistë

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Enno Bozdo thotë se reforma territoriale ka sjellë probleme dhe sipas tij kjo pranohet edhe nga kryebashkiakët socialistë. Bozdo shprehet...

Politikë 16:50 - 1 Janar, 2020

Cila ishte lëvizja e bujshme që trazoi ujërat e politikës gjatë këtij viti

Viti 2019 do të mbahet mend si një vit “i zhurmshëm” përsa i përket politikës në vend. Ka pasur plot debate përplasje, akuza mes partive kryesore....

Politikë 15:12 - 27 Dhjetor, 2019

“PD nuk i do zgjedhjet e parakohëshme”/ Patozi: Reforma Zgjedhore, arnim i këtij sistemi

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, deklaroi se Partia Demokratike nuk i dëshiron zgjedhjet e parakohshme. Sipas tij, PD nuk po jep shenja dhe nuk po...

Politikë 10:50 - 30 Tetor, 2019

Eurodeputetja franceze Bilde e thotë troç/ Zgjedhjet e 30 Qershorit bllokuan integrimin e Shqipërisë

Eurodeputetja franceze e grupimit të Demokratik dhe Identitar, Dominique Bilde ka theksuar faktin se Shqipëria është në një krizë politike. Sipas saj, Komisioni Europian nuk jep...

Politikë 15:35 - 21 Tetor, 2019

“Të fitojë më i miri”/ Kreshnik Çollaku zbulon çfarë kërkon opozita

Anëtari i kryesisë së PD, Kreshnik Çollaku shprehet se refuzimi i Ramës për të ndjekur shembullin e Zaevit duke u dorëhequr,nuk ka lidhje me Opoziten e...