Connect with Us

All posts tagged "zemer"

Ndërhyrje e rrallë në QSUT/ Mjekët i shpëtojnë jetën foshnjes shtatë ditëshe
Shëndeti 09:26 - 21 Shkurt, 2021

Ndërhyrje e rrallë në QSUT/ Mjekët i shpëtojnë jetën foshnjës shtatë ditëshe

Një ndërhyrje e rrallë në zemër është kryer në QSUT, te një foshnje vetëm 7 ditësh. Lajmi bëhet i ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu,...

Sociale 15:17 - 16 Shkurt, 2021

Ndarja nga jeta e Hariz Memës/ Basha i pikëlluar: Fitoi betejën me Covidin, por mori një goditje në zemër

Kreu i PD, Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet pas ndarjes nga jetatë kryetarit të PD në Sarandë, Hariz Mema. Basha shprehet i tronditur dhe pikëlluar ndërsa...

Studiuesit bëjnë paralajmërimin e fortë/ Përveç veshkave, Coronavirus mund të dëmtojë edhe këtë organ
Shëndeti 14:12 - 7 Dhjetor, 2020

Studiuesit bëjnë paralajmërimin e fortë/ Përveç veshkave, Coronavirus mund të dëmtojë edhe këtë organ

Veshkat nuk janë organet e vetme që preken nga sëmundja e rëndë Covid – Udhëzimet e Institutit Kombëtar për Shëndetin dhe Kujdesin e Ekselencës thonë se...

Blog 08:33 - 18 Tetor, 2020

Lajmi i mirë/ Defektet në zemër, nuk e rrisin rrezikun e simptomave të rënda nga Covid-19

Në atë që mund të cilësohet si një lajm qetësues për ata që kanë lindur me një defekt në zemër, një studimi i ri zbulon se...

Super sukses!/ Dhurata Dora shënon një tjetër rekord
Showbizz 12:13 - 27 Shtator, 2020

Super sukses!/ Dhurata Dora shënon një tjetër rekord

Dhurata Dora është një nga këngëtaret më të suksesshme të momentit. Përveçse është bërë imazh i firmës së njohur, “Puma”, Dhurata ka arritur një tjetër sukses...

Kuriozitete 14:06 - 24 Shtator, 2020

Një grumbull peshqish formojnë zemrën/ Kjo është fotoja më mahnitëse që keni parë

Një grumbull peshqish që formojnë një zemër dhe një peshkaqen që sillet mes tyre. Kjo foto është shpallur fituesja në konkursin e fotografive. Ndër fotot më...

4 pijet që duhet të konsumoni çdo ditë për shëndetin e zemrës
Life Style 16:51 - 9 Gusht, 2020

4 pijet që duhet të konsumoni çdo ditë për shëndetin e zemrës

Në Shqipëri, rreth 9000 njerëz vdesin çdo vit për shkak të sëmundjeve që kanë lidhje me zemrën, sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik. Shëndeti...

Ëmbëlsira juaj e preferuar ka përfitime të jashtëzakoshme/ Çfarë ndodh me ju nëse konsumoni çokollatë një herë në javë
Shëndeti 11:40 - 23 Korrik, 2020

Ëmbëlsira juaj e preferuar ka përfitime të jashtëzakoshme/ Çfarë ndodh me ju nëse konsumoni çokollatë një herë në javë

Të hani çokollatë të paktën një herë në javë mund të ndalojë një sulm në zemër , sipas hulumtimeve të reja. Një studim i një niveli...

Probleme me shëndetin/ Kryepeshkopi Anastas Janullatos i nënshtrohet një ndërhyrje në zemër
Sociale 19:58 - 27 Qershor, 2020

Probleme me shëndetin/ Kryepeshkopi Anastas Janullatos i nënshtrohet një ndërhyrje në zemër

Kryepeshkopi Anastas Janullatos i është nënshtruar një ndërhyrje në zemër. Lajmi është bërë me dije nga vetë Kryepeshkopata e cila thekson se Janullatos ka vendosur dje...

Shëndeti 10:44 - 12 Maj, 2020

Koronavirusi, sulm frontal të gjithë trupit/ Prek zemrën, nervat, trurin, veshkat dhe lëkurën

Sipas studiuesve, virusi agresiv SARS-CoV-2 sulmon jo vetëm mushkëritë, por edhe zemrën, nervat, trurin, enët e gjakut, veshkat dhe lëkurën. COVID-19 prek në radhë të parë...

Shëndeti 19:15 - 5 Maj, 2020

Realizohet ndërhyrja e rrallë kirurgjikale në QSUT

Një ndërhyrje e rrallë kirurgjikale tek një fëmijë i porsalindur është realizuar sot në qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë. Lajmin e ka ndarë vetë...

Aksident në qendër të Elbasanit/ Makina përplas keq këmbësoren
Kronika 13:20 - 29 Prill, 2020

Po priste radhën në bankë/ Humb jetën i moshuari në Elbasan

Një 70 vjeçar, banues në një fshat të Elbasanit, ka humbur jetën ndërsa priste rradhën të merrte shërbim në sportelet e një Banke të nivelit të...

Shëndeti 19:49 - 4 Prill, 2020

Kardiologu tregon si ndikon COVID-19 te personat me zemër/ Kritikon paralizimin e aktivitetit ekonomik

Kardiologu Sabit Brokaj ka folur pasditen e sotme lidhur me rrezikun e infektimit me koronavirus të personave që vuajnë nga sëmundje zemre. Brokaj tha se koronavirusi...

Denoncim 21:26 - 21 Janar, 2020

Prostitucion në zemër të Tiranës, 20 mijë lekë raporti pas Muzeut Historik

Prostitucioni i rrugës është një realitet problematik në Shqipëri.Kamer a fshehtë e “Stop” tregon, sesi gra e vajza, mdaje edhe transvestitë, shesin trupin e tyre për...

Life Style 16:41 - 28 Korrik, 2019

Nuk duhet të mungojnë kurrë në tryezën tuaj/ 9 ushqimet që “kujdesen” për zemrën

Ushqimi është një nga aspektet më të rëndësishme të shëndetit tuaj, por do të ishte mirë t;i kushtonit një vëmendje më të madhe zemrës tuaj. E...

Life Style 14:40 - 10 Korrik, 2019

Nga zemra tek mbrojtja nga kanceri/ Njihuni me benefitet e përdorimit të bamjeve

Bamjet janë perimet e sezonit. Ato janë një burim i mirë i mineraleve, vitaminave dhe fibrave. Lëngu karakteristik që përmbajnë mund të përdoret edhe për salcat...

Life Style 10:25 - 28 Qershor, 2019

“Si një atak në zemër”/ As shkencëtarët nuk i shpjegojnë dot dhimbjet e menstruacioneve

Gratë në gjithë botën çdo muaj përjetojnë dhimbje të tmerrshme për shkak të menstruacioneve por deri më tani askush nuk ka arritur të japë një arsye...

Aktualitet 11:53 - 15 Maj, 2019

“Jeni bisha pa zemër”/Kejvina Kthella “revoltohet” me njerëzit e shtirur

Ish velina e “Xing me Ermalin” pak kohë më parë tha se do të largohej nga Shqipëria për një projekt të rëndësishëm në Itali. Kejvina Kthella...

Kryesore Show Biz 11:25 - 24 Prill, 2019

“Faleminderit njeriu im i zemrës”/Olsi Bylyku zbulon pamjet e ditëlindjes të organizuar nga e dashura

Aktori dhe moderatori i BE-coffe, Olsi Bylyku, ka publikuar pamjet e 21- vjetorit që festoi me njerëzit e tij të dashur! E gjitha ishte një surprizë...

Kuriozitete 15:40 - 23 Prill, 2019

Ku e kanë zemrën meshkujt sipas shenjës së horoskopit?

Dashi e ka zemrën në përmasën e duhur. Të gjithë personat kanë një vend në zemrën e dashit. Është i ekuilibruar, i do njerëzit me gjithë...

Aktualitet 22:45 - 19 Prill, 2019

“Veprimet e tua më kanë thyer zemrën”/Meghan Markle i shkruan letrën prekëse babait

Edhe pse të gjithë tanimë janë kureshtarë të dinë nëse Meghan Markle lindi apo jo, dukesha bëri një lëvizje duke larguar nga jeta babanë e saj,...

Life Style 15:40 - 16 Prill, 2019

Akt historik/Krijohet për herë të parë në botë zemra e printuar 3D

Kjo është hera e parë që dikush në botë ka projektuar me sukses dhe ka printuar duke përdorur një printer 3D, një zemër të plotë të...

Kryesore Show Biz 12:40 - 6 Prill, 2019

“Ka zemër të madhe, nuk e meriton këtë”/Ronela thyen heshtjen për lidhjen e saj me këngëtarin shqiptar

Pak javë më parë u përhap lajmi se Ronela Hajati dhe Young Zerka i dhanë fund romancës disavjeçare.Sipas miqve të dyshes, arsyeja që çoi në ndarjen...

Me shume postime